Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #19

Avengers #19

Avengers #19

"The Coming Of The... Swordsman!"

Postacie
Cytat

Hawkeye do Kapitana: "Now I know why you usually wear a mask! It's to hide your swelled head!"

Streszczenie

Nowa postać zbliża się do rezydencji Avengers z myślą o przyłączeniu się do grupy. Swordsman nie zamierza jednak zostać bohaterem, ale chce ich oszukać, by zyskać kartę członkowską, która otwiera wszystkie drzwi. Pierwszy jego obecność zauważa Quicksilver, jednak kiedy próbuje go zatrzymać, Swordsman atakuje go i zaskakuje swoim refleksem. Dzięki interwencji Scarlet Witch, miecz wypada mu z rąk, ale ten sam czar sprawia, że Quicksilver wpada na panel sterowania systemów obronnych i uruchamia pole magnetyczne, które przyciąga miecz. Bezbronny Swordsman oświadcza, że ten atak był tylko testem, bo chce się przyłączyć do grupy, a gdy to mówi, zbliża się do swojego miecza, by w pewnej chwili pochwycić go i uderzyć Pietro płaską stroną klingi. Chociaż wyjaśnia, że w ten sposób chciał go tylko nauczyć, by nie ufał obcym, Wanda uznaje, że nie ma honoru i sprawia, że na głowę spada mu kawałek urządzenia i ogłusza. W tej chwili pojawia się Captain America, więc Scarlet Witch wyjaśnia mu, co się stało. Kapitan postanawia sprawdzić Swordsmana w międzynarodowej bazie danych i dowiaduje się, że jest on przestępcą, poszukiwanym w prawie całej Europie. Kiedy tak rozmawiają, Swordsman budzi się i przecina przewody elektryczne, a potem znika, korzystając z chwilowego zaciemnienia. Kapitan stwierdza jednak, że nie ma potrzeby go szukać i sugeruje powrót do treningu.

Captain America ćwiczy w samotności, wciąż zastanawiając się, dlaczego Nick Fury nie odpowiedział na jego list. Pojawia się Hawkeye, który chciałby skorzystać z sali treningowej, więc Kapitan opowiada mu o nieoczekiwanym gościu. Okazuje się, że Hawkeye dobrze zna Swordsmana, bo w młodości był jego uczniem, kiedy obaj pracowali w cyrku. Któregoś dnia, Clint przyłapał go na kradzieży, a wtedy Swordsman oświadczył, że szkolił go, bo chciał, aby zostali partnerami. Barton nie chciał się zgodzić i próbował uciec z cyrku, ale wywiązała się walka, podczas której Swordsman przeciął linę, po której uciekał Hawkeye, a potem sam zniknął przekonany, że go zabił. Kapitan stwierdza, że mogą wykorzystać ten fakt przeciw niemu, jeśli kiedykolwiek Swordsman powróci.

Tymczasem, biuro Nicka Fury jest obserwowane przez agentów Hydry, którzy próbują go odszukać, odkąd dowiedzieli się, że został szefem S.H.I.E.L.D. [Strange Tales #135 - Gil]. Zauważają na biurku list z rezydencji Avengers, więc wykradają go, używając specjalnego urządzenia, ale gdy po otwarciu okazuje się, że nie ma w nim nic interesującego dla nich, wyrzucają go przez okno. Ktoś jednak podnosi zmiętą kartkę.

Jakiś czas później, kilku drobnych cwaniaczków rozmawia przy kartach o tym, że Swordsman poszukuje informacji, które pomogą mu w zemście na Avengers. Jeden z nich wspomina coś o znalezionym liście i natychmiast wstaje od stołu. Wkrótce odnajduje Swordsmana, aby sprzedać mu list. Tamten po prostu mu go zabiera, a po przeczytaniu stwierdza, że to dobry punkt zaczepienia i ma już pewien plan.

Steve podskakuje z radości, kiedy otrzymuje pozytywną odpowiedź na swój list. Pietro zauważa, że jeśli chce pracować dla S.H.I.E.L.D., powinien odejść z Avengers, ale Kapitan jest pewien, że zdoła pogodzić obowiązki. Wanda zauważa jednak, że zarówno jej brat, jak i Hawkeye ostrzą sobie zęby na przywództwo w grupie.

Jakiś czas później, dwóch złodziejaszków wychodzi z biura po rozpruciu sejfu. Nagle, jeden z nich zostaje przybity do ściany za ubranie serią strzał. Drugi zauważa Hawkeye'a i próbuje uciekać, strzelając do niego przy okazji, ale zostaje schwytany z pomocą trikowej strzały. Stając oko w oko z członkiem Avengers, przestraszony wykrzykuje, że nie wiedział, iż Swordsman chce uwięzić Kapitana, kiedy zanosił mu list. Po oddaniu złodziei w ręce policji, Hawkeye zastanawia się, co powinien zrobić z tą informacją, ale jednak lojalność bierze w nim górę i wraca do rezydencji, aby powiadomić pozostałą dwójkę o pułapce. Obawiają się jednak, czy nie jest za późno.

Captain America wchodzi do magazynu w porcie i od progu domyśla się, że nawet jak na tajną bazę S.H.I.E.L.D., to miejsce jest wyjątkowo podejrzane. Wtedy zaskakuje go Swordsman, który oświadcza, że zwabił go w to miejsce, aby wykorzystać jako kartę przetargową w uzyskaniu członkostwa w Avengers. Kapitan atakuje, ale Swordsman przechwytuje jego tarczę, więc musi spróbować podejść go z boku. Przeciwnik zrzuca na niego skrzynie, ale Kapitan unika ich i odzyskuje swoją tarczę - teraz mogą zmierzyć się twarzą w twarz. Tymczasem, Hawkeye wpada na pomysł, by wykorzystać sygnał naprowadzający tarczy Kapitana, aby go odnaleźć. Swordsman dochodzi do wniosku, że nie da rady przeciwnikowi w uczciwej walce, więc próbuje zrzucić na niego różne rzeczy. Kapitan dopada go na wózku widłowym, ale Swordsman wjeżdża w ścianę skrzyń i wszystkie spadają na Steve'a. Swordsman zabiera nieprzytomnego przeciwnika na dach. Wkrótce na miejsce docierają pozostali Avengers i znajdują w zawalisku tarczę. Przeszukując okolicę zauważają, że Swordsman zamierza zrzucić związanego Kapitana z dachu pobliskiego wieżowca w budowie, jeśli Avengers nie ogłoszą jego swoim przywódcą. Steve zabrania im tego robić, ale oni zastanawiają się nad innym rozwiązaniem. Nagle, ku zaskoczeniu wszystkich, Kapitan zeskakuje z belki.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.