Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #1

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #1

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #1

"Well come on everybody and let's get together tonight"

Postacie
Cytat

Frank spadając z dachu Empire State Building: "Okay. This could be bad."

Streszczenie

Frank wychodzi z domu. Nieoczekiwanie za progiem czeka na niego prezent. Jakiś bandzior grozi prostytutce nożem. Frank dusi go i odchodzi. Odchodzącego Punishera obserwuje uratowana prostytutka i tajemniczy osobnik śmiejąc się przy tym na głos.

Posterunek policji. Soap wraca do pracy detektywa. Nie jest szczęśliwy z tego powodu. Mówi, że był komisarzem, a oni go zaszantażowali. Mężczyzna odpowiada, że on zaszantażował ich pierwszy więc są kwita. Kapitan kazał się upewnić, że Soap otrzyma dokładnie taką samą pracę jak wcześniej. Znów będzie jednoosobowym oddziałem założonym do schwytania Punishera. Tym razem nie ma mowy o żadnej pomocy, gdyż jego była partnerka Molly jest na karaibskich wyspach i powiedziała, że nie ma zamiaru wracać.
Soap staje się pośmiewiskiem całego komisariatu.

Frank obserwuje dom, w którym przebywa gangster Joe Grizzi. W środku, otwiera On dostarczoną przed chwilą paczkę. Idiota, który ją przyjmował od nieznanego dostawcy, nie pomyślał, żeby sprawdzić zawartość. Ukryta w paczce bomba wybucha. Frank ogląda wybuch, a jego z ukrycia tajemniczy, wciąż śmiejący się na głos, osobnik.

Samochód Soapa. Detektyw siedzi na fotelu kierowcy. Zmęczony życiem przymierza się do odebrania go sobie. Wkłada pistolet do ust. W tym momencie na tylne siedzenie wsiada Punisher. Soap z wrażenia upuszcza broń, krzyczy przy tym jak dziewczyna. Castle mówi, że przeczytał o jego upadku doszedł więc do wniosku, że muszą porozmawiać. Mówi mu, że przecież nigdy go nie złapie, więc może lepiej jeśli mu pomoże. Chce, by Soap dostarczał mu informacje, a on będzie zabijał. Soap nie jest przekonany. Mówi do Franka, że wie co mu się stało i jest pewien, że zabił wszystkich odpowiedzialnych za zabicie jego rodziny. To co robi jest chore i potrzebuje pomocy. Frank grobowym głosem zwraca się do Soapa, żeby nigdy nie myślał, że go zna. Martin ze strachu sika w portki. Punisher mówi, że świat w którym żyje - pełen słów takich jak cywilizacja, rehabilitacja, prawo, porządek jest kłamstwem. Działa tylko do określonych granic. Później działa Punisher. Po tych słowach Castle odchodzi mówiąc, żeby detektyw przemyślał jego propozycję.

Magazyn. Frank celuje do mężczyzn, ci się poddają. Jednak uzi, które Frank trzyma w ręku i tak wypala. Frank miał ich najpierw przesłuchać, ale musiał odreagować rozmowę z Soapem. W środku magazynu znajduje klatkę pełną mężczyzn. Wołają żeby ich uwolnić. Castle pyta się, czy to oni porwali trzyletnie dziecko, które się udusiło. Odchodzi i po chwili podjeżdża wózkiem widłowym. Podnosi klatkę i wrzuca ją do wody, nieprzejmując się błaganiami mężczyzn. Jest zadowolony z przebiegu akcji.  Znów jest obserwowany przez tajemniczego osobnika.

Bar Lucky's. W telewizji pokazywany jest mężczyzna z owinięta bandażami twarzą. Jest to najnowsza moda, bardziej popularna niż piercing. Reporter zastanawia się kto był pierwszy w kreowaniu tej mody.
Soap pije przy barze. Obok dosiada się kobieta. Soap kupuje jej drinka i zaczyna narzekać. Opowiada o swoim życiu. Mówi, że trzydzieści lat temu został znaleziony w domu dziecka w Dunmore w Jersey. Kobieta mówi, że to zbieg okoliczności. Ona trzydzieści lat temu żyła w Dunmore i zaszła w ciąże. Jej rodzice kazali jej oddać dziecko do domu dziecka, bo miała tylko piętnaście lat. Oboje patrzą na siebie. Zamiast jednak dojść do oczywistego wniosku kobieta zaprasza go do siebie. Soap pijackim głosem zgadza się. Przysłuchujący się całej rozmowie barman uśmiecha się.

Castle po skończonej akcji wraca do domu. Nagle atakuje go tajemniczy przeciwnik. Ze śmiechem niszczy w mocarnej ręce pistolet Franka i potężnym ciosem pozbawia go przytomności.
Jakiś czas później Frank budzi się, jest związany linami i widzi nad sobą zwaliste ciało Ruska. Dziwi się bo w końcu odrąbał mu głowę. Okazuje się, że Russian zabrał go na dach Empire State Building. Mówi mu, że kiedy stracił głowę trafił w ciemność. Ta jednak został zastąpiona światłością z której ktoś nawoływał go po imieniu. Nie było to niebo, a tajna podziemna baza. Tajemnicza agencja ceniąc umiejętności Ruska i wykorzystując technikę wskrzeszania i podłączając go do ciała cyborga wróciła go do życia. Russian zdejmuje płaszcz. Okazuje się, że nowe ciało jest inne niż stare, jest ciałem kobiety. Do tego Rusek ubrany jest w zieloną, kwiecistą sukienkę z dużym dekoltem.
Po chwili zabawy piersiami Russian wraca do opowieści. Mówi, że agencja chciała, żeby dla nich pracował, ale on powiedział, że musi załatwić najpierw jedną sprawę. Zabić Punishera. Dodaje, że wrócił do Smoleńska i rozmawiał z przyjaciółmi z fanklubu Daredevila o nim. Dowiedział się wtedy, że Castle zrzucił z Empire State mężczyznę. Teraz łapie Franka i ma zamiar zrobić z nim to samo. Pyta się Franka czy ma jakieś ostatnie słowo do powiedzenia. Frank karze mu zaczynać. Rusek ze śmiechem zrzuca Punishera z dachu Empire State Building.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.