Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man vol. 2 » The Spectacular Spider-Man vol. 2 #17

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #17

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #17

"Disassembled: Changes" - part 1

Postacie
Cytat

Królowa: "Say something."
Jeden z jej pachołków: "Majesty."
Królowa: "Say something other than Majesty."
Jeden z jej pachołków: "Something other than Majesty."

Streszczenie

Peter spędza popołudnie spacerując z MJ po parku. Zamiast jednak poświęcać uwagę swojej żonie, kładzie się on niespodziewanie na ścieżce i zaczyna przyglądać się kolonii mrówek podążających w kierunku leżącej na ziemi kukurydzy. Poirytowana niezrozumiałym zachowaniem męża Mary Jane zostawia go i kieruje się w stronę budki z lodami. Parker przeprasza MJ i przyznaje, że od czasu konfrontacji z Królową zachowywał się dość dziwnie. Rozumie też, że jego żona mogła poczuć się dotknięta, widząc jego pocałunek z Aną transmitowany w TV, lecz zapewnia, że nic go z nią nie łączy. Peter wyjaśnia, że to Królowa kontrolowała jego poczynania, a on sam nie był w stanie się jej przeciwstawić. Poza tym to nie był prawdziwy pocałunek. Dla niego było to obrzydliwe uczucie. Przed oczami stanęły mu pewne obrazy, z których teraz pamięta już bardzo mgliście tylko jakieś owady.

Gdy nieco późnej Peter, już jako Spider-Man, huśtając się na pajęczynie pomiędzy budynkami powraca do domu, rozmyśla nad tym, jak okropną rzeczą jest kłamstwo, zwłaszcza gdy trzeba okłamywać własną żonę. Nie mógł jej jednak powiedzieć prawdy. A prawda jest taka, że jest zagubiony i sam właściwie nie wie, co zaszło między nim, a Królową. Jedno jest pewne - cokolwiek ta kobieta mu zrobiła, nie może on teraz przestać o tym myśleć. Pajęczak wie, że Adriana Soria jest gdzieś niedaleko i zapewne planuje swój następny ruch. Peter chciałby móc wykrzyczeć na całe gardło, że traci ona tylko swój czas, ponieważ on nigdy nie będzie jej. Chciałby jej uświadomić, że ich pocałunek nie zrobił na nim najmniejszego wrażenia. Jednakże to nie byłaby do końca prawda.

Aby poplotkować, ponarzekać na męża i poprawić sobie humor nową fryzurą, Mary Jane wybiera się do zaprzyjaźnionego salonu fryzjerskiego. Kobieta nie ma pojęcia, że w tym samym miejscu, kilka krzesełek dalej, obsługiwana jest Ana Soria. Wkrótce później Królowa opuszcza salon w towarzystwie dwóch mężczyzn, których zachowanie kontroluje dzięki swoim zdolnościom. Mężczyźni stanowią pewnego rodzaju ochronę Any. Obaj idą w milczeniu przez większość czasu, a jedyne słowa, jakie sporadycznie wypowiadają, to "wasza wysokość", gdy zwracają się do swojej pani. Cała trójka schodzi do tunelu metra, gdzie po jakimś czasie docierają do opuszczonego do niedawna pomieszczenia, w którym inni zahipnotyzowani członkowie świty Królowej ciężko pracują nad zbudowaniem dla niej nowego "gniazda".

Tymczasem w kwaterze S.H.I.E.L.D. Captain America przedstawia zgromadzonym na zebraniu przedstawicielom armii Stanów Zjednoczonych, C.I.A., Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, a nawet Wywiadu Brytyjskiego kryzysową sytuację, z jaką wkrótce przyjdzie im się zmierzyć, jeśli w ciągu najbliższych kilku dni kobieta znana jako Ana Soria nie zostanie pojmana. Rogers oznajmia, iż była ona pierwszą kobietą w armii amerykańskiej w czasach, gdy jeszcze większości tu zebranych nie było nawet na świecie. Jest ona ogromnie niebezpieczna i tak dla porównania, to stanowi zagrożenie nawet większe niż stu Hulków razem wziętych. Niestety z polecenia samego prezydenta Steve nie może przekazać bardziej szczegółowych informacji ze względu na bezpieczeństwo. Kapitan dodaje jeszcze, że równie ważne jest zlokalizowanie Spider-Mana, z którym Królowa miała ostatnio styczność.

W nocy. Peter śni. We śnie biegnie przed siebie ciemną jaskinią i mimo, że brakuje mu już sił, to wie, że nie może się zatrzymywać. Nie udaje mu się jednak uciec przed Królową, która pojawia się na jego drodze i oświadcza, że zawsze zdobywa to, czego zapragnie. Mężczyzna zaczyna obficie krwawić i nosa i uszu. W tym momencie budzi się z przerażeniem. To już drugi raz w ciągu tygodnia, gdy śnił mu się ten sam sen. Peter wstaje z łóżka. Czuje się fatalnie, jest osłabiony, zupełnie jakby dopadła go grypa, jednak wie, że to coś innego, coś o wiele gorszego. Za oknem, na schodach przeciwpożarowych, siedzi pies sąsiadów. Gdy Parker zbliża się do okna, zwierzak, jakby wyczuwając jakieś niebezpieczeństwo, zaczyna na niego warczeć i szczekać jak wściekły. Słaniając się na nogach coraz bardziej, Peter kieruje się po ciemku do kuchni. Otwiera lodówkę, bowiem czuje się wyjątkowo spragniony i głodny.

Ana Soria siedzi na wygodnym fotelu w nowej siedzibie nazywanej Gniazdem w otoczeniu grupki kontrolowanych przez siebie ludzi. Kobieta opowiada im swoją historię. Dawno temu była zagorzałą patriotką i służyła w armii U.S.A. w specjalnej jednostce Marines. Jednakże misja, na którą zostali wysłani, była bardzo dziwna. Pewnego dnia jej oddział został wyprowadzony na pustynię, gdzie kazano im ustawić się w szeregu. Zastała ich tam niespotykana burza, ponieważ nie padało, a jedynie grzmiało i błyskało. Ich zadaniem natomiast było przyglądać się temu zjawisku. Następne co pamięta to fakt, że obudziła się w więzieniu. Była ubrana w kaftan bezpieczeństwa i czuła się bardzo chora. Po podłodze pełzały karaluchy, które nie chciały od niej odejść. Pewnego dnia jakiś człowiek przyszedł z wizytą. Był to Captain America. Kobieta kochała go bardzo, jednak on kochał swój kraj bardziej niż ją. I zdradził ją właśnie dla kraju. W tym momencie Królowa przerywa swoją opowieść, ponieważ za pomocą telepatii kontaktuje się z nią jeden z uczestniczących w zebraniu w kwaterze S.H.I.E.L.D. wysoko postawionych wojskowych, który znajduje się pod jej kontrolą. Informuje on swoją panią, że na zebraniu podjęto właśnie decyzję o zakrojonych na wielką skalę poszukiwaniach Adriany oraz Spider-Mana. Na kobiecie nie robi to jednak żadnego wrażenia, ponieważ wie ona doskonale, że nawet jeśli ją znajdą, to nie będą w stanie jej powstrzymać.

Mary Jane wraca z siatką pełną zakupów do mieszkania, które zastaje w zupełnych ciemnościach i z resztkami jedzenia pozostawionymi na podłodze w kuchni. Nieco zaniepokojona rozpoczyna poszukiwania swojego męża. Odnajduje go skulonego, siedzącego po ciemku w kącie sypialni. Parker oznajmia, iż nie czuje się najlepiej i prosi żonę, aby nie zapalała światła. Kobieta naciska jednak na przełącznik i jej oczom ukazuje się czterooki Peter, w dodatku zdecydowanie bardziej owłosiony niż wcześniej...

Autor: maSSive

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.