Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Die By The Sword » X-Men: Die By The Sword #1

X-Men: Die By The Sword #1

X-Men: Die By The Sword #1

"The sword is drawn"

Postacie
Zapowiedź

Szczęśliwe dni Psylocke po pojednaniu z bratem przechodzą do historii. Dawni wrogowie jednoczą swe siły i uznają, że Ziemia jest zbyt małym celem w ich dalekosiężnych planach. Ziemscy bohaterowie po raz kolejny muszą zewrzeć szeregi.

Cytat

Brian do siostry: "You are alive!"
Betsy: "I'm a Braddock, remember? Resurrections are what we seem to do the best"

Streszczenie

W siedzibie Excalibur trwa przyjęcie na cześć zwycięstwa bohaterów nad Albionem. Wszyscy bawią się dobrze poza Petem Wisdomem i Sage. Brian pyta się jej, dlaczego nie bawi się tak jak reszta. Ta odpowiada, że na ich miejscu zamknęłaby się i wyrzuciła klucz albo wpakowała sobie kulę w głowę. Informuje też Capitana, że ktoś chce wejść na przyjęcie. On, odchodząc, przyznaje jej racje. Kiedy otwiera drzwi, nie może uwierzyć, kto za nimi stoi. To jego siostra, którą uważał za zmarłą. Betsy rzuca mu się na szyję i wyjaśnia, że z jej zmartwychwstaniem to długa historia. Jednocześnie przedstawia swojego towarzysza z Exiles, Johna Proudstara. Brian wprowadza ich na przyjęcie. Nocturne, kiedy widzi Thunderbirda, pada mu w ramiona, nie mogąc uwierzyć, że on żyje.

W innym miejscu i innym czasie. Gdzieś w Omniversum. James Jaspers przypomina sobie bitwę z Romą i Brianem Braddockiem oraz The Fury, potwora, który go zabił. Przypominając to sobie, obmyśla plan zabicia Romy i Capitana. Niespodziewanie ktoś przerywa mu te rozmyślania. Jaspers od razu zabija go, ale osobnik ów pojawia się znowu. To Merlyn, ojciec Romy. Proponuje Jamesowi sojusz i pomoc w pozbyciu się wspomnianej dwójki. Wtedy znienacka pojawia się trójka ludzi z Capitan Britan Corps i atakuje Jaspersa. Walka nie trwa długo. Jaspers łapie jednego z nich i zmienia jego ciało na podobieństwo The Fury. Potwór zabija swojego kolegę. Jaspers w tym czasie zmienia w The Fury trzecią z oddziału. Po tym wszystkim pojawia się Apostata i ostatecznie nawiązuje porozumienie z Jamesem Jasperem.

W swojej siedzibie Roma wyczuwa, że dzieje się coś złego. Nakazuje Opal Lunie Saturnyne, zastępczyni Braddocka podczas jego nieobecności, zebrać wszystkie oddziały Capitan Britan Corps. Nadszedł czas na bitwę.

Londyn. Alison bije się z myślami. Nie wie, czy podejść do Pete’a. W końcu decyduje się i wyciąga go na zewnątrz. Tam siada na motorze podarowanym przez królową za zasługi. Po krótkiej rozmowie para całuje się. W innym miejscu, TJ opowiada Johnowi o swoich ostatnich przejściach. Mówi, że przez zawał straciła częściowo sprawność w prawej ręce i nodze, dodatkowo ma kłopoty z pamięcią i czytaniem. John pociesza ją, mówiąc, że liczy się tylko to, że są razem i mają przyszłość przed sobą. Tymczasem Betsy i Brian rozmawiają na temat Alison i Wisdoma. Brat mówi siostrze, że wie, co musi przeżywać Alison po stracie Longshota, ale Psylocke odpowiada, że on żyje. Jest teraz jednym z Exiles i nic nie pamięta ze swojego przeszłego życia. Zaraz między nimi wywiązuje się też dyskusja na temat zobowiązań Betsy i tego, że nie ufa ona Romie. Rozmowę przerywa dzwonek do drzwi. Kiedy Brian otwiera, otrzymuje potężny cios w klatkę piersiową. Do sali wkracza Rouge Mort z Janissaries i oświadcza, że przyszła tu zabić wszystkich.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Men: Die By The Sword #1 X-Men: Die By The Sword #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.