Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #43

New X-Men vol. 2 #43

New X-Men vol. 2 #43

"Children Of X-Men" - part 2 of 2

Postacie
Zapowiedź

Przeciwnicy wykonują swój ruch. Najmłodsi studenci Szkoły dla Młodych Talentów zostali pozbawieni mocy, zdziesiątkowani i rozdarci wewnętrznie. Teraz na skraju kolejnej wielkiej zmiany zastanawiają się, jak uda im się przetrwać kolejny raz.

Cytat

Rockslide: "Now shut up and let's start bonding. I'll go first: Anole's gay!"

Streszczenie

Instytut Xaviera, jakiś czas temu. Cyclops, zgodnie z własnymi wcześniejszymi zaleceniami o większej integracji, próbuje lepiej poznać Surge i gratuluje jej postawy oraz sukcesu podczas kryzysu w Limbo. Proponuje jej również, jako liderce New X-Men, kilka wspólnych lekcji z manewrów strategicznych. Jednak Noriko co innego teraz trapi i nie owijając w bawełnę pyta się Summersa, jak ten się czuł po śmierci Jean Grey. Czy nigdy nie obawiał się, że może ją stracić podczas akcji i czy nie lepiej byłoby ją zniechęcić do bycia członkiniom X-Men, dla jej własnego bezpieczeństwa. Cyclops odpowiedział jej, że nie powinno się takich decyzji podejmować za innych i że właśnie za to ją kochał, za to kim była. Taka odpowiedź w ogóle nie usatysfakcjonowała Surge. Ma ona zupełnie inne poglądy na ten temat.

 

Instytut Xaviera, teraz. Noriko właśnie przy wszystkich rzuciła się w ramiona Juliana i go pocałowała. Zmieszany David, nie wiedząc co robić wybiegł z pokoju. Po chwili zaskoczony Hellion zrzucił z siebie Surge i widząc, że Laura również wybiegła z pokoju, zdenerwowany odleciał nie odzywając się do nikogo. Reszta dzieciaków stała jak wryta, nie wiedząc co się dzieje. W końcu Pixie spytała się Surge co powinni zrobić ze sprawą Indry, który okazał się być najmłodszym mutantem w instytucie i zarazem następną potencjalną ofiarą. Noriko tylko rzuciła oschle, że powinno się go chronić i odeszła. Rockslide od razu, mimo niezadowolenia samego ochranianego, zadeklarował, że bierze pierwszą wartę.

 

Tymczasem, na granicy stanu Nowy York. Predator X pędzi bez wytchnienia przez góry, lasy i pola w stronę instytutu Xaviera. Podjął trop i nic go już nie powstrzyma przed dopadnięciem Dust.

 

Z powrotem w instytucie Xaviera, pokój Davida Alleyne'a. Sfrustrowany Prodigy w pośpiechu pakuje swoje rzeczy, kiedy nachodzą go siostry Stepford. Celeste, Mindee oraz Phoebe nie chcą, aby David opuszczał instytut. On pomógł im podczas ataku Strykera na instytut, teraz one chcą pomóc mu. Siostry Stepford proponują Davidowi, że przywrócą mu jego pamięć. W prawdzie nie będzie miał on swoich mocy, ale za to będzie pamiętał wszystkie informacje, jakie kiedykolwiek dzięki nim zdobył. Prodigy obawia się, że to zbyt dużo wiedzy na raz, jednak kukułki uspakajają go, mówiąc, że nie proponowałyby mu tego, gdyby nie były pewne, że jego umysł jest na to gotowy.

 

Instytut Xaviera, pokój Parasa Gavaskara. Indra dziękuje Rockslide'owi, że ten z nim został. Może niepotrzebnie się tak przejmował i nic mu nie grozi. Wtedy nagle Santo eksplodował. Paras przerażony przybrał swoją opancerzoną formą, gdy po chwili Rockslide uformował się z gruzu i wyśmiał swojego kolegę, mówiąc, że ten powinien zobaczyć wyraz własnej twarzy. Niemal przyprawiony o zawał serca Indra ma już dość towarzystwa kolegi.

 

W tym samym czasie, w jednej z damskich ubikacji. Mercury w końcu odnalazła X-23. Laura siedziała na podłodze zniszczonej przez siebie łazienki, jest cała pocięta i poraniona własnymi pazurami. Dziewczyna nie rozumie co się z nią dzieje, nie rozumie uczuć jakie nią targają i obawia się, że może kogoś skrzywdzić. Cessily dosiada się do niej i próbuje pocieszyć.

 

Tymczasem, przed instytutem. Hellion siedzi na głowie jednego z Sentineli i rozmyśla o ostatnich wydarzeniach. Zawsze był pewny siebie, a teraz nie wie co powinien zrobić. Po chwili dołącza do niego Dust. Julian zgaduje, że to Mercury ją tu przysłała i dziękuje za towarzystwo.

 

Pokój Josha Foley'a. Elixir wciąż siedzi po ciemku na podłodze, nagle ściągnął brwi w skupieniu groźnym, a jego skóra cała poczerniała.

 

W jednym z salonów, przy kominku zebrali się Anole, Indra, Loa, Match, Pixie, Rockslide oraz Wolf Cub. Santo proponuje opowiadanie sobie strasznych historyjek, ale zważywszy, że ostatnim razem, gdy to robili zostali wchłonięci do Limbo inni odmawiając, więc kamienny olbrzym wraca do pieczenia pianek nad płonącą głową Matcha. Indra wciąż obawia się o swoje bezpieczeństwo i z lękiem patrzy w przyszłość. Wtedy Rockslide, ku zaskoczeniu wszystkich, wygłasza poprawiające humor i uspokajające przemówienie, by po chwili powrócić do normalnego poziomu swoich wypowiedzi i ogłosić wszem i wobec, że Anole jest gejem. Niekomfortową sytuację przerwało wejście do pokoju Beasta. McCoy przyniósł uczniom nowe uniformy. Dzieciaki początkowo niezbyt są zadowolone z klasycznych żółto-czarnych strojów, lecz gdy dowiadują się, że są one kuloodporne z chęcią po nie sięgają.

 

Pokój Noriko Ashidy. Prodigy przyszedł do Surge i oschle oznajmił jej, iż pozostaje w instytucie i nic teraz nie zmusi go do wyjazdu. Noriko zareagowała bardzo emocjonalnie i nawet zaatakowała Davida, a ten zrobił unik i zablokował następne ciosy. Niefortunnie, na to wszystko wszedł Hellion i myśląc, że Prodigy atakuje Surge, przy pomocy telekinezy rzucił nim o sufit. Noriko próbowała wyjaśnić to nieporozumienie, ale David szybko się pozbierał i kilkoma ciosami rodem z karate kompletnie rozłożył Juliana. Najwyraźniej zabieg sióstr Stepford przyniósł skutek i posiada on całą wiedzę, jaką kiedykolwiek wchłonął od innych, włączając w to znajomość sztuk walki. Po czym Prodigy zwrócił się do Surge, mówiąc jej, że z nimi koniec i wyszedł.

 

Tymczasem na astralnej płaszczyźnie odbywa się zebranie opiekunów instytutu. Beast, Colossus, Cyclops, Emma Frost, Shadowcat oraz Wolverine rozmawiają o swoich uczniach. Logan na wstępie zaznacza, że jak jeszcze raz Pixie potraktuje go swoim halucynogennym pyłem to ją zabije. Emma oraz Colossus zamartwiają się stanem psychicznym młodych mutantów i ich irracjonalnym strachem, że najmłodszy z nich zginie następny. Dodatkowo Elixir ostatnio dziwnie się zachowuje. Według tego co mówią inni uczniowie, w Limbo zrekonstruował on od podstaw serce Alleyne'a, a nie powinien jeszcze tego umieć. Jego moce bardzo się rozwinęły, wręcz ewoluowały i nikt tego rozwoju nie kontroluje. A ponieważ ostatnio jest on taki ponury i cały czas się zadręcza, Shadowcat obawia się, że mogą w instytucie wychowywać następnego Magneto i zastanawia się, co można zrobić by Josh nie był taki mroczny i zły.

 

Pokój Josha Foley'a. Elixir siedzi cały czarny i zasępiony, gdy do drzwi zapukała i weszła Loa. Dziewczyna nieśmiało spytała się go, czy by się z nią nie umówił. Josh od razu rozpromieniał, nie tylko w przenośni, ale i dosłownie. Jego skóra w jednej chwili zmieniła barwę na złotą, a na twarzy pojawił się uśmiech.

 

Następnego dnia. New X-Men w nowych uniformach stawili się na zebranie. Cyclops ogłosił im, że od dzisiaj powracają do regularnych treningów. Cała kadra nauczycielska jest do ich dyspozycji, a gdy ich nie będzie w pobliżu, mogą się poradzić Davida, który posiada całą ich wiedzę.

 

Kilka kilometrów od instytutu. Predator X w końcu dotarł do celu. Purifiers, którzy przez całą drogę lecieli za nim helikopterem i obserwowali, z dumą raportują swojemu szefowi, że ich cel jest już blisko. Są tez lekko zatrwożeni umiejętnościami bestii, która przez całą drogę pędziła tak, że ledwo mogli za nią nadążyć. Nagle Predator X się zatrzymał, poczym gwałtownie ruszył w kierunku północnego zachodu oddalając się od instytutu.

 

Waszyngton, D.C, główna siedziba Purifiers. Delikatnie mówiąc, zdenerwowany Matthew Risman zastanawia się, co się musiało stać, że Predator X odstąpił od zaatakowania swojego celu i miejsca pełnego mutantów. W końcu doszedł do wniosku, że bestia musiała wyczuć pojawienie się jakiegoś znacznie smakowitszego kąsku. A więc najgorsze z proroctw Wielebnego Strykera musiało się spełnić. Risman natychmiast zarządził alarm i kazał się przygotować swoim Purifiers.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #43 New X-Men vol. 2 #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.