Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #24

New Excalibur #24

New Excalibur #24

Battle For Eternity

Postacie
Zapowiedź

Słońce nigdy nie zachodziło nad Wielką Brytanią, ale tym razem to Albion wprowadził wiek ciemności. Niwelując wszystkie operacje techniczne, cofnął państwo do ery kamienia łupanego. New Excalibur są jedynymi, którzy mogą go powstrzymać. Jednak czy uda im się to zadanie ze zdrajcą w szeregach?

Cytat

Nocturne: "You realize we probably don’t have a chance against those two.”
Jean Grey: “I thrive on such challenges, don’t you? Besides, I truly enjoy the notion... of this nation owning its freedom to me.”

Streszczenie

Londyn. Albion i Captain Britain rozpoczynają kolejne starcie. Błyskawicznym ciosem wykazuje się ten pierwszy, powalając przeciwnika. Niespodziewanie na ratunek Brianowi rusza jeden z kapitanów Albiona, Petrie. Po krótkiej wymianie ciosów wychodzi na jaw, iż Nocturne zawładnęła jego ciałem. Po pokonaniu jej, Albion nakazuje kapitanowi, który już doszedł do siebie po rozdzieleniu z mutantką, by ten pozbył się jej jak najszybciej. Sam odlatuje, by kontynuować potyczkę ze swoim głównym przeciwnikiem. Na ratunek Nocturne rusza Marvel Girl. Niestety jej pierwszy atak nie przynosi większych efektów. Wykorzystuje to kapitan Petrie, który przebija mieczem prawe ramię Jean. Na szczęście cios nie jest śmiertelny. Udaje jej się zadać decydujący cios i pokonać przeciwnika.

Tymczasem w powietrzu Lionheart, lecąc na ratunek Icemanowi, który resztkami sił walczy z kapitanami Albiona, potężnym ciosem powoduje upadek na ziemię Sage. Tam czeka już na nią Dazzler, Juggernaut oraz Pete Wisdom. Równocześnie z walką fizyczną rozgrywa się potyczka w umyśle Sage. O ile w tej drugiej nasza bohaterka triumfuje nad Dianą Fox, o tyle w fizycznym starciu jest bliska otrzymania ciosu od Wisdoma. Na szczęście w porę wyjawia mu to, co jest już faktem: Diana Fox jest już tylko wspomnieniem.

W międzyczasie Nocturne i Marvel Girl docierają do miejsca, w którym dwóch przypuszczalnie najsilniejszych kapitanów strzeże artefaktu odpowiedzialnego za paraliż technologiczny Anglii. Po chwili ruszają do ataku.

Walka Albiona i Braddocka wkracza w decydującą fazę. Żaden nie cofa ciosu. Po chwili nadlatuje Sage i atakuje zaskoczonego Albiona, wykrzykując mu w twarz, iż Britania już nie istnieje. Jest tylko ona. Niestety przeciwnik odpiera atak, powodując jej upadek na ziemię. W tym momencie do akcji ruszają Dazzler oraz Juggernaut. Niestety Albion daje sobie rade z ich atakami. Na szczęście Captain Britain robi to, co do niego należy. Kilkoma potężnymi ciosami powoduje, iż jego przeciwnik pada na kolana. Dookoła Albiona gromadzą się towarzysze Braddocka. Lionheart przybyła ze szczątkami Icemana, który walczył do samego końca oraz Marvel Girl i Nocturne z artefaktem odpowiedzialnym za paraliż technologiczny Anglii. Dzięki zdobyciu kodu do tego urządzenia przez Jean bezpośrednio z umysłu Albiona Captain Britain może dokonać jego zniszczenia. Konsekwencją jego zniszczenia jest śmierć Marvel Girl, na co była przygotowana.

Po chwili cała Anglia odzyskuje prąd.

Kilka dni po wielkiej bitwie dochodzi do wzruszającego spotkania Lionheart z jej dziećmi i matką. Juggernaut informuje Braddocka i Wisdoma, iż wzywa go stary przyjaciel i musi wyruszyć tam sam. Towarzysze przekonują go, żeby został na przyjęciu do czasu aż załatwią mu transport.

Następnie nasi herosi spotykają się na imprezie z okazji zwycięstwa. Rozmowę o dalszej przyszłości zespołu i innych pilnych sprawach zostawiają na dzień jutrzejszy. Teraz czas na zasłużoną zabawę.

[Ciąg dalszy w X-Men: Die By The Sword #1]

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

New Excalibur #24 New Excalibur #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.