Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #46

Cable & Deadpool #46

Cable & Deadpool #46

"Eight To Save The Universe!"

Postacie
Zapowiedź

Ponieważ Deadpool zawsze sprawiał najwięcej problemów w całym Uniwersum Marvela, jedynymi osobami mogącymi ograniczyć jego wygłupy będą... Fantastic Eight? Podwójna ilość akcji, masa gościnnych występów. Czy będziesz w stanie się temu oprzeć?

Cytat

Bob (zasłaniając rękoma oczy): "Hydra Rule of Concealment #114: If you can't see them, they can't see you."

Human Torch: "We can see you."

Bob: "They're on to me. Must be Invisible Girl refracting the light somehow..."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Osiem lat temu. Deadpool i Bob pojawiają się w wehikule czasu, który kiedyś należał do Doctora Dooma, więc naturalnie członkowie Fantastycznej Czwórki biorą ich za wrogów. Wade zwinnie unika ciosów bohaterów, jak również wyjaśnień, skąd się wzięli, ale do czasu, ponieważ w końcu niefortunnie znajduje się na drodze pięści Thinga, który go nokautuje. Następnie Czwórka zwraca uwagę na towarzysza Wilsona i zauważa, że nosi on uniform Hydry. Bob próbuje się tłumaczyć, że całe zamieszanie nie jest częścią planu organizacji. Mister Fantastic bada go swoi urządzeniem i odkrywa, że Bob i Deadpool przybyli z przeszłości, ale pochodzą z przyszłości.

 

Później, podczas śniadania, Deadpool wciąż jest nieprzytomny, a Fantastyczna Czwórka rozmawia z Bobem, kiedy nagle następuje błysk i bohaterowie zapominają wydarzenia ostatnich kilku godzin. Widząc agenta Hydry, atakują go, ale w tym momencie budzi się Wade i wszyscy zwracają na niego uwagę.

 

W tym samym miejscu, ale w teraźniejszości, Black Panther zaczyna się niecierpliwić brakiem efektów pracy Weasela. Ten mówi, że udało mu się sprowadzić Deadpoola i Boba do Budynku Baxtera, ale znajdują się oni osiem lat w przeszłości. Torch i Thing nie pamiętają, żeby w tamtym okresie spotkali Wilsona, co zastanawia Weasela. T’Challa straszy go, więc ten się tłumaczy, że zagadnienia dotyczące podróży w czasie nie są jego najmocniejszą stroną i stara się, jak tylko może. Black Panther pyta się, czy Weasel jest w stanie bliżej określić czas, w którym przebywają dwaj zagubieni, ponieważ ma zamiar się po nich wybrać, tłumacząc, że dla Fantastycznej Czwórki takie przedsięwzięcia to żadna nowość. Weasel daje im urządzenie do śledzenia energii czasowej wydzielanej przez Deadpoola i Boba, po czym bohaterowie uruchamiają wehikuł czasu.

 

W przeszłości Mister Fantastic kończy przygotowania do odesłania dwóch przybyszów do ich czasów. Deadpool cieszy się, że łatwiej jest mu sprzymierzać się z super-bohaterami wtedy, kiedy o nim nikt jeszcze nie słyszał. Chwilę później Wade i Bob przemieszczają się w strumieniu czasu, oglądając siebie w alternatywnych wersjach rzeczywistości. W końcu zaczynają spadać, ale na ich szczęście z pomocą przybywa im Fantastyczna Czwórka w swoim latającym pojeździe. Okazuje się, że podróżujący w czasie uszkadzają go, więc bohaterowie chcą ich zatrzymać. Wtedy pojawia się Fantastyczna Czwórka z teraźniejszości i przerywa im. Reed zastanawia się, dlaczego zamiast przyszłych wersji jego i Sue w grupie są Black Panther i Storm, ale T’Challa uspakaja go mówiąc, że Richardsowie są na wakacjach. Fantastyczna Czwórka z teraźniejszości wpadła na Deadpoola i Boba podczas podróży, przez co dwójka zagubionych w czasie zaczęła tworzyć chaos w strumieniu. Teraz nikt nie może ich dotknąć również nie ryzykując tego samego, ale jednocześnie nie można ich pozostawić samym sobie. Black Panther daje Fantasticowi urządzenie Weasela. Po ustaleniu planu pozostali bohaterowie osłaniają Reeda, który nurkuje w strumień czasowy, znajduje Deadpoola i Boba, po czym uruchamia urządzenie i…

 

W teraźniejszości, Black Panther i Weasel tłumaczą Wade’owi, że Fantastyczna Czwórka z przeszłości zapomniała o całej przygodzie. Ponieważ wszystko skończyło się dobrze, Ben każe Wilsonowi i jego kumplom wynosić się z Budynku Baxtera. Pozwala jednak zostać Sandi i Outlaw, które mają ochotę na partyjkę rozbieranego pokera.

 

W drodze do biura Agencji X, Deadpool zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Widział, jak dobrze współpracowała ze sobą Fantastyczna Czwórka, a nawet dwie, i rozumie, że to dzięki temu, że są rodziną. Jego prawdziwa familia nie była taka, ale być może teraz Agencja X i jej członkowie będą dla niego nową. Uważa również, że skoro Cable widział jakiś powód, żeby go uratować na Providence, to powinien wykorzystać pieniądze zarobione w Agencji, zrobić coś dobrego i zostać bohaterem.

 

Trójka najemników wchodzi do gabinetu Agenta X, który właśnie rozmawia z klientem. Deadpool oznajmia mu, że wrócił i jest gotowy do pracy, co cieszy Alexa, ponieważ ich gość zażyczył sobie właśnie jego usług. Haydenowi towarzyszy Doctor Strange, który pyta się Wade’a, czy chciałby pomóc mu uratować Ziemię przed zniszczeniem. Ten się zgadza, a Steven stwierdza, że to bardzo słuszna decyzja, ponieważ to właśnie Wilson jest osobą, przez którą to zagrożenie w ogóle istnieje.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.