Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #31

Black Panther vol. 4 #31

Black Panther vol. 4 #31

"Dead or Alive" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Yikes! Z Zombiakami depczącymi im po piętach, Nowa Fantastyczna Czwórka wybiera kolejny zły zakręt na międzywymiarowej super-autostradzie. Tym razem wylądowali w środku uniwersum Sub-Atomica! Czy potyczka z Psycho-Manem może zostać daleko z tyłu? It's clobberin' time.

Cytat

Thing (o jednej z żab króla Salomona): "Look! He's sweatin'!"

Streszczenie

Black Panther budzi się w chmurach, stojąc przed wielką, pozłacaną bramą. Nie mogąc znaleźć swoich towarzyszy, wkracza do opuszczonego niebiańskiego miasta, gdy nagle zauważa przelatującą ponad nim Storm i rusza za nią w głąb dżungli, wyrastającej na skraju zabudowań. Okazuje się, że las składa się z roślin nie przypominających nawet ziemskich, które atakują T'Challę, oplatając go lianami. Panther rozrywa je jednak i dociera do Ororo, która wraz z innymi X-Men, ubranymi w niewiele zasłaniające, lekkie chitony, leży na purpurowej pościeli, zapraszając do wspólnej "zabawy". Mężczyzna nie może uwierzyć własnym oczom, ale oto podchodzi do niego Emma Frost i stwierdza, że być może jest to spełnienie jego marzeń. Choć T'Challa się opiera, to White Queen całuje go i nagle ich ciała rozmywają się, zespajając ze sobą. W tej chwili rozlega się donośny ryk, a ponad drzewami ukazuje się postać Boga-Pantery, domagając się wyjaśnień. Storm, niepomna ostrzeżeń męża, próbuje skonfrontować się z bóstwem, lecz to pożera ją jednym kłapnięciem szczęk. Widząc to, Panther wyrywa się z objęć Emmy i uderza grożącego mu Cyclopsa. Patrząc na pozbawionego przytomności Scotta, Wolverine stwierdza, że sam zawsze chciał to zrobić, ale, na jego nieszczęście, Cyclops jest X-Manem, a T'Challa nie, a X-Men zawsze troszczą się o swoich. Po tych słowach X-Men wspólnie rzucają się na Panthera, który odpierając ich ataki, stwierdza, że to wszystko jest bez sensu.
Nagle T'Challa budzi się w samym środku miasta w chmurach, przez które niedawno przechodził. Uświadamia sobie, iż rzeczywiście to, co przeżył, nie było prawdziwe. Ale co zatem jest prawdziwe?

Psycho-Man zbliża się z piła ręczną do przykutej do jego aparatury Storm. Stwierdza, że nie wie, czemu kobieta jest tak odporna na jego sugestię emocjonalną, być może jej koledzy z X-Men umieścili w jej umyśle zabezpieczenia na taki wypadek. Dodaje, że choć może wyłączyć dostęp do jej mocy, to nie jest w stanie jej przekonać, że Black Panther jest jej wrogiem. W tej chwili jedna ze ścian eksploduje i pojawia się T'Challa, stwierdzając, że nie da się rozdzielić tego, co pobłogosławił Bóg-Pantera. Psycho-Man nie przejmuje się zbytnio atakiem Panthera, gdyż jego może kontrolować - wystarczy T'Challi wprowadzić do psychiki wątpliwości, by stał się bezbronny jak dziecko. Złoczyńca przykłada piłę do czoła Storm, a jej mąż kuli się przerażony w kącie, gdy do pomieszczenia wpada kolejny Black Panther, krzycząc, by Psycho-Man zostawił w spokoju jego synową. Okazuje się, że jest to T'Chaka wraz z innymi Black Pantherami. Zabijają oni Psycho-Mana, oswobadzają Storm i Panthera, jednak Ororo nadal nie ma dostępu do swoich mocy. Psycho-Man potwierdza, że jest to jego ostatni podarunek dla Storm, po czym oddaje ostatnie tchnienie. Ororo jest zdruzgotana i zaczyna histeryzować, a tłum historycznych Black Pantherów tylko pogarsza sprawę. Wreszcie Storm nie wytrzymuje presji i wszystko znika w białym błysku.

Nagle Storm pojawia się oswobodzona z kajdan w identycznym laboratorium Psycho-Mana, razem z resztą, wciąż przykutej do aparatury złoczyńcy Fantastycznej Czwórki. Okazuje się, że kobiecie udało się przyzwać błyskawicę, która poraziła Psycho-Mana, lecz również Johnny'ego. Storm mówi, że w jej śnie urzeczywistniły się wszystkie jej obawy co do związku z T'Challą, na co mężczyzna stwierdza, że jego spotkało to samo, jednak Psycho-Man nie był w stanie obrócić ich przeciw sobie. Romantyczną scenę przerywa Thing, przypominając, że mają rannego, na co T'Challa bada Torcha i stwierdza, że normalny człowiek nie mógłby przeżyć uderzenia błyskawicy, lecz zdolności Johnny'ego najwyraźniej mu pomogły. W końcu Human Torch budzi się, gdy pozostali zastanawiają się, czy są już w rzeczywistości, czy w kolejnym śnie.

Fantastyczna Czwórka odnajduje w końcu magiczne żaby, które zaczynają się pocić, gdy rozważają ich zniszczenie. T'Challa stwierdza, że rzeczywiście muszą być inteligentne, a gdy straszy je płomieniem Human Torcha, wszyscy przenoszą się do kolejnej rzeczywistości. Czwórka znajduje się tym razem w miejscu, które przypomina Nowy Jork, jednak na niebie pojawia się staromodny sterowiec, a bohaterowie zostają otoczeni przez wyglądających jak z lat trzydziestych dwudziestego wieku gangsterów. Thing zdaje się ich poznawać, ale nagle cała czwórka zostaje obezwładniona bronią energetyczną, przebraną za staroświeckie karabiny, a przywódca gangsterów każe przygotować bohaterów do starcia na arenie.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #31 Black Panther vol. 4 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.