Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #51

The Punisher (MAX) #51

The Punisher (MAX) #51

"Long Cold Dark" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Frank Castle jest w złym stanie. Ma złamany lewy nadgarstek, prawy jest poszarpany, więc zgaduje, że stracił panowanie i rozerwał kajdanki. Do tego musieli napełniać jego płuca. Jak to się rozegrało, pozostaje tajemnicą. Jedno jest jednak pewne. Barracuda ma to, co chciał - trzy i pól kilogramowe zawiniątko czystej radości. A Punisher zrobi wszystko, by je odzyskać.

Cytat

Barracuda (dusząc Johna): "I'm Barracuda, muthafucka!! Thing most muthafuckas... Find out a little too fuckin' late...!"

Streszczenie

Opuszczony budynek. Trzymający dziecko Barracuda pyta Punishera, czy chce wiedzieć jak ma na imię jego córka. Barracuda liczy, że będzie krzyczeć i błagać by darował jej życie. Tutaj jednak ich nikt nie usłyszy. Castle przygląda się bez słowa dziecku. W myślach słyszy krzyki swojej umierającej rodziny. Przed oczami staje mu pamiętna scena z Central Parku. Barracuda śmiejąc się zbliża nóż do policzka dziecka.

Kilka godzin później. Frank budzi się przywiązany do szpitalnego łóżka. Prawie całe jego ciało jest w bandażach, a lewa ręka w gipsie. Kiepsko pamięta co mu się stało.

Wściekłość sprawiła, że Castle znalazł w sobie na tyle siły by rozerwać kajdanki. Błyskawicznie rzuca się na Barracudę. Wytrąca mu nóż i wszystkimi możliwymi sposobami stara się obezwładnić przeciwnika. Jednak jego pięści, a nawet zęby to za mało by pokonać Barracudę. Dosięga on leżącego na ziemi noża i wbija Punisherowi w bok. Ten ranny zaczyna cofać się w stronę okna. Barracuda uderza go krzesłem. Frank wypada przez okna na ulicę. Wprost na dach przejeżdżającego radiowozu.

Kapitan Hoefker i Detektyw Lamb odwiedzają rannego Punishera. Oznajmiają mu, że jak tylko będzie to możliwe zostanie przetransportowany do aresztu. Frank spokojnie oznajmia, że mężczyzna, który go tak urządził wróci by dokończyć dzieła. Nie powstrzyma go nawet armia, a co dopiero dwóch policjantów przed drzwiami. Zabije wszystkich, pielęgniarki, lekarzy, pacjentów i nawet wysadzi szpital jeśli będzie miał ochotę. Jako dowód przedstawia strzelaninę w hotelu Grand [The Punisher (MAX) #50 - Don David]. Hoefker rozkazuje Lambowi sprawdzić podane przez Castle'a informacje. Gdy ten dzwoni na posterunek, Frank proponuje Hoefnerowi jedyne słuszne rozwiązanie. Powinien puścić go wolno. W tej chwili Lamb potwierdza, że informacje są prawdziwe. Nie obchodzi to już jednak jego przełożonego. Rozwścieczony słowami Punishera, obrzuca go obelgami. Przyglądający się temu lekarz prosi ich o opuszczenie sali. Frank zostaje sam. Ta sprawa musi zostać między nim a Barracudą. W innym przypadku dziecko na pewno zginie.

Barracuda odwiedził znajomego lekarza narkomana o imieniu John. Chce by opatrzył mu ranę na policzku po ugryzieniu Castle'a. Po jakimś czasie co raz bardziej zaczynają go denerwować pytania opatrującego go medyka. Jeden z jego komentarzy przypomina mu ostatnie słowa Yorki'ego [The Punisher (MAX) #50 - Don David]. Sprawia to, że Barracuda wreszcie wybucha. Zaczyna dusić Johna. W końcu uspokaja się i rzuca jego martwe ciało na ziemię.

Lekarz, który przysłuchiwał się rozmowie Franka z policją, chce z nim porozmawiać. Wierzy w to co ten mówił. Słyszał o masakrze w hotelu i nie pozwoli by to samo stało się w tym szpitalu. Rozwiązuje więzy i wykonuje Frankowi wzmacniający zastrzyk z adrenaliny. Nie robi tego dlatego, że popiera działanie Punishera, tylko dlatego, że chce uratować szpital. Castle prosi o jeszcze jedną przysługę. Chce by zaczął krzyczeć o pomoc. Zwabiona krzykiem dwójka policjantów wbiega do pomieszczenia i zauważa nieprzytomnego lekarza. Frank szybko ich unieszkodliwia. Następnie wymyka się ze szpitala. W drodze do swojej kryjówki dzwoni z budki do gazet anonimowo oznajmiając o swojej ucieczce. Nie chce by policja wykorzystała szpital jako miejsce zasadzki na Barracudę.

W swojej kryjówce Punisher sprawdza w Internecie informacje na temat porwania córki O'Brien. Siostra Kathryn apeluje do porywacza by oddał porwane dziecko. Dziewczynka ma na imię Sarah. Castle wstrzykuje sobie kolejny zastrzyk z adrenaliny i pakuje do wielkiej torby mnóstwo broni. I on i Barracuda chcą konfrontacji, która nie przyciągnie uwagi policji.

Frank pakuje torbę do auta. W radiu słychać wywiad z Hoefkerem, który tłumaczy się ze sprawy ucieczki Punishera. Castle wsiada do auta i kieruję się na zachód. Zna miejsce gdzie mogłaby się rozegrać jego walka z Barracudą. Wie, że jego przeciwnik też na pewno tam trafi.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #51 The Punisher (MAX) #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.