Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #7

Avengers: The Initiative #7

Avengers: The Initiative #7

"Tripple Threat"

Zapowiedź

Kiedy Vulturianie pojawiają się z najbardziej tajnymi sekretami rządu USA, przychodzi czas na to, aby Scarlet Spiders ich dopadli. Kiedy ta przygoda się skończy, spodziewaj się, że poznasz tożsamość przynajmniej jednej osoby w masce Iron Spidera. Wszystko to plus występ tajemniczego przeciwnika Spider-Mana. I wiadomość dla fanów Spidera, ten numer zawiera BARDZO ważny występ Petera przed One More Day.

Cytat

Peter Parker: "Hey, Irony Spidery guy! I've got two words for you: Copyright Infringement!"

Streszczenie

Na Manhattanie trwa usuwanie zniszczeń po ataku Hulka. Pod zrujnowaną wieżą Starka, baron von Blitzschlag przechadza się w towarzystwie senatora Woodmana, rozprawiając o tym, jaki potencjał drzemie w broni gamma. Woodman stwierdza, że to ryzykowne, spacerować tak z tajnymi dokumentami, a jednocześnie daje po kryjomu znaki krążącym w okolicy Vulturions, by rozpoczęli atak. Kiedy von Blitzschlad oświadcza, że ma dodatkową ochronę, próbuje jeszcze przerwać atak, ale jest za późno. Vulturions przewracają barona i wyrywają mu teczkę z dokumentami, po czym odlatują, unikając ostrzału licznie zgromadzonych Capekillers. Von Blitzschlag próbuje uderzyć w nich swoją mocą, ale nie udaje mu się, więc dochodzi do wniosku, że jest już za stary i za słaby. Nagle, pojawiają się Scarlet Spiders, którzy pomagają mu się podnieść, ale baron zapewnia, że nic mu nie jest i rozkazuje za wszelką cenę odzyskać dokumenty. Scarlet Spiders ruszają w pościg za Vulturionami, chociaż Woodman próbuje ich zatrzymać twierdzeniem, że nie mają autoryzacji do działań w terenie.

Tymczasem, w Camp Hammond, Justice próbuje uzyskać od przełożonych odpowiedzi na pytanie, co się stało z MVP. War Machine nic nie wie o jego rzekomym pobycie w Kentucky, więc pyta o to Yellowjacketa, ten zaś twierdzi, że nie może nic powiedzieć, bo to tajne informacje. Rhodes przypomina, że jest dyrektorem bazy, ale Pym twierdzi, że podlega ona S.H.I.E.L.D. a więc organizacji międzynarodowej, natomiast informacje, o które pyta są zastrzeżone przez Ministerstwo Sił Zbrojnych. Rozmowę przerywa wejście żołnierza, który wzywa ich obu na stanowisko dowodzenia. Kiedy wychodzą, Justice oświadcza, że ma tego dość i zamierza rozwiązać zagadkę na własną rękę.

Gyrich z wściekłością przyznaje, że jego najcenniejsza tajna broń - Scarlet Spiders, właśnie ujawnili się publicznie. War Machine pyta, dlaczego nic nie wiedział o istnieniu tajnej jednostki, ale Gyrich ignoruje go i w zamian pyta, jak to możliwe, że Scarlet Spiders opuścili bazę bez jego wiedzy. Pym zgaduje, że towarzyszyli von Blitzschlagowi, którego traktują jak ojca, ale to nadal nie wyjaśnia, dlaczego się ujawnili. Gyrich wyjaśnia, więc, że sprowokował ich atak Vulturions, którzy ukradli tajne plany broni gamma, ale od razu uspokaja, że Scarlet Spiders na pewno sobie z tym poradzą.

W tym czasie, przyczajony za oknem szpitala Peter Parker podsłuchuje rozmowę lekarzy, którzy przepowiadają ciotce May rychłą śmierć w samotności, bo uważają, że nie ma żadnej rodziny. Przeklinając Starka i wszystkie jego pomysły, wspina się na dach i wyładowuje swoją wściekłość na kominie. Nagle uruchamia się pajęczy zmysł, więc obraca się i zauważa przelatujących Vulturions. Zastanawia się, czy to oryginalni złoczyńcy, czy może nowa ich wersja, ale wtedy zauważa ścigających ich Scarlet Spiders i przypominając sobie, co Stark mówił o unikalności jego kombinezonu stwierdza, że tym razem to już przesada i rusza w pogoń za nimi.

Louisville w stanie Kentucky. Członkowie Action Pack - lokalnej grupy z ramienia Inicjatywy - próbują doprowadzić do porządku swoje laboratorium i uruchomić portal do więzienia w Strefie Negatywnej. Kiedy to się udaje, z portalu nieoczekiwanie wylatują Justice i Cloud 9. Aby oszczędzić sobie problemów, ten pierwszy poraża ich energią i przebija sobie drogę przez ściany budynku. Kiedy zaskoczeni bohaterowie dochodzą do siebie, postanawiają zawiadomić Camp Hammond.

Gyrich ignoruje rozmowę z Kentucky i każe podłączyć się do częstotliwości nadawania Scarlet Spiders. War Machine załatwia to i odkładając na później wyjaśnienia wydaje pozwolenie na dalszy pościg oraz użycie lekkiej broni. Spiders uruchamiają wyrzutnie jakiś energetycznych kul, ale ponieważ nadal są wśród zabudowań, muszą uważać, jak strzelają. Pościg zwraca uwagę okolicznych mieszkańców, którzy dziwią się na widok trzech Spider-Manów, a jeszcze bardziej dziwią się, kiedy pojawia się Peter Parker i rzuca się na plecy jednemu z nich. Pozostali informują przełożonych o jego pojawieniu się, ale dostają rozkaz by kontynuować pościg i odzyskać plany broni. Jeden z nich wyłamuje się jednak i rusza na pomoc partnerowi, a Vulturions wykorzystują fakt przewagi liczebnej, by rzucić się na trzeciego. Jeden z przejeżdżających wozów telewizyjnych zatrzymuje się i zaczyna relację na żywo, która od razu trafia na wszystkie kanały, a widzowie są świadkami pojedynku trzech Spider-Manów. Tony Stark przygląda się temu z niepokojem, a Jonah Jameson z krzykiem, głośno wyrażając swoje obawy, co do pojawienia się kolejnych pajęczych klonów.

Justice i Cloud 9 docierają do farmy van Patricków, ale odkrywają, że została ona opuszczona. Wściekły Vance rozrywa dom na kawałki, więc Abby stwierdza, że grubo przesadził i oboje za to oberwą. Justice każe jej wracać do bazy i bierze całą odpowiedzialność na siebie. Nie dba o swoją karierę, bo w tej chwili czuje się winny śmierci MVP i obiecuje dotrzeć do prawdy za wszelką cenę.

Peter zgaduje, że Scarlet Spiders należą do inicjatywy, ale kiedy okłada jednego, drugi stara się przekonać go, że w tej chwili ważniejsze jest pokonanie złoczyńców i nawet puszcza nagranie tego, co sam powiedział Comodo przy poprzednim spotkaniu [Initiative #3 - Gil]. Parker przyznaje im rację, ale twierdzi, że będzie lepiej, jeśli sam, jako bardziej doświadczony, rozprawi się z Vulturionami. Tamci dwaj pozwalają mu odejść, ale uznają, że najwyższy czas wypróbować nową sztuczkę. Trzeci Scarlet Spider nieźle oberwał i został zrzucony na dach, a Vulturions domyślają się, że nie jest prawdziwym Spider-Manem i zastanawiają się, co z nim zrobić. Nagle, pojawia się Spider-Man w klasycznym stroju, więc na jego widok wszyscy uciekają w przeciwnych kierunkach. W sąsiedniej uliczce, jedyna Vulturionka zostaje zaskoczona przez czarnego Spider-Mana, podczas gdy ten niebiesko-czerwony zajmuje się jej kolegą. Ich szef natomiast ucieka z planami, ciesząc się, że teraz cała zapłata przypadnie jemu, kiedy nagle dostaje siecią po oczach i wpada na ścianę. Kiedy zbiera się z ziemi, Parker zaskakuje go i ogłusza.

Scarlet Spiders zbierają się na środku ulicy, przynosząc pokonanych przeciwników, a po chwili dołącza do nich Peter z przywódcą łotrów i teczką barona. Teraz mogą wyjaśnić sobie, za czym właściwie był ten pościg, jednak, kiedy War Machine rozkazuje aresztować Parkera, Spiders wyłączają komunikatory i próbują go przekonać, by oddał teczkę po dobroci. Dookoła zbierają się gapie, ze wścibskim reporterem na czele, a Peter stwierdza, że nie ma powodu, by zaufać Spiderom, więc ci decydują się na krok, dzięki któremu mogą zasłużyć na jego zaufanie. Wszyscy zmieniają stroje w takie samo cywilne ubranie jak jego po czym oświadczają przed kamerami, że rząd stworzył czterech Scarlet Spiderów, dając im kombinezony imitujące zdolności i wygląd Spider-Mana. Peter Parker był jednym z nich, ale ponieważ ujawnił się publicznie, został wydalony z programu i odebrano mu kombinezon. Natychmiast, większość widzów zaczyna się zastanawiać, jak długo Parker był Spider-Manem i czy był tym prawdziwym, czy tylko podróbką. Nawet Jameson ma wątpliwości, a Betty Brant utwierdza go w nich przypominając, że Peter już kiedyś udawał Spider-Mana, by powstrzymać Doctora Octopusa [ASM #12 - Gil]. W tej sytuacji, Rhodes postanawia zostawić cały bałagan Gyrichowi. Peter oddaje walizkę Scarlet Spiderom mówiąc, że w niej jest kombinezon, a gdy oni stwierdzają, że Inicjatywa będzie ścigać Spider-Mana, jeśli ten znowu się pojawi, głośno oświadcza, że to na pewno nie będzie on, po czym oddala się, zostawiając wszystkich z wątpliwościami.

Gyrich wpada w szał, a kiedy Scarlet Spiders znowu włączają komunikatory, każe im wracać do wyjaśnienia. Już na miejscu, von Blitzschlag stwierdza, że bardzo zawiódł się na swoich chłopcach, gdy odmówili wykonania rozkazu. Kiedy próbują się tłumaczyć, każe im zdjąć maski, a gdy to robią, okazuje się, że są trzema klonami MVP, nazwanymi kolejno Michael, Van i Patrick. Teraz mogą wyjaśnić, że postąpili tak, a nie inaczej, ponieważ uznali, że tak należy postąpić. Baron nie rozumie, skąd im się wzięły te myśli, bo nie zaprogramował ich do myślenia, tylko do wykonywania rozkazów. Jednak, kiedy spogląda na leżące w lodzie ciało prawdziwego MVP, wydaje mu się, że widzi uśmiech na jego twarzy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #7 Avengers: The Initiative #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.