Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #31

Captain America vol. 5 #31

Captain America vol. 5 #31

The Burden of Dreams - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Winter Soldier został uwięziony przez Red Skulla! Kiedy Sharon i Falcon spieszą mu na ratunek, krzyżują ścieżki z Mighty Avengerem, którego Tony Stark wysłał, aby schwytał naszego buntowniczego bohatera - Black Widow. Czy Red Skull zabije obu Captaina i Bucky'ego? Druga część epickiej historii "Death of Captain America" zaczyna się od wystrzału!

Cytat

Captain America: "HEIL HITLER! Make way for the master race!"

Streszczenie

Sharon Carter snuje się w płaszczu po ulicach miasta, bijąc się z myślami. Początkowo opiera się idei, co i rusz pojawiającej w głowie, lecz po dłuższym czasie w końcu dociera do niej, że nie pozostała jej inna droga, jak podążyć za tym, co jej powiedziano. Dołączyć do rewolucji.

"Nazywa się James Buchanan Barnes, znany jest jako Bucky, wychował się w bazie wojskowej i jego przyjacielem jest Kapitan Ameryka."

Zniszczone miasto, gdzieś w Europie, w czasach II Wojny Światowej. Bucky, wraz z Capem oczyszczali miasto z Niemców.

"Miał dwanaście lat, gdy kapłan przybył do domu, by opowiedzieć o wypadku ojca - to wydarzenie sprawiło, że stał się jeszcze twardszy. W sposób nieznany nawet sobie nakłonił wojskowych, by pozwolili mu zostać w bazie. Nie widział dla siebie innego życia, choć nie był też idealny i zdarzyło mu się nie raz dokuczyć innym dzieciom."

W końcu docierają do schodów do budynku z niemieckim gniazdem cekaemu. Wchodzą do środka.

"W Kapitanie od zawsze widział ojca i był świadom, że on widzi w nim samym to co najlepsze. Steve, nawet gdy musiał kogoś skrzywdzić, czy zabić nie czerpał z tego żadnej radości, po prostu wykonywał rozkazy. Był odważny, musiał taki być skoro zgłosił się do eksperymentu."

Oczyszczają przedpokoje z Niemców, w końcu docierają do ostatniego pomieszczenia, gdzie Cap chwyta za kaem i zaczyna pruć do biegających żołnierzy.

Przez II Wojnę Światową, gdy wykonywali tajne misje stali się jak bracia. Tym boleśniejsza okazała się prawda.

Bucky z przerażeniem zauważa, że Cap strzela do swoich ludzi. Steve złowieszczo uśmiecha się i strzela do niego... Barnes krzy...

Budzi się, przykuty do stojaka. Doktor Faustus z uznaniem przyznaje, że nie spodziewał się tak silnego oporu. Prosi siostrę, by tym razem podwoiła dawkę, co powinno przynieść spodziewane rezultaty. Bucky chwilę jeszcze wygraża się, lecz po chwili głowa zwisa mu bezwładnie i traci przytomność. Czas na kolejną turę.

W szkrzydle medycznym Tony budzi Sama. Od wczoraj był nieprzytomny po tym jak Sharon trafiła jego i Natashę paralizatorem S.H.I.E.L.D. Tony wtrąca się - nie znają jej pozycji, lecz wiedzą jedno. To ona zastrzeliła Steve'a Rogersa pamiętnego dnia. Jednakowoż są pewni, że ktoś kontrolował wtedy jej umysł. Zresztą nie tylko jej, gdyż w ciągu ostatnich kilku dni wyparowało dwudziestu agentów. Jedynym łącznikiem jest psycholog, który współpracował z Red Skullem. Wiedzą już kto podawał się za niego - był to Doktor Faustus, do czego doszli gdy otworzyli jego grób i nie znaleźli ciała. To nie są dobre wieści. Jedynym światełkiem w tunelu może być to, że Sharon tylko oszołomiła oboje, podczas gdy spokojnie mogła ich zabić.

Sztab Red Skulla. Podwładny informuje o przybyciu na miejsce zbiórki obiecanych dwóch tysięcy ludzi, potraktowanych gazem Faustusa i niewolniczo mu podwładnych. Skull wychodzi przed budynek i wita się ze zgromadzonymi żołnierzami. Zapowiada, że wielkie wydarzenia, na które czekali całe życie są tuż przed nimi i on poprowadzi ich do tego wraz z ich byłym dowódcą generałem Lukinem. Tym samym zaczęli pisać Krwawe Epitafium dla Ameryki.

Bucky powinien dobrze pamiętać uczucie zazdrości, gdy wraz z Namorem, Capem i Human Torchem oczyszczali miasto z Niemców. Oni byli jak bogowie, w czasie gdy on był tylko... prawie człowiekiem. Był mordercą. Nie może wytrzymać, zatyka uszy i prosi, by głos w głowie się zamknął. To wojna sprawiła, że taki się stał. Kapitan Ameryka przyznaje mu rację, bo przecież "dobry szkop, to martwy szkop", po czym wystrzeliwuje kolejny magazynek z Thompsona w grupę płonących Niemców...

Bucky jest pewien, że Faustusowi nie uda się zmienić jego przekonania o tych ludziach - zawsze będą dla niego bohaterami. Mówi, że może go już zastrzelić. Doktor nie rezygnuje - kolejny zastrzyk i kolejny temat. "Czy Barnes pamięta jak to było gdy zginął, a Cap nie pomógł mu?"

Tajna forteca barona Zemo, gdy Steve i Bucky wylatują z niej, kurczowo trzymając się bezzałogowego samolotu, który jest najpilniej strzeżoną tajemnicą aliantów. Barnes z przerażeniem zauważa, że samolot jest zaminowany. Rogers rozkazuje mu rozbroić ją, po czym puszcza sie i spada w dół. Pojazd eksploduje. Bucky z oderwaną jedną ręką, uderza nieprzytomny w taflę wody.

Wyłowili go Rosjanie. stworzyli metalową protezę ręki. Zrobili mu pranie mózgu i uczynili go swoją marionetką. Bucky spogląda w oczy samemu sobie, umieszczonemu w szklanym pojemniku. Taki los bez wątpienia jest gorszy od śmierci. Wszystko to wina Steve'a. Przebiega przez przestrzeń, w której po lewej i po prawej stronie ciągną się rzędy pojemników z nim samym. "Jest bezużyteczny, niedoceniany, znienawidzony. Jedynym momentem gdy był komukolwiek potrzebny był wtedy gdy wyłowili go z wody...

"Nazwali Winter Soldierem."

Bucky chce wiedzieć co tutaj robi, uwięziony i czemu patrzy w oczy Faustusowi, człowiekowi, który jest w komitywie z jego szefem - Lukinem. Z radością wypełni jego wszystkie rozkazy. Doktor uwalnia go, lecz przed tym jak zaufa mu całkowicie musi poddać go jeszcze jednemu testowi. Podaje mu broń i nakazuje zabić pielęgniarkę - wskazuje na kobietę, którą okazuje się być Sharon Carter. Bucky doskonale pamięta ją i wie, co ma zrobić. Kobieta błaga, by odwołał rozkaz... Odgłos wystrzału rozlega się w pomieszczeniu.

Autor: Spence

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #31 Captain America vol. 5 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.