Avalon » Serie komiksowe » New Avengers/Transformers » New Avengers/Transformers #4

New Avengers/Transformers #4

New Avengers/Transformers #4

Man and Machine" - part 4

Postacie
Zapowiedź

To jest to, finał spotkania Transformers z Największymi Bohaterami Ziemi. W ostatnim numerze widzieliśmy Iron Mana, który wywrócił wszystko do góry z hukiem, a teraz wszyscy gracze, Avengers, Autoboty i Decepticony, spotykają się razem, kiedy dwa narody stają na krawędzi nuklearnej zagłady. Jaką rolę odegra Dr. Doom w finałowym akcie? Najbardziej popularny zespół bohaterów, przeciwnik Fantastic Four numer jeden i sławne na całym świecie roboty, wszyscy razem w szalonym finale!

Cytat

Iron Man: "You know, normally I prefer house music, but who says metal's dead?!"

Megatron: "You speak nonsense..." 

Streszczenie

* Historia rozgrywa się między New Avengers #6 i #7. Transformery w niej występujące nie są tymi, których przygody publikował dawno temu Marvel, lecz postaciami występującymi w komiksach wydawanych przez IDW Publishing.*

Latveria. Wewnątrz struktury Decepticonów Spider-Man budzi się i wyrywa z więzów. Zanim pilnujący go Astrotrain jest w stanie zareagować, zostaje porażony ładunkiem elektrycznym przez Doctora Dooma i powalony na podłogę. Ratchet i Prowl odzyskują przytomność. Mówią mu, że są Autobotami i wrogami Megatrona, a ich zadaniem było uratowanie Parkera i zniszczenie kryształu powodującego nienawiść pomiędzy Latverią i Symkarią. Doom mówi, że dowódca Decepticonów jest na zewnątrz i walczy z pozostałymi Autobotami i Avengers. Prowl stwierdza, że on i Ratchet są w stanie go powstrzymać, ale będzie to wymagało od Spider-Mana dalszego poświęcenia się.

Na zewnątrz, Iron Man każe wszystkim cofnąć się i mówi, że Megatron należy do niego. Decepticon rzuca w nim Cagem, ale Falconowi udaje się złapać Luke'a. Stark  atakuje Megatrona mówiąc mu, że w przeciwieństwie do niego, on jest człowiekiem wewnątrz zbroi i to daje mu nad nim przewagę. Decepticon uśmiecha się i odpowiada, że to jednak sprawia, że Iron Man jest słabszy, po czym powala go jednym ciosem pięści na ziemię. Optimus Prime mówi do Tony'ego, że nie może jeszcze walczyć po poprzednich uszkodzeniach, ale może posłużyć jako zewnętrzne źródło energii. Stark stwierdza, że jego zbroja jest przeładowana, więc to nie jest dobry pomysł. Megatron cieszy się, że jego Decepticony uszkodziły Prime'a i że będzie mógł zakończyć ich długi konflikt, ale najpierw musi się zając innymi rzeczami. Dekapituje zbroję Iron Mana i ma zamiar zająć się pozostałymi Autobotami, ale właśnie zauważa, że znikli.

Jazz, Bumblebee i Wolverine teleportują się do środka struktury. Dzięki danym od Wheeljacka wiedzą, gdzie są Ratchet i Prowl, więc podążają w tamtą stronę. W pewnym momencie Wolverine wyczuwa znajomy zapach i prowadzi Autoboty do komnaty. Tam znajdują Spider-Mana i Prowla podłączonego do jednego urządzenia, którym operuje Ratchet. Logan rzuca się na Autobota, ale Parker powstrzymuje go oplatając go siecią, po czym tłumaczy mu, że zgodził się na proces dobrowolnie, ponieważ jedynym sposobem na powstrzymanie doładowanego energonem wytworzonym z jego krwi Megatona, jest wzmocnienie w ten sam sposób Autobotów. Ratchet ponagla ludzi. Wolverine stwierdza, że mogą także użyć jego krwi i decyduje się zastąpić osłabionego Spider-Mana.

Dziesięć minut później Ratchet i Prowl są gotowi do walki. Bumblebee pyta się, czy oni też powinni zostać naładowani, ale Prowl decyduje, że zadaniem jego i Jazza będzie odszukanie kryształu. Chce podać jego lokalizację, ale Doom mówi, że został on przeniesiony przez Megatrona, ale on wie dokąd i może tam zaprowadzić pozostałych. Wolverine, Jazz i Bumblebee podążają za Victorem.

Na zewnątrz, Iron Man wydostaje się ze swojej większej zbroi. Megatron śmieje się, że karzeł chciał udawać olbrzyma i poniósł porażkę, ale Tony stwierdza, że zawsze dobrze jest mieć plan zapasowy. Za plecami Megatrona pojawiają się Ratchet, Prowl i Spider-Man. Autoboty atakują Decepticona, a po chwili dołączają do nich pozostali Avengers i Prime.

Wewnątrz struktury, Autoboty i ludzie znajdują kryształ oraz strzegącego go Ramjeta. Decepticon na widok Dooma stwierdza, że człowiek znów zmienił strony, a on powinien pójść za jego przykładem. Transformując się i odlatując mówi, że jeżeli plan Megatrona dziś się nie powiedzie, to może niedługo sam będzie mógł dowodzić Decepticonami. Jazz zastanawia się, czy powinni ścigać Decepticona, ale Bumblebee przypomina, że mają osiemnaście minut na powstrzymanie wojny Symkarii z Latverią. Wolverine niszczy kryształ powstrzymując falę agresji, ale jednocześnie struktura zaczyna się niszczyć, więc Autoboty i Logan uciekają. Doom pozostaje sam.

Megatron, wciąż pod ostrzałem Autobotów i Avengers, zauważa, że jego budowla została zniszczona. Stwierdza, że dalsza walka nie ma sensu i rozkazuje pozostałym Decepticonom teleportować się z powrotem do głównej bazy. Następnie zwraca się do swoich przeciwników i mówi, że ich interwencja powstrzymała jego plany i spowodowała, że Decepticony będą osłabione przez długi czas, ale zanim odejdzie, ma zamiar się zemścić. Spider-Man oplata Megatrona siecią, a Cage uderza go w nogi, przez co związany Decepticon przewraca się na ziemię. Prime mówi, że ludzie zrobili już wystarczająco dużo, ale to ich wojna, więc Autoboty dokończą dzieła. Zaczynają strzelać do powalonego Megatrona, który odgraża się, że jeszcze powróci, po czym teleportuje się. Avengers zastanawiają się, czy Doom zginął w eksplozji struktury. Kapitan Ameryka mówi, że właśnie dostał wiadomość od S.H.I.E.L.D., że Symkaria odwołała planowany atak. Niebezpieczeństwo minęło, ale S.H.I.E.L.D. chce otrzymać raport od Avengers i Autobotów. Wtedy ludzie zauważają, że po Transformerach nie ma ani śladu.

Na statku Autobotów, Optimus mówi do Wheeljacka, że poza Ramjetem nie widzieli żadnych nowych Decepticonów. Autobot, patrząc na Quinjet Avengers, stwierdza, że bardzo ładnie wygląda, zupełnie jakby był z Cybertronu.

W Quinjecie, Spider-Man zastanawia się, gdzie ukrywają się Autoboty. Kapitan zauważa, że statek dziwnie się prowadzi, a Wolverine dodaje, że również nietypowo pachnie. Peter zastanawia się przez chwilę nad sugestią swoich przyjaciół, po czym stwierdza, że to raczej niemożliwe.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Avengers/Transformers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.