Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #35

New Avengers #35

New Avengers #35

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

The Hood zrobił swoje wielkie wejście, zbierając drużynę z najbardziej bezwzględnych złoczyńców, jakich widziałeś w uniwersum Marvela.Co zrobi facet, który chce być "Kingpinem wszystkich super-złoczynców", aby osiągnąć swój cel? Musisz to zobaczyć, żeby uwierzyć. Gościnnie Tigra. Biedna Tigra. Biedna, biedna Tigra.

Cytat

Hood: "My name is Parker Robbins. They call me The Hood. You know, because I have... a hood."

Streszczenie

Kilka dni wcześniej. Uzbrojony Jigsaw terroryzuje strażnika w banku każąc mu otworzyć sejf. Ten jak się jednak okazuje nie posiada takowych uprawnień, na co jednak przestępca pozostaje całkowicie głuchy. Z błędu wyprowadza go dopiero Tigra, atakująca Jigsawa z sufitu. Za chwilę do środka wbiegają uzbrojeni policjanci, którzy jednak nie byli przygotowani na takie spotkanie. Wywiązuje się walka, w trakcie której funkcjonariusze wzywają posiłki, co jest jednoznacznym sygnałem dla obojga włamywaczy, by jak najszybciej ewakuować się z miejsca przestępstwa. Wracając do swojej kryjówki Jigsaw zauważa leżącą na łóżku kopertę zaadresowaną do niego. W środku znajduje się adres, pod który ten ma się udać jeśli chce, by wszystkie jego niepowodzenia należały do zamierzchłej i mglistej przeszłości. Spotkanie jak się okazuje zorganizował Hood. Zebrał tu całą śmietankę lokalnego podziemia, a wszystko to, by raz na zawsze odrzucić drogę usłaną klęskami i niepowodzeniami, i wstąpić na tą, która wiedzie do sławy i pieniędzy, naprawdę dużych pieniędzy. By osiągnąć ów cel Hood ustanawia kilka podstawowych zasad, które mają być gwarantem końcowego sukcesu. Przede wszystkim organizacja. Wszelkie pomysły przechodzą przez Robinsona, on sam zaś zadba o to, by nikt nie wchodził sobie w drogę. Wszelkie konflikty pomiędzy zebranymi będą rozwiązywane na forum ogólnym. Jeśli zaś pojawią się problemy większego kalibru w postaci zamaskowanych superbohaterów, Parker już się nimi zajmie. Pozostaje jeszcze kwestia jego przywództwa, co jak sie okazuje nie dla wszystkich jest takie oczywiste. Za chwilę jednak nie ma już żadnych wątpliwości, gdy każdy otrzymuje kopertę z dwudziestoma pięcioma tysiącami dolarów w środku, a to jedynie skromny zadatek na poczet ich przyszłych sukcesów. W kwestii organizacyjnej Hood podejmuje jeszcze jedną ważną kwestię. Mianowicie osoba jego towarzysza Johna Kinga, który pod nieobecność Robinsona będzie reprezentował jego osobę. Zanim zebranie zostaje zakończone, na dowód, iż nie rzuca słów na wiatr Parker zwraca się do Jigsawa z obietnicą, że to, czego tak bardzo pragnął, spełni się już niedługo.

Wracając wieczorem do domu Tigra w ludzkiej postaci zastanawia się, dlaczego nie może wybrać miejscowości, w której ma pracować. Niby sama nie wyobraża sobie życia poza Nowym Jorkiem i przecież wszyscy o tym marzą, by właśnie tu spełniać się zawodowo, ale jednak brak możliwości wyboru jest dla niej nieco przygnębiający. Już w pokoju Tigra przybiera swoją kocią postać. Za chwilę tuż za nią pojawia się Hood, który bez słowa wstępu atakuje dziewczynę, rzucając nią po całym pokoju niczym szmacianą lalką. Tak zmasakrowanej kobiecie każe trzymać się z dala od swoich ludzi. W głębi pokoju z kamerą w ręku całe zdarzenie nie bez satysfakcji obserwuje i uwiecznia Jigsaw. Później wszyscy podopieczni Hooda mają okazję obejrzeć relację z masakry. W trakcie tego kolejnego spotkania do Parkera i Kinga podchodzi niejaki Chemistro, z którym skontaktował się człowiek mieniący się jako Owl. Ten zaproponował pewną transakcję. Robinson z zainteresowaniem wysłuchuje tej relacji, gdyż sam składał Owlowi propozycję dołączenia do niego. Jak jednak widać ten nie odpowiedział na zaproszenie.
 
Dzień dzisiejszy. Hood i jego ludzie stoją przed uwięzionym w kadzi z płynem Deathlokiem. Przy jego pomocy postanawiają nieco podreperować swój budżet. W tym celu udają się z morderczą maszyną do Jersey, gdzie w asyście Deathloka dobierają się do skarbca lokalnego oddziału grupy finansowej. Akcja ta przynosi prawie trzynaście milionów dolarów do podziału, z czego aż dziesięć procent otrzymuje Chemistro, bez którego nie byłoby tych pieniędzy. W trakcie podziału łupów telewizja nadaje na żywo najświeższe wiadomości, gdzie Avengers uwikłani zostali w dramatyczną walkę z symbiotami, które opanowały miasto. W oglądającym całe wydarzenie na ekranie odbiornika Parkerze dojrzewa pewna myśl. Oto nadarzyła się niepowtarzalna okazja.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #35 New Avengers #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.