Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #15

Avengers #15

Avengers #15

"Now, By My Hand, Shall Die A Villain!"

Postacie
Cytat

Captain do Iron Mana: "Okay, Avenger! Keep your transistors dry!"

Streszczenie

Po zakończeniu kolejnego zebrania, Avengers rozchodzą się do swoich zajęć. Janet i Hank wybierają się na kolację, Thor ma dużo zajęć jako doktor Blake, a Steve i Rick również mają jakieś plany. Tylko Iron Man jak zwykle zostaje w rezydencji twierdząc, że musi sprawdzić sprzęt, a gdy wszyscy wychodzą, może wreszcie zdjąć hełm i naładować baterie.

 

Tymczasem, Zemo dochodzi do wniosku, że dość już ma ukrywania się i pora przygotować zemstę na Avengers. Wysyła więc jednego ze swoich pilotów z tajną misją i już napawa się przyszłym zwycięstwem.

 

Steve Rogers dla odmiany dochodzi do wniosku, że musi coś robić w czasie wolnym od akcji Avengers i postanawia skontaktować się ze starym znajomym - Nickiem Fury. Kiedy idzie wysłać list do niego, w przejeżdżającym samochodzie zauważa Enchantress i Executionera. Postanawia ich śledzić, ale zostaje zauważony, a Enchantress przeszkadza mu w pościgu. Gdy ta dwójka dociera w końcu do swojej kryjówki, kontaktuje się z nimi Zemo i przypomina o planie zemsty ostrzegając, aby tym razem nie byli zbyt pewni siebie, bo przez to zwykle przegrywali.

 

Captain America zwołuje awaryjne zebranie Avengers, aby powiadomić ich o swoim odkryciu. Kiedy rozważają możliwości, nagle coś unosi Ricka w powietrze i wciąga na pokład przelatującego samolotu. Iron Man i Thor ruszają za nim, ale pilot zrzuca wprost na nich bombę, która strąca ich z nieba. Giant-Man ratuje ich przed upadkiem i próbuje strącić samolot, rzucając tarczą Kapitana, ale okazuje się, ze ten jest chroniony polem siłowym. Na pokładzie, żołnierze Zemo związują Ricka i przekazują wiadomość, że pierwsza cząść planu została wykonana. Nie wiedzą, że na pokład dostała się Wasp. Na dole, Kapitan denerwuje się o swojego partnera, ale Iron Man uspokaja go, że za chwilę mogę ruszyć w pościg i dzwoni do zakładów Starka, aby załatwić odrzutowiec.

 

Tymczasem, siedzący w więzieniu Melter i Black Knight zostają uwolnieni przez Enchantress i Executionera. Otrzymują rozkaz zniszczenia Avengers zanim dotrą do kryjówki Zemo, ale ponieważ tylko Black Knight może dosięgnąć ich samolotu na swoim skrzydlatym rumaku, to właśnie on rusza do akcji. Atakuje przelatujący samolot obracającym się ostrzem, które wprowadza całą maszynę w korkociąg, ale Thor wyskakuje z samolotu i niszczy jego broń. Podczas gdy on i Black Knight ganiają się po niebie, Melter bierze na cel samolot i przebija go swoim promieniem. Iron Man rusza do walki z nim, ale zostaje unieruchomiony w roztopionym metalu. W tym czasie, samolot zostaje unieruchomiony jakąś niewidzialną siłą. Pozostali Avengers zgadują, że to sprawka Enchantress, więc Giant-Man zeskakuje na ziemię, by ją odnaleźć i zagania wraz z Executionerem w ślepą uliczkę. Captain America widząc, że jego koledzy są zajęci, postanawia samotnie uratować Ricka z łap Zemo. Szybko dociera do dżungli i odnajduje go w szklanej klatce, ale jego samolot zostaje zestrzelony przez ludzi barona.

 

Po długiej bijatyce, Avengers spychają przeciwników do defensywy i zmuszają do przegrupowania. Obie grupy staja naprzeciw siebie na środku ulicy i szykują się do bitwy, ale niespodziewanie, Executioner próbuje przekonać bohaterów, że walka w środku miasta może spowodować wiele szkód. Thor jednak nie kupuje jego nagłej skruchy i wydaje rozkaz ataku.

 

Kapitan ląduje tuż obok uszkodzonej klatki Ricka i pomaga mu się uwolnić. Zemo wyłania się z dżungli z całym oddziałem, ale Captain America jest pewien zwycięstwa, bo wierzy, że sprawiedliwość jest po jego stronie. Rzuca tarczą w usypisko kamieni, a te spadając, blokują drogę oddziałowi. Tylko Zemo przedziera się i zamierza potraktować odwiecznego wroga swoim nowym dezintegratorem. Promień odbija się jednak od tarczy Kapitana i oślepia go, a gdy baron zaczyna strzelać na oślep, sprowadza na siebie lawinę i ginie na miejscu. Stojąc nad jego zwłokami, Steve stwierdza, że śmierć Bucky'ego została pomszczona, bo złoczyńca zginął z ręki sprawiedliwości.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.