Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #9

Avengers #9

Avengers #9

"The Coming Of The... Wonder Man!"

Postacie
Cytat

Janet: "You haven't taken me dancing in weeks, Henry Pym!"

Hank: "How did I ever get stuck with you? Why didn't you team up with Fred Astaire?"

Streszczenie

Nagle i niespodziewanie, Captain America rzuca tarczą w pustą ścianę, widząc tam śmiejącego się z niego Zemo. Pozostali Avengers przytrzymują go, aż się uspokoi i ostrzegają, że za dużo myśl o swoim starym wrogu. Kapitan stwierdza, że nie spocznie, póki go nie odnajdzie, ale Thor przypomina, że nikt nie wie, gdzie jest baron, odkąd jego statek zniknął w wirze czasoprzestrzennym [numer 7 - Gil].

 

Okazuje się, że pojazd Zemo utknął gdzieś między wymiarami. Executioner i baron skaczą sobie do gardeł, więc Enchantress po raz kolejny próbuje uwolnić wszystkich swoją magią i tym razem udaje się, Lądują w amazońskiej kryjówce Zemo i z miejsca zaczynają znowu pracować na planem przeciwko Avengers, przy okazji kłócąc się, kto jest najpotężniejszy. Wkrótce potem udają się do Nowego Jorku, aby odszukać Simona Williamsa - wynalazcę, który właśnie został skazany za kradzież patentu. Enchantress wpłaca za niego kaucję i namawia, aby pomógł im zemścić się na Starku, który wyparł jego firmę z rynku i doprowadził na skraj bankructwa. Najpierw jednak musi zniszczyć Iron Mana, a do tego mogą dać mu moc. Zabierają go do ukrytego w dżungli laboratorium, gdzie Zemo podłącza go do jednej ze swoich machin. Urządzenie bombarduje go energią jonową, aby zwiększyć jego siłę, a inny rodzaj promieniowania zwiększa również jego odporność. Kiedy Williams wychodzi z maszyny, w ramach testu zostaje postrzelony z pistoletu, ale kula odbija się. Dumny z siebie Zemo wręcza mu kostium i nadaje imię Wonder Man. Williamsowi nie podobają się te przebieranki, ale baron wyjaśnia, że istota jego planu polega na tym, by Wonder Man dołączył do Avengers i zniszczył ich od środka. Najpierw jednak czeka go kilka innych testów i trening pod okiem Executionera. Przed wysłaniem go w misję, Zemo informuje, że moce, którymi go obdarował zabiją Williamsa, jeśli na czas nie dostanie serum, który cofnie proces.

 

Kilka dni później, zgodnie z planem, Zemo i jego wspólnicy napadają na bank w Nowym Jorku, aby ściągnąć na miejsce Avengers. Walczą przez chwilę, kiedy nagle pojawia się Wonder Man i sam zmusza złoczyńców do odwrotu. Avengers dziękują mu za pomoc, a on sprzedaje im bajkę o tym, że przybył z Amazonii specjalnie po to, by do nich dołączyć i zostaje przyjęty. Captain America nie do końca mu ufa, więc Wonder Man mówi, że podczas podróży przez dżunglę został pojmany przez barona Zemo, który przeprowadził na nim eksperymenty. Kapitan stwierdza jednak, że Zemo nigdy nie pozwoliłby mu uciec i to musi być pułapka, ale Masters of Evil obserwują wszystko z daleka i Enchantress zmienia magicznie jego nastawienie do Wonder Mana. Pozostałym, Williams mówi, że efekty uboczne eksperymentu zabijają go powoli, a oni angażują się w poszukiwanie leku na tę przypadłość, poświęcając cały swój czas.

 

Po pewnym czasie, Wonder Man uprowadza Wasp i wraca z nią do kryjówki Zemo, a następnie wciąga w pułapkę pozostałych zawiadamiając, że zostali oboje schwytani przez barona. Zaczyna jednak dyskutować ze swoim twórcą, bo nie podoba mu się to, do czego jest zmuszany. Pierwszy na miejsce przybywa Iron Man, ale zostaje unieruchomiony wielkim magnesem. Zaraz potem, Captain America atakuje Zemo i Executionera. Gdy zjawia się Thor, Wonder Man zaskakuje go i wytrąca młot z ręki, a potem zamyka w jaskini, zastawiając wyjście głazem.  Sam zostaje zaatakowany przez Giant-Mana, który w trakcie walki rzuca w niego głazem. Williams odbija jednak kamień i nokautuje przeciwnika, ale rykoszet niszczy magnes trzymający Iron Mana. Teraz on atakuje Wonder Mana, ale tamten odrzuca go i ucieka. Stark zauważa, że młot Thora leży na ziemi, ale stwierdza, że bóg gromu wcale go nie potrzebuje aby się uwolnić i rusza w pościg. Po chwili zawraca jednak zauważając, że coś jest nie tak i próbuje odsunąć głaz, który więzi Thora. W tym momencie, Enchantress rzuca na wszystkich Avengers zaklęcie usypiające. Przeciwnicy zbierają ich w jednym miejscu, a Zemo wydaje rozkaz zabicia bohaterów. Williams sprzeciwia się, ale baron grozi, że nie da mu serum jeśli nie wykona rozkazu. Wonder Man przeżywa wewnętrzne rozterki, ale w końcu decyduje się pomóc bohaterom, którzy chcieli pomóc jemu. Rusza, by uwolnić Blake'a z jaskini, ale Executioner atakuje go w ostatniej chwili. Doktor dosięga jednak młota przez szparę i zmienia się w Thora, a po chwili dołącza do walki. Pozostali Avengers zaczynają odzyskiwać przytomność, więc Enchantress zarządza odwrót. Zemo próbuje ich jeszcze zwabić w głąb jaskini, gdzie przygotował ładunki wybuchowe, ale Giant-Man w ostatniej chwili wyciąga kolegów ze strefy wybuchu. Wasp zauważa, że Wonder Man leży na ziemi, a gdy Iron Man podnosi go mówi, że dzięki temu jednemu dobremu uczynkowi ma uczucie, że jego życie nie zostało zmarnowane. Potem umiera.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.