Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #7

Avengers #7

Avengers #7

"Their Darkest Hour!"

Postacie
Cytat

Executioner: "Away, puny mortals!! Let none crowd about me! Where the Executioner walks - he walks alone!"

Streszczenie

Iron Man staje przed sądem koleżeńskim Avengers, aby wytłumaczyć się z ignorowania wezwań. Twierdzi, że na przeszkodzie stanęły mu sprawy osobiste [Tales of Suspense #56 - Gil], a chociaż regulamin grupy zabrania ingerowanie w osobiste sprawy jej członków, Captain America oferuje swoją pomoc. Iron Man odmawia i poddaje się wyrokowi reszty, który zgodnie z przewidywaniami oznacza usunięcie go z Avengers. Woli to, niż ujawnić, że sam zdecydował się odejść ze względu na kłopoty z sercem.

 

W tym samym czasie, w Asgardzie, Odyn podejmuje decyzję o wygnaniu Enchantress i Executionera na Ziemię. Ona błaga o łaskę, ale on woli to od śmierci za niedawny atak na Thora [Journey Into Mystery #103 - Gil]. Słudzy Odyna odbierają im broń i popychają w jednokierunkową podróż po Tęczowym Moście, a obserwujący całość Loki cieszy się, że jego udział w tej sprawie nie wyszedł na jaw. Chwilę później, wygnańcy pojawiają się na środku jednej z nowojorskich ulic. Kiedy policjant zwraca im uwagę, Executioner zaczyna szaleć i atakować przypadkowych przechodniów, aż w końcu Enchantress zmusza go o ucieczki. Kryjąc się w bocznej alei, dochodzą do wniosku, że ten świat jest zbyt dziwny i jeśli mają tu żyć, będą potrzebować sojusznika. Akurat wtedy znajdują gazetę z informacją o ucieczce Zemo.

 

Captain America trenuje w swojej starej kwaterze z grupą zaprzyjaźnionych zapaśników, dając wszystkim niezły wycisk. Jednak kiedy trening dobiega końca, znowu wraca do myśli o Buckym. Wtedy w drzwiach staje Rick Jones, ubrany w kostium Bucky'ego, który znalazł w jednej ze skrzyń. Widząc go w tym stroju, Kapitan wścieka się i każe mu go natychmiast zdjąć, a gdy Rick przypomina, że miał być jego nowym partnerem, Steve krzyczy, że jego partner zginął i nie może pozwolić, aby to się powtórzyło. Przypomina sobie, że wszystkiemu winny jest Zemo i poprzysięga odnaleźć go.

 

Tymczasem, baron wrócił do swojej wioski w dżungli, aby nadal terroryzować tubylców. Kiedy Enchantress i Executioner pojawiają się przed nim w astralnych formach, oskarża ich o próbę kradzieży swojego skarbu i próbuje walczyć, ale ona wyjaśnia kim są i proponuje pomoc w zemście na Kapitanie, jeśli Zemo pomoże im odegrać się na Thorze. Po chwili dochodzą do porozumienia.

 

Avengers muszą rozstać się na jakiś czas, bo Hank i Janet mają w planach jakiś eksperyment, a Thor musi poświęcić trochę czasu sprawom doktora Blake'a. Captain i Rick udają się do parku, aby trochę poćwiczyć, a tam odnajduje ich tajemniczy nieznajomy, który okazuje się być byłym pilotem Zemo. Twierdzi, że się zmienił i chce pomóc Kapitanowi odnaleźć barona, a chociaż tamten początkowo mu nie wierzy, daje się przekonać i ufny jego słowom postanawia wyruszyć do dżungli. Patrząc jak się oddala, Executioner zrzuca przebranie i cieszy się, że przynęta chwyciła.

 

Lecąc nad miastem, Thor słyszy jak ktoś wzywa jego imię. Gdy ląduje na dachu wieżowca, okazuje się, że to Enchantress, która teraz hipnotyzuje go spojrzeniem i podaje jakiś napitek, dzięki któremu może przejąć nad nim kontrolę i wykorzystać do swoich celów. Sprowadza na niego koszmary, w których widzi Avengers jako potwory, a gdy się budzi, jest przekonany, że musi z nimi walczyć.

 

Captain America skacze ze spadochronem w sam środek dżungli, dokładnie tam, gdzie oczekuje go Zemo, który odpala na powitanie pocisk z gazem. Kapitan osłania usta spadochronem, ale przez to ma twarde lądowanie. Zaraz potem zostaje zaatakowany przez służących Zemo tubylców i chociaż nie ma problemu z ich pokonaniem, daje się wciągnąć w pułapkę i zostaje uwięziony w ogromnej dziurze w ziemi.

 

Thor atakuje wracających do domu Giant-Mana i Wasp. Niszczy ich śmigłowiec, ale oboje wychodzą z tego cało, zmieniając rozmiary. Hank spada na budynek i niszczy go, a Thor okłada go młotem. Wiadomość o walce natychmiast pojawia się w telewizji i dociera do Starka, który nie zważając na decyzję o wykluczeniu go z Avengers, rusza na pomoc. Jako Iron Man dociera na miejsce we właściwym momencie, aby uratować Wasp od zabójczego ciosu. Enchantress i Executioner obserwują walkę z zadowoleniem, ale wolą się upewnić, czy Zemo również wykonał swoją część planu. Dzięki kryształowej kuli, Enchantress odnajduje Kapitana uwiezionego w dziurze i na odległość próbuje przysypać go ziemią, ale obsunięcie, które wywołuje pomaga mu tylko się wydostać. Widząc, że Zemo zbliża się do niego z wibracyjnym działem, Captain America przechodzi do kontry, przebija się przez tubylców i przejmuje kontrolę nad bronią, niszcząc całą wioskę. Zemo znowu próbuje uciec, ale Kapitan przyczepia się do jego pojazdu dzięki magnesom w tarczy. Tymczasem, Thor uwalnia się z wiązki energii Iron Mana i odrzuca go od siebie, ale zaraz zostaje schwytany przez Giant-Mana. Ogłusza go ciosem młota, ale wtedy Iron Man oślepia go odbitym światłem słonecznym, wyrywając tym samym spod wpływu hipnozy. Enchantress zdaje sobie sprawę z porażki i przejmuje kontrolę nad pojazdem Zemo, aby sprowadzić go na pomoc. Jednak kiedy pojazd dociera na miejsce, Cap przebija się do jego kabiny i zaczyna walczyć z baronem. Pojazd ląduje na dachu wieżowca, a wtedy Executioner ogłusza Kapitana i wyrzuca na zewnątrz. Waz z Enchantress wskakują do statku i odlatują, a gdy Thor próbuje ich zatrzymać w wirze powietrznym, uruchamiają przypadkowy mechanizm i teleportują się w nieznane. Avengers pomagają Kapitanowi, a gdy ten dochodzi do siebie przysięga, że jeszcze dopadnie Zemo.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.