Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #6

Avengers #6

Avengers #6

"Masters Of Evil!"

Postacie
Cytat

Zemo: "But I too am a fighter now, accursed one! I've had this many years to learn - to practice - to prepare for this moment if it ever came! See what a karate blow, in the hands of a master, can do!"

Streszczenie

Avengers przyglądają się testowi usprawnionej tarczy Kapitana, która dzięki urządzeniom zaprojektowanym przez Iron Mana może teraz wracać do właściciela w każdej sytuacji. Captain żałuje, że Bucky nie dożył tej chwili, ale Thor i Wasp przekonują go, aby zostawił przeszłość za sobą, a na zachętę wręczają plik listów od ludzi, którzy cieszą się z jego powrotu. On jednak twierdzi, że nigdy nie zapomni o swoim poległym partnerze i chociaż Rick oferuje się zająć jego miejsce stwierdza, że najpierw musi rozprawić się z osobą odpowiedzialną za jego śmierć.

 

Tymczasem, samotny myśliwiec ląduje w środku amazońskiej dżungli, a jego pilot dociera do ukrytej wioski. Jest tam człowiek, któremu ma dostarczyć najświeższe wiadomości, a którego tubylcy traktują jak boga i pozwalają chodzić po swoich plecach - baron Zemo. Widząc najnowsze miesięczniki naukowe, baron może tylko westchnąć, bo otacza go wyłącznie prymitywna technologia, ale za to kiedy trafia na informację, że Captain America wrócił do życia, wpada w szał. Przypomina sobie ten dzień, kiedy pracował w swoim laboratorium nad nowym wynalazkiem dla Trzeciej Rzeszy, a Captain America wpadł przez okno i rzucił tarczą w zbiornik maszyny sprawiając, że chemikalia trysnęły na twarz Zemo, zaś maska, którą nosił przylgnęła do jego skóry na zawsze. Ogarnięty żądzą zemsty oświadcza, że musi odnaleźć i zniszczyć Kapitana. Wcześniej jednak chce, aby pilot odnalazł dla niego kilka osób do pomocy.

 

Jakiś czas później, jeden z członków Teen-Brigade wpada do kwatery głównej z alarmującą wiadomością: Black Knight lata nad miastem i rozpyla na ulicach jakaś tajemniczą substancję. Ponieważ pamiętają jego niedawną walkę z Giant-Manem, postanawiają wezwać Avengers na pomoc, nie wiedząc, że na to właśnie liczy przestępca. Pod wpływem adhezyjnego sprayu, cały ruch w mieście zostaje zatrzymany, a wtedy do akcji wkracza Melter, który roztapia pojazdy i broń policjantów. Jego śladem podąża Radioactive Man, który liczy na okazję do zemsty na Thorze. To właśnie na niego najpierw wpadają Avengers. Zaatakowany przez Thora, Radioactive Man magnetycznie odpycha jego młot i spryskuje całą grupę poza Iron Manem i Wasp adhezyjnym sprayem, przez co przyklejają się do podłoża. Stark próbuje uwolnić towarzyszy, ale wtedy atakuje go Melter. Unikając jego promieni, Iron Man jednocześnie wycina kawałek asfaltu, do którego przykleili się pozostali, a kiedy Wasp odwraca uwagę napastnika, wykorzystuje holownik pomocy drogowej, aby zabrać ich z miejsca wydarzeń. Black Knight próbuje ich staranować, więc Thor uwalnia się i naciera na niego, w ostatnich chwili wytrącając z dłoni kopię. Avengers wycofują się do rezydencji, ale Masters sof Evil pozostają na miejscu, oczekując na przybycie swego przywódcy. Wkrótce na ulicy ląduje pojazd Zemo, który przejmuje dowodzenie i zamierza uskutecznić nowy plan, aby wywabić Avengers z ukrycia. Kiedy Radioactive Man sugeruje, aby zrobili to, zanim znajdą rozpuszczalnik adhezyjnego sprayu, Zemo zauważa, że sam nigdy o tym nie pomyślał.

 

W tym czasie, Iron Man pracuje nad uwolnieniem Kapitana i Giant-Mana, jednak bez rezultatu. Wasp wpada na pomysł, by skontaktować się z ekspertem od klejów i dzwoni do więzienia, gdzie siedzi człowiek o pseudonimie Paste-Pot Pete. Ponieważ oferują mu za pomoc złagodzenie wyroku, zgadza się przekazać im dane miejsca, gdzie przechowuje swój uniwersalny rozpuszczalnik. Iron Man udaje się pod ten adres i wraca z beczką specyfiku, który wypróbowuje na uwięzionych kolegach z pomyślnym skutkiem. Kiedy zastanawiają się nad przyczynami zmasowanego ataku, Captain America odgaduje, że stoi za tym ktoś inny - jego własny wróg, który pozbierał ich starych przeciwników sądząc, że tamci znają słabe punkty Avengers i będą w stanie ich wyeliminować. Proponuje więc, aby zamienili się przeciwnikami przy następnej walce, a tymczasem kontaktuje się z Rickiem.

 

Masters of Evil uzupełniają zapasy sprayu, szykując się do kolejnej rundy, kiedy Teen-Brigade zakradają się do pojazdu Zemo, obezwładniają pilota i podmieniają zbiorniki ze sprayem na rozpuszczalnik, a tamci nieświadomi e napełniają nim swoją broń. Kiedy ruszają w miasto, orientują się, że zostali oszukani, a wtedy do akcji wkraczają Avengers. Thor atakuje Black Knighta, a ten zupełnie nie jest przygotowany do walki z nim i szybko przekonuje się, że stare sztuczki nie działają na boga. Giant-Man zaskakuje Radioactive Mana i wciąga go do bocznej uliczki, gdzie czeka już Iron Man z ołowianym kaftanem Bezpieczeństwa, którym owija przeciwnika i podpina do balonu, aby wyłączyć go z walki. W tym momencie, Melter atakuje go z zaskoczenia i owija roztopioną latarnią, ale Iron Man wyrywa się z pułapki. Unikając jego promieni, zmusza Meltera, by strzelił w hydrant, a kiedy zalewa go woda i robi spięcie w broni, zabiera go prosto do więzienia.

 

Tymczasem, Zemo odkrywa obecność Teen-Brigade i próbuje spryskać ich swoim sprayem, ale orientuje się, że coś jest nie tak. Wtedy do akcji wkracza Captain America i rozpoczyna się walka, na którą obaj długo czekali. W pierwszej chwili, Zemo zaskakuje Kapitana znajomością karate, ale już po chwili leży na ziemi, a przeciwnik siedzący na jego plecach prawi mu morały o wolności i demokracji. Z pomocą baronowi przychodzi pilot, który zaczyna strzelać do Kapitana. Zemo ucieka do swojego pojazdu, a Wasp i Giant-Man zajmują się pilotem, którego po krótkim pościgu oddają w ręce policji. Thor dostarcza na miejsce pokonanego Black Knighta, ale w tym samym czasie widzą, jak pojazd Zemo startuje i oddala się. Captain pozwala mu jednak uciec, bo kiedy walczył z baronem, Teen-Brigade podmienili pojemniki z rozpuszczalnikiem na butlę z gazem łzawiącym, a gdy tylko Zemo ją otwiera, traci panowanie nad pojazdem i spada wraz z nim. Tym razem wszyscy złoczyńcy trafią do więzienia.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.