Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #5

Avengers #5

Avengers #5

"The Invasion Of The Lava Men!"

Postacie
Cytat

Giant-Man: "Are you all right, honey?"

Wasp: "I'm as all right as any girl could be who had all her make-up smudged by a silly ol' collapsing ant hill!"

Streszczenie

Avengers wracają do swojej rezydencji po walce z Hukiem [Fantastic Four #26 - Gil], aby ocenić zniszczenia i zdecydować, że na razie mogą się rozejść do swoich zajęć. Wkrótce tylko Iron Man zostaje w swojej rezydencji i obserwuje jak Captain America i Rick Jones oddalają się wspólnie, aby trochę poćwiczyć, skoro zostali partnerami. Ledwie jednak zdążył podłączyć się do prądu, aby naładować baterie, otrzymuje pilny telefon z jednej ze swoich fabryk z wiadomością, że jakiś dziwny hałas zniszczył najnowszy, prototypowy komputer. Obiecuje, że zaraz będzie na miejscu.

 

Hank i Janet szukają czegoś w mrowisku, kiedy nagle słyszą dziwny hałas i wszystko dookoła zaczyna się walić. Uciekają dosłownie w ostatniej chwili. Tymczasem w swoim gabinecie, doktor Blake czyta w gazecie o katastrofie pociągu spowodowanej przez dziwny hałas i postanawia zbadać to jako Thor. Odnajduje Kapitana, kiedy ten demonstruje swoje umiejętności przed Teen-Brigade, aby przekazać mu, że Avengers są natychmiast potrzebni, a w tym momencie tajemniczy hałas uderza znowu i niszczy okolicę. Captain i Thor nie mają już wątpliwości, że trzeba to powstrzymać, więc zbierają grupę.

 

Kiedy Avengers obradują, w pobliskiej bazie wojskowej ziemia rozstępuje się i zaczyna z niej wyrastać skalna formacja. Generał Ross zaczyna się obawiać o swoją bazę, ale wtedy zjawia się jego córka z Brucem Bannerem, którego, jak twierdzi, odnalazła niedawno. Mimo wcześniejszych sporów, generał powierza mu rozwiązanie problemu, a chociaż Banner nie jest pewien, czy zdoła to zrobić, nie uwalniając Hulka, Betty przekonuje go, że to jedyna szansa dla ich związku. Problem skały okazuje się poważniejszy niż ktokolwiek sądził, bo Banner stwierdza, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widział.

 

Tymczasem, grupa Lava Men, z pomocą zespołu podnośników, stara się wypchnąć na powierzchnię kawałek meteorytu, który nazywają Żyjącą Skałą. Są przekonani, że skała im zagraża, więc chcą ją podrzucić mieszkańcom powierzchni, aby ich zniszczyć. Tylko jeden z nich - Molto - wie, że ludzie nią są tacy źli jak się powszechnie sądzi, ale szaman plemienia lawy nazywa go tchórzem i grozi unicestwieniem za to, że dał się pokonać Thorowi [Journey Into Mystery #97 - Gil].

 

Ponieważ Banner dochodzi do wniosku, że skała jest radioaktywna i niebezpieczna, generał Ross zamierza ją wysadzić pociskami. Wtedy pojawiają się Avengers. Iron Man zgaduje, że skała jest źródłem niszczycielskiego hałasu i zamierza to zbadać. Dochodzi do wniosku, że wcale nie jest radioaktywna, ale za to zdradza ślady życia. Próbuje dokopać się do podstawy głazu, ale kiedy to robi, sklepienie wali się na głowy Lava Men i uznają to za atak. Kiedy tylko Iron Man wkracza do jaskiń, rzucają się na niego i powalają dzięki liczebnej przewadze. Z pomocą przychodzą mu Thor i Captain America, a ponieważ Iron Man jest wyczerpany, ten drugi zabiera go na powierzchnię. Thor żąda, aby Lava Men zabrali go do swojego przywódcy, ale ci roztapiają skały pod jego stopami tak, że zanurza się w lawie po szyję. Zjawia się Molto, który chce mu pomóc, ale Thor sam uwalnia się z lawy. Przekonuje, że nie chce nikogo skrzywdzić, ale tamci uciekają do swego władcy, więc postanawia pójść za nimi, aby dowiedzieć się, co planują. Szaman nie boi się Thora i grozi zagładą wszystkim mieszkańcom powierzchni, gdy tylko wypchnie na zewnątrz Żyjącą Skałę. Gromowładny zamierza zniszczyć kamień, ale zostaje ostrzeżony, że jeśli spróbuje, może zniszczyć całą planetę, bo kamień eksploduje przy każdym uderzeniu. Thor rezygnuje z tego pomysłu, a szaman cieszy się, że zwyciężył. Na jego rozkaz, Lava Men kierują się ku powierzchni, ale natrafiają na opór w osobie Kapitana. Po długiej walce udaje im się unieruchomić go w lawie, ale z pomocą przychodzą mu Iron Man i Rick Jones. Tymczasem, Giant-Man znajduje słaby punk na kamieniu i wraz z Wasp udaje się do jaskiń, aby powiadomić o tym Thora. Przy wejściu zastają Iron Mana, który samodzielnie powstrzymuje oddział Lava Men, więc Pym pomaga mu, odwracając śmigłowiec tak, aby podmuch wirnika zmiótł napastników. Razem uwalniają Kapitana i ruszają na poszukiwanie Thora, ale to on znajduje ich pierwszy.

 

W tym czasie, zestresowany Banner zmienia się w Hulka, a ten rozpoznaje głosy Avengers i postanawia ich zaatakować, kiedy rozprawiają nad możliwością zniszczenia kamienia. Rzuca się na nich, a oni podejmują walkę, aby utrzymać go z daleka od skały. Thor próbuje rzucić w niego młotem, ale wtrąca się szaman lawy i uderza w Mjolnira swoją atomową laską, to zaś sprawia, że Thor zmienia się w Donalda Blake'a. Iron Man odkrywa, że skała wybuchnie za kilka minut, więc Captain America wpada na pomysł, by wykorzystać Hulka do jej zniszczenia. Zwabiają do w odpowiednie miejsce i prowokują do uderzenia w kamień, a ten cios sprawia, że Żyjąca Skała rozpada się. Blake znowu zmienia się w Thora i przekonuje Lava Men, że jeśli nie będą niepokoić mieszkańców powierzchni, obie rasy mogą żyć w pokoju, tamci zaś wracają do swoich jaskiń.

 

Niebezpieczeństwo zostało zażegnane, ale Betty Ross i generał zauważają, że Banner znowu zniknął. Avengers również nie mogą znaleźć Hulka, więc uznają, że zwycięstwo nie jest pełnie. Po chwili dołącza do nich Thor, który zamknął wejście do jaskiń i wszyscy wzajemnie się chwalą. Nagle zjawia się Rick z wiadomością od swojej brygady, że stało się coś strasznego. Wkrótce, Betty odnajduje nieprzytomnego Bruce'a na pustyni i obwinia Hulka za jego stan.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.