Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #3

Avengers #3

Avengers #3

"Sub-Mariner!"

Postacie
Cytat

Thor: "This time we fight to the finish!!"

Wasp: "I hope it won't be your finish, handsome! Because I'm still waiting to see what you'd look like in an ivy league suit and a crew cut! With those shoulders, those eyes... mmm..."

Streszczenie

Na kolejnym zebraniu Avengers, Iron Man oświadcza, że muszą odnaleźć Hulka, zanim zrobi komuś krzywdę. Ponieważ Giant-Man i Wasp dopytują się, jak zamierza to zrobić, pokazuje im najnowszy wynalazek Tony'ego Starka, który pozwala na wysyłanie projekcji danej osoby na odległość i odbierania wrażeń zmysłowych tak, jakby tam była naprawdę. W ramach prezentacji, przenosi się wirtualnie do siedziby Fantastic Four, aby wypytać, czy nie widzieli gdzieś Hulka, ale oni nie potrafią mu pomóc. Spider-Man również nic nie wie na ten temat. A kiery Iron Man pojawia się w siedzibie X-Men, zostaje raczej chłodno potraktowany przez Xaviera i poproszony o opuszczenie ich terenu. Wraca więc do pozostałych z niczym, chociaż zadowolony z działania swojego urządzenia. Thor proponuje jednak, aby skontaktowali się z Rickiem Jonesem, który zazwyczaj ma oko na Hulka.

 

Tak też czynią, a Rick zgadza się pomóc i przez następną godzinę wypytuje ludzi w okolicy, czy nie widzieli Hulka. W końcu trafia na farmera, który mówi, ze potwór zabrał mu Jeepa, a idąc tym tropem, odnajduje Hulka nad rzeką. Ostrzega go, że jest poszukiwany, ale olbrzym oświadcza, że niczego się nie boi, a jeśli ktoś mu przeszkodzi, zniszczy go. Rick mówi jednak, że ludzie się go boją i przekonuje, aby razem wrócili do tajnego laboratorium Bannera, gdzie z pomocą specjalnej maszyny przywracą mu ludzką postać. Bruce jest zmęczony i skołowany, więc Rick pomaga mu się położyć i zostawia na chwilę, ale okazuje się, że źle obsłużył maszynę i tamten znowu zaczyna się zmieniać. Hulk jest teraz wściekły i opuszcza laboratorium przez ścianę. Rick natychmiast wraca do siedziby swojej Brygady i kontaktuje się z Avengers, prosząc o pomoc. Jego wezwanie odbiera Stark, który natychmiast wskakuje w zbroję i zawiadamia pozostałych. Hank i Janet wyruszają natychmiast, ale Thor musi poczekać, aż doktor Blake skończy operację.

 

Gdy tylko Iron Man dociera do Nowego Meksyku, wpada na Hulka, który zaczyna okładać go pięściami. Stark odrzuca go wyładowaniem energii, więc Hulk atakuje go kaktusem. Osłania się kawałkiem skały, ale strumień kolców prawie strąca na ziemię Hanka i Janet, nadlatujących na osach. Giant-Man zauważa w pobliżu mrowisko i wpada ma pewien pomysł. Kiedy Iron Man próbuje przemówić do rozsądku Hulkowi, mrówki błyskawicznie budują tamę na rzece, a wzburzona woda spłukuje tego drugiego. Hulk próbuje odskoczyć, ale Iron Man chwyta go w locie i wprowadza w ruch wirowy tak, że zatrzymuje się dopiero na skale. Z opóźnieniem na miejsce dociera Thor, który próbuje przekonać Hulka by wrócił z nimi do rezydencji, jednak Iron Man stwierdza, że jest on zbyt niebezpieczny. Hulk mówi, że nie ma nawet pojęcia jak bardzo i zamierza im to zademonstrować. Wyskakuje w powietrze, a gdy tamci ruszają za nim, szybko opada i przebija się do podziemnej jaskini, którą dociera w pobliże torów kolejowych. Gdy zostaje zauważony, odrywa jeden z wagonów przejeżdżającego pociągu i ciska nim w ścigających go Avengers. Thor rozbija wagon, a w tym czasie Hulk atakuje Iron Mana hakiem dźwigu i oświadcza, że jeśli będzie musiał, może walczyć z całą ludzkością. Nagle, na trasie pociągu pojawia się Giant-Man, który próbuje pochwycić Hulka, ale ten wrzuca do komina lokomotywy kilka worków z mąką sprawiając, że okolicę zasypuje gęsty pył. Uczepiony pociągu Giant-Man uderza o sklepienie tunelu i spada, a gdy pył opada okazuje się, ze Hulk zniknął. Thor dochodzi do wniosku, że nigdy go nie pokonają, jeśli będą się powstrzymywać.

 

Tymczasem, Hulk ukrył się w ciężarówce, która wywozi gruz do rzeki i wkrótce wraz z nim trafia do wody, a następnie z nurtem rzeki płynie do oceanu. Po jakimś czasie zostaje zauważony przez załogę statku rybackiego i wzięty za rozbitka, a potem wciągnięty na pokład. Nie wie, że jest obserwowany przez Namora, który ma co do niego pewne plany.

 

W nocy, Hulk zeskakuje ze statku i dopływa do niewielkiej wyspy, gdzie czeka już na niego Sub-Mariner. Atakuje go i po krótkiej szarpaninie unieruchamia pod skałą, ale Namor uwalnia się i strąca Hulka do wody, gdzie szybko zyskuje przewagę. Pływając szybko wokół niego, sprawia w jakiś sposób, że olbrzym traci siły, a gdy już udowadnia, ze jest silniejszy, wyciąga go na brzeg i proponuje, aby połączyli siły w walce z ludzkością. Gdy Namor wykłada mu swoją filozofię, Hulk zgadza się na współpracę i obaj wsiadają do statku, planując w sekrecie pozbycie się tego drugiego, jak tylko nadarzy się okazja. Po kilku godzinach docierają do ukrytej bazy Namora na Gibraltarze.

 

Avengers otrzymują ich wyzwanie i przygotowują się do walki. Thor oświadcza, że tym razem gotów jest ostatecznie zakończyć sprawę Hulka, a Jan prawie rozpływa się, słuchając go, więc Hank musi przywołać ją do porządku. Po dalszych kilku godzinach, Avengers docierają na miejsce jedną z łodzi podwodnych Starka i odnajdują jedną z opuszczonych baz Aliantów z czasów wojny. Namor atakuje, używając pozostawionej tu broni, ale Iron Man magnetycznie odwraca tor lotu pocisku. Sub-Mariner jest jednak przygotowany do walki z nim i używa jakiegoś magnetycznego pyłu, aby unieruchomić jego zbroję. Giant-Man i Wasp zajmują się reanimacją Starka, podczas gdy Thor samotnie podejmuje walkę z napastnikami i zmusza ich do odwrotu. Wasp śledzi ich, podczas gdy Pym używa aparatu tlenowego, aby usunąć  pył z mechanizmów zbroi Iron Mana. Hulk próbuje zawalić strop jaskini na głowy przeciwników, ale udaje mu się jedynie ogłuszyć Janet, która prawie zostaje zdeptana przez biegnących na miejsce zdarzenia sojuszników. Namor przygotowuje się do uruchomienia jakiejś potężnej broni, ale zanim zdąży to zrobić, atakuje go Giant-Man. Rzuca nim w stronę Iron Mana, a ten wyhamowuje go magnetycznie, dzięki czemu Sub-Mariner może szybko przejść do kontry i uwolnić się. Drogę do broni tym razem zastępuje mu Thor, ale Namorowi z pomocą przychodzi Hulk. Wspólnie przytrzymują boga piorunów, a Hulk próbuje wyrwać mu młot, co jednak nie udaje się, dopóki Thor sam nie wypuszcza go z rąk, a wtedy Mjolnir zwraca się przeciwko jego przeciwnikom. Giant-Man pomaga mu obezwładnić Namora, a tymczasem nadmiar emocji sprawia, że Hulk zaczyna zmieniać się w Bannera i ucieka z pola walki. Namor uwalnia się z uścisku Pyma i chociaż Iron Man próbuje schwytać go w pole magnetyczne, uwalnia się również z tej pułapki, przebija się przez ścianę jaskini i wskakuje do oceanu, odgrażając się, że to jeszcze nie koniec i pokona Avengers, jeśli kiedyś przyjdzie im walczyć w morzu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.