Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #4

New Thunderbolts #4

New Thunderbolts #4

"Sword And Claw" ["Enemy of the State" tie-in]

Postacie
Cytat

Carol Danvers o Radioactive Manie: "Seriously, could you consider a name change for him?"

Abe Jenkins: "We're working on the skirt first."

Streszczenie

Wolverine przebija się przez kolejne oddziały Hydry, siekając szeregowych żołnierzy na plasterki. Przecina przewody zasilania w ścianie, więc jeden z żołnierzy próbuje ręcznie zamknąć właz, aby nie dopuścić go do kolejnych kondygnacji bazy. Pazury Logana wbijają się jednak w jego dłoń, zmuszając go do zatrzymania się. Spoglądając śmierci w oczy, wygłasza standardową formułkę Hydry i dodaje, że ich przywódca będzie żył wiecznie. Wolverine zamierza jednak osobiście zweryfikować to twierdzenie.

Baron von Strucker wyciąga miecz ze swojej piersi, chłodno stwierdzając, że było to efektowne, acz niepotrzebne posunięcie. Teraz to on atakuje Swordsmana, próbując się dowiedzieć, kim jest, znał bowiem człowieka, który wcześniej używał tego pseudonimu i gardzi nim za to, że przyłączył się do Avengers. Ten kontruje uderzenie wydobytym z ukrycia sztyletem i odpowiada tylko, że zależy mu na sukcesie Thunderbolts. Walka przenosi się do biura. Swordsman kilka razy rani barona, a w końcu wbija mu sztylet w szyję, ten jednak pozostaje niewzruszony i ostrzega, że jeśli zginie, śmiercionośny wirus uwolni się z jego ciała i zabije wszystkich na Manhattanie. Obserwujący całą akcję przez lornetkę z pobliskiego dachu Purple Man jest zadowolony i przekonany, że ma nad wszystkim kontrolę. Nagle, znikąd pojawia się Wolverine i rzuca się na barona.

W kwaterze głównej Thunderbolts, Abe usilnie pracuje nad naprawą silników swojej zbroi. Sanders sugeruje, żeby się wyluzował i cieszył, że zapracowali na status bohaterów tego miasta, ale Jenkins uważa, że nic jeszcze nie osiągnęli, a z jego winy Melissa wylądowała w szpitalu. W tej sytuacji, Speed Demon woli poszukać sobie lepszej rozrywki, a na pożegnanie rzuca kilka obelg. Obecny w pobliżu Radioactive Man nazywa go amerykańskim ignorantem, ale Abe przypomina mu, że rząd Chin oddelegował go do współpracy z Thunderbolts, aby wspólnie odnaleźli Fathom Five, więc będzie musiał nauczyć się tolerować Amerykanów. Chen Lu przyznaje mu rację i oferuje swoją pomoc przy naprawie zbroi.

Blizzard zastanawia się, gdzie może znaleźć kogoś, kto naprawi jego kombinezon, kiedy w drzwiach jego pokoju staje Sanders. Mówi, że uważa go za frajera, ale szuka towarzystwa na wyprawę do knajpy. Gill zgadza się, ale Speed Demon wpada na pomysł, aby zabrać również Joystick, więc pędzi do jej pokoju. Zastaje ją pod prysznicem, więc wykorzystuje okazję do paru dodatkowych propozycji, ale kiedy zostają odrzucone, zaprasza ją do baru. Na to akurat Janice chętnie się zgadza.

Abe i Chen Lu nieźle się dogadują podczas pracy, a przy okazji, Radioactive Man wyjaśnia, że jego agresywne zachowanie w przeszłości było wynikiem problemów z kontrolą mocy, których wciąż nie udało mu się do końca rozwiązać. Wtedy pojawia się Sanders z resztą ekipy i po raz ostatni proponuje Jenkinsowi udział w ich wypadzie do knajpy. Abe odmawia jednak, a na dodatek zabrania im tego przypominając, że Blizzard jest na warunku, Speed Demon jest poszukiwany listem gończym, a Joystick jest na celowniku jej byłych pracodawców. Sanders stwierdza, że tu jest gorzej, niż w więzieniu.

Melissa odzyskuje przytomność po kilku godzinach. Siedzący przy jej łóżku Atlas wyjaśnia, że lekarze podali jej jakiś lek na jej struny głosowe, a odpowiadając na jej pytanie dodaje, że Abe nie mógł przyjść, bo pilnuje reszty i naprawia zbroję. Tak czy inaczej, udało im się uratować budynek ONZ i to głównie dzięki niej. Mel szepcze, że widziała jego wściekłość, kiedy rósł, a on wyjaśnia, że to energia jonowa czasami sprawia, że traci nerwy. Ona zauważa, że odzyskał swoje zdolności podczas ataku Fathom Five i pyta, czy ma to coś wspólnego ze zniknięciem Genisa. Erik kłamie, że widział, jak wciągali go do wody i nie mógł nic zrobić - wtedy to zadziałało.

Tymczasem, pewna rodzina, płynąca na kutrze u wybrzeży New Jersey, zauważa w pobliżu grupę delfinów, które pływają wokół świecącego kokonu, jakby starały się utrzymać go na wodzie. Wygląda na to, że w środku jest człowiek.

Podczas gdy Wolverine szamocze się z baronem, Swordsman znajduje na podłodze gabinetu zerwany wisiorek z atlantydzkim amuletem. Na razie postanawia jednak przyłączyć się do walki. Strucker próbuje przekupić Logana, ale ten pozostaje pod wpływem Gorgona [patrz: Wolverine vol. 3, od numeru 20 - Gil]. Swordsman blokuje jego cios w ostatniej chwili, zatrzymując pazury swoim mieczem. Siłują się przez chwilę, którą wykorzystuje, by wyjaśnić, że jego broń jest pokryta Adamantium, uważa jednak, że groźniejsze jest to, co sam może zaoferować, a po tych słowach, powala Wolverine'a wyładowaniem energii. Baron jest zaskoczony jego zachowaniem, ale słyszy, że będąc w środku wojny domowej między frakcjami Hydry, Swordsman woli poprzeć znanego wroga, a poza tym, został tu przysłany w ramach testu. Wolverine szybko wraca do akcji i atakuje Swordsmana. Ten mówi mu o wirusie w ciele barona, ale on najwyraźniej wcale nie przejmuje się losem mieszkańców Manhattanu. Widząc, jak Swordsman zostaje ranny, obserwujący walkę Purple Man zaczyna obawiać się o powodzenie swoich planów. Nagle, von Strucker włącza się do akcji. Chwyta Logana za szyję swoją rękawicą i uwalnia impuls energetyczny, który niszczy balkon i sprawia, że wszyscy spadają na dach niższej przybudówki biurowca. Swordsman próbuje przekonać barona, aby odpuścił, ale skutkuje to dopiero, gdy mówi, że ktoś próbuje go wmanipulować w konflikt z X-Men. Strucker zrzuca Logana z dachu, a Swordsman rzuca się za nim i dzięki wystrzeleniu ostrza miecza na linie, udaje mu się złapać go przed upadkiem i wylądować na pobliskim dachu. Widząc, że baron oddala się śmigłowcem, przekonuje Wolverine'a, że walka jest skończona i może wrócić do swojego pana, albo mogą razem iść na lampkę wina. Logan odpowiada, że nie lubi wina i nigdy nie lubił jego, więc Swordsman uznaje, że to idealny moment, aby również się oddalić. Na pożegnanie wyraża nadzieję, że wkrótce obaj odzyskają wolność i przenosi się na linie na pobliski dach, gdzie ląduje na kolanach u stóp Killgrave'a i błaga go o wybaczenie za swoją niekompetencję.

Ponieważ Jenkins został wezwany na spotkanie z kuratorem, Speed Demon i Joystick uznają, że nikt już nie stanie im na przeszkodzie i mogą iść się zabawić. Radioactive Man pyta, dlaczego chcą zaryzykować swoją pozycję w grupie i zaufanie przywódcy dla odrobiny upojenia alkoholowego, ale odpowiada mu tylko śmiech. W ostatniej chwili, do wychodzących przyłącza się Blizzard. W tym samym czasie, Melissa stoi w oknie i zastanawia się, jak Genis mógł dać się tak zaskoczyć, a Erik siedzi sam w jakimś barze.

Abe Jenkins dla odmiany spotyka się w restauracji z Carol Danvers i próbuje namówić ją, aby użyła swoich kontaktów i załatwiła ułaskawienie dla Speed Demona i Joystick. Carol stwierdza, że dziwnie dobiera sobie przyjaciół, a do listy dodaje także Radioactive Mana. Przede wszystkim interesuje ją jednak finansowanie Thunderbolts, ale Abe udziela raczej pokrętnej odpowiedzi. Nagle, wszystko dookoła trzęsie się, a po chwili z rzeki tuż obok wyłania się Llyron. Warbird natychmiast wzbija się w niebo, ale Jenkins wpada do wody. Kawałek dalej, potwór wezwany przez Dragon Ridera przebija się przez Most Brooklyński.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.