Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk » She-Hulk #8

She-Hulk #8

She-Hulk #8

"Universal Laws" - part 2: "Engagement Ring"

Postacie
Cytat

It's the eye of the tiger,

It's the thrill of the fight

Risin' up to the challenge of our rival...

-- Survivor - "Eye of the tiger" --

Streszczenie

Przed wyruszeniem na planetę Skardon, RTZ9 prowadzi She-Hulk i Southpaw do olbrzymiej garderoby, gdzie znajdują się stroje ze wszystkich zakamarków Wszechświata, albowiem regulamin Magistrati wymaga, aby ubierać się zawsze zgodnie z zasadami świata, który odwiedzają. Ku zaskoczeniu obu pań, strojem obowiązującym na Skardonie jest strój bokserski, czyli spodenki i koszulka plus rękawice. Podczas gdy RTZ9 wyjaśnia Southpaw zasady prawa siły, Shulkie udaje się za parawan, by zmienić strój. Akurat, gdy zmienia górę, tuż przed nią pojawia się Pip, przysłany przez Warlocka, aby odebrać bezstronnego arbitra i tylko ten fakt ratuje go przed niechybną śmiercią z rąk roznegliżowanej gamma-amazonki.

Chwilę później, cała czwórka pojawia się na planecie Skarbon, która pod rządami Championa stała się ni mniej ni więcej, jak kosmiczną mordownią. Shulkie poznała Championa kilka lat wcześniej, kiedy pojawił się na Ziemi i wyzwał bohaterów na pojedynek bokserski, w którym pobił wszystkich i zniknął. Okazuje się, że przybył właśnie tutaj i powtórzył swój wyczyn, co w świetle obowiązującego tutaj prawa uczyniło z niego króla całej planety - oczywiście dopóki ktoś go nie pokona. Jen domyśla się, czego od niej oczekują, więc od razu stwierdza, że nie może mierzyć się z Championem, ale Pip doskonale o tym wie - problem w tym, że nikt nie może mu dorównać, a on trzyma całą planetę jako zakładnika, grożąc jej zniszczeniem, jeśli nie znajdzie się godny przeciwnik. Kiedy Warlock dowiedział się o tym, pokonał Championa używając jednego z Infinity Gems, ale mieszkańcy planety uznali to zwycięstwo za nieuczciwe i pomogli swojemu oprawcy wrócić do pełni sił. Od tego czasu ściągają więc siłaczy z całego Wszechświata, ale wszyscy, jeden po drugim, lądują na intensywnej terapii, stłuczeni na kwaśne jabłko. Właśnie docierają do lokalnego lazaretu, a widok, jaki tam zastają, przeraża She-Hulk nie na żarty. Zwłaszcza zaskakuje ją widok pokonanego Silver Surfera, bo widziała już kiedyś, jak pobił Championa, ale walka w ringu rządzi się innymi prawami i tym razem nie dał rady. Leżący obok Warlock wyjaśnia, że kosmiczna moc Surfera nic nie znaczy wobec pierwotnej potęgi, jaką dysponuje Champion, odkąd odzyskał Klejnot Mocy - jeden z Infinity Gems. Dodaje, że teraz cała ich nadzieja spoczywa w rękach Magistrati, bo tylko on mogą znaleźć wyjście z sytuacji, po czym umiera. Gamora postanawia natychmiast odprowadzić Shulkie na ring, bo Champion jest wyjątkowo niecierpliwy. Jen zauważa jej brak reakcji na śmierć Warlocka i dziwi się temu, ale zarówno Gamora, jak i RTZ9 przyzwyczaili się już do jego ciągłych śmierci i zmartwychwstań, więc proponują zająć się bardziej istotnym problemem. Southpaw już cieszy się, że niedługo będzie mieć z głowy opiekunkę.

Gdy docierają wreszcie na miejsce, znudzony Champion początkowo cieszy się na widok nowego przeciwnika, ale gdy widzi, że jest to kobieta, odmawia walki. Sędzia przypomina mu jednak, że lokalne prawo nakazuje przyjąć wyzwanie lub oddać walkę walkowerem, więc zgadza się na pojedynek z "niższą formą życia". Słysząc to sformułowanie, Shulkie uderza natychmiast, ale jej cios nie robi na przeciwniku wrażenia. Co innego jego seria ciosów, która w połączeniu z zupełnym brakiem doświadczenia bokserskiego u Shulkie kończy się przedwczesnym technicznym nokautem. Jen sprzeciwia się decyzji sędziego, więc ten daje jej możliwość wniesienia oficjalnej skargi, a w końcu zgadza się na powtórkę pojedynku za trzy ziemskie miesiące. Champion uznaje tę decyzję za zniewagę i spisek Magistrati, jednak w obliczu wyższej władzy musi się zgodzić, obiecując srogą zemstę.

Shulkie zostaje odprowadzona do pojazdu, ledwie słaniając się na nogach. W drodze do szpitala wszyscy zastanawiają się, co można zrobić, aby dać jej większe szanse w rewanżu. Gamora oferuje pomoc w doskonaleniu techniki, ale to może okazać się niewystarczające, skoro siła Championa jest ekspotencjalnie większa. Ten termin przypomina Jen o niedawnej rozmowie z Pugiem i podaje jej pewien pomysł.

A skoro już o nim mowa, Augustus Pugliese właśnie próbuje powstrzymać dwóch strażników z The Raft przed wejściem do biur kancelarii i sprawdzenia, jak dają sobie radę z Southpaw. Nagle, drzwi za jego plecami otwierają się i staje w nich Holden Holliway, który po zapoznaniu się z problemem zaprasza strażników do środka i pokazuje im siedzącą przy stole Southpaw. Po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku, strażnicy wychodzą, a Ditto natychmiast wraca do swojej właściwej postaci oraz komentarzy, że nie podoba mu się to wszystko i nie chce wrócić do więzienia, jak sprawa się rypnie. Holliway zapewnia jednak, że wszystko się ułoży, chociaż Jen i Southpaw nie ma już prawie trzy miesiące.

Jennifer spędziła cały ten czas ćwicząc intensywnie - i mam tu na myśli Jennifer, a nie Shulkie. Właśnie kończy kolejną serię powtórzeń pod okiem Gamory, podczas gdy Drax zastanawia się, dlaczego czekają wszyscy na nią, zamiast zebrać się do kupy i pobić Championa. Znudzona wysłuchiwaniem wykładu z tutejszego prawa po raz setny, Southpaw wychodzi na pobliski targ. Powoli dochodzi do wniosku, że zaczyna jej się tu podobać, bo skoro liczy się siła, nie musi za nic płacić. Tym razem jednak, zabierając owoce ze straganu wpada na silniejszego - samego Championa, który odbiera jej zdobycz. Sasha próbuje go zaatakować, a widząc, że przeciwnik docenia jej siłę sugeruje, że jako następna wyzwie go do walki w ringu. Champion jednak śmieje się z niej i stwierdza, że nie walczy z nieletnimi, a ponadto tutejsze prawo nie pozwoliłoby jej wejść na ring z rękawicą, ani innym środkiem wspomagania. Gdy po powrocie opowiada o wszystkim Jennifer, ta wpada na pewien pomysł.

W dniu pojedynku, She-Hulk wkracza na ring z protestem: jej zdaniem Infinity Gem, którego używa Champion, jest zakazanym środkiem wspomagającym. Ten zgadza się zdjąć klejnot uważając, że tak czy inaczej, kobieta nie jest dla niego żadnym wyzwaniem. Shulkie proponuje więc podnieść stawkę: jeśli przegra, nigdy już nie będzie używał klejnotu. W zamian zgadza się zostać żoną Championa, jeśli ten zwycięży. Już po chwili, mistrz zostaje zaskoczony po raz pierwszy, gdy Jen zrzuca szlafrok i prezentuje swoje poprawione gabaryty. Kolejne zaskoczenie następuje kilka minut później, gdy po serii szybkich ciosów ląduje na deskach, ledwie przytomny. Sędzia ogłasza zwycięstwo She-Hulk, a tłum natychmiast wyrzuca pokonanego z sali i ogłasza ją królową. RTZ9 oświadcza, że rozwiązując tę sprawę, Jen wykonała tymczasowo swoje obowiązki i może wrócić do domu, więc zanim Pip zabierze ją i Southpaw na Ziemię, ogłasza mieszkańcom Skardonu, że zostawia ich pod opieką Adama Warlocka, a n koniec zostawia radę, aby kierowali się rozumem, a nie siłą. Przez chwilę po jej zniknięciu, lud zastanawia się, co miała na myśli, ale zaraz wybuchają spory i kolejne bijatyki. Warlock będzie miał więc twardy orzech do zgryzienia.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.