Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk » She-Hulk #6

She-Hulk #6

She-Hulk #6

"The Big Picture" - part 2: "Minor Complications"

Postacie
Cytat

Shulkie: "We've gotta work fast, boys! Take as many as you can while they're still pitching up for the munchkin league. No offence, Hank."

Streszczenie

Kiedy Awesome Andy wstaje rano rześki i wypoczęty, Ditto jeszcze chrapie. W drodze do biura wszyscy są dla niego uprzejmi, a za pomoc przy otwarciu drzwi dostaje od sprzedawcy jabłko, tylko że nie ma ust, aby je ugryźć. Dzionek w biurze również mija przyjemnie i umawia się z chłopakami na wspólne oglądanie meczu New York Yanks wieczorem. Niestety, gdy wieczór nachodzi, jak upiór pojawia się Mallory Book, która każe mu zostać po godzinach i taszczyć pudła z piwnicy. Nici z meczu i miłego wieczoru. I to by było na tyle jeśli chodzi o krótki przerywnik z Andym w roli głównej.

Kiedy helikopter ląduje na dachu Timely Plaza, Shulkie właśnie kończy dyskusję z panem Holliwayem, z której dowiedziała się, że założył specjalny oddział super-prawa tylko po to, aby ją tam ściągnąć, a ściągnął ją tylko po to, żeby móc odzyskać opiekę nad wnuczką, która jak by nie patrzeć, jest super-łotrzycą. Holden Holliway widzi jednak sprawy nieco inaczej, bo jest przekonany, że ludzkie prawo nieludzko traktuje nadludzi, a to, co stało się z jego wnuczką, jest tylko tego dowodem. Zamierza sam wyrwać ją z zaklętego kręgu i do tego właśnie potrzebuj pomocy She-Hulk. Shulkie stwierdza, że przez całą tę sprawę dostała wysypki, a drapiąc się prawie zgniata miniaturowych łotrzyków, którzy ukrywają się w jej rękawie.

Henry Pym jest co najmniej oburzony oskarżeniami, które wysunęła Mallory Book i stanowczo zaprzecza, jakoby cząstki pyma powodowały jakiekolwiek negatywne skutki uboczne. Wściekły jest natomiast z tego powodu, że firma GLK&H próbuje dowieść tego w sądzie na podstawie komiksów. Book cierpliwie wyjaśnia, że komiksy noszące znaczek CCA są legalnie uznawanymi dokumentami, ponieważ są licencjonowane przez bohaterów i oparte na ich prawdziwych przygodach. Mimo wszystko, Pym zaprzecza, że przypadki raka, rozdwojenia jaźni i agresji mają jakikolwiek związek z jego odkryciem, a w tym momencie pojawia się Holliway i oświadcza, że sąd kupi te dowody i nie zawahają się ich użyć, jeśli nie przywróci jego wnuczki do właściwych rozmiarów. Shulkie dodaje, że nie ma nic wspólnego z tym pomysłem i jest mu przeciwna, ale ma zobowiązania. Southpaw wyrywa się z rąk dziadka, postępując według wskazówek Mad Thinkera zmuszając She-Hulk, żeby ją złapała. Podczas gdy jeszcze bardziej zmniejszeni przestępcy przeskakują na nią, Pym zgadza się użyć gazu powiększającego. Gdy tylko Yellowjacket rozpyla swoje cząstki, Southpaw rośnie, a trochę więksi złoczyńcy zeskakują z niej i rozbiegają się. Pym wydziera się na Holliwaya, że właśnie pomógł w największej ucieczce wszechczasów, ale ten spokojnie uruchamia system zabezpieczeń biura i oświadcza, że nikt nie wydostanie się z budynku. Oznacza to oczywiście, że zostali uwięzieni razem z kilkudziesięcioma super-przestępcami, którzy niebawem wrócą do swoich rozmiarów, ale tymczasem oznacza to też, że oni są tu uwięzieni razem ze zdenerwowaną Shulkie. Przejmując dowodzenie, She-Hulk oddaje Southpaw pod opiekę dziadka, a sama wyrusza z Yellowjacketem i Andym na poszukiwanie łotrzyków. Gdy opuszczają biuro, U-Foes zakradają się tam z powrotem w sobie tylko znanym celu.

Przeszukując biura, Jen zamyśla się trochę, bo dziwnie się czuje w tym miejscu jako Shulkie. Zostaje zaskoczona przez Absorbing Mana, który skacze na nią z szafki w stalowej postaci, ale przy tym rozmiarze nic go nie uratuje przed zagięciem w precel. Tiger Shark również próbuje ataku, ale ląduje w akwarium. Normalnie kontakt z wodą dodaje mu sił, ale nie kiedy Shulkie wrzuci tam także naładowanego Electro.

Tymczasem, Sandman znalazł idealne dla siebie wyjście z budynku - przez otwór na listy. Wcześniej jednak musi zmienić się w piasek, a wtedy Awesome Andy wciąga go do odkurzacza. Mad Thinker wyłania się z cienia, aby pochwalić jego spryt - w końcu Andy jest jego najdoskonalszym dziełem. Twierdzi, że uzyskanie przez niego świadomości i zatrudnienie się w tej firmie było pierwszą częścią jego genialnego planu, a teraz pora na część drugą, czyli zniszczenie oporu i podbicie świata z nową armią super-łotrów.

Yellowjacket odnajduje Vermina, gdy ten wyżera resztki ze śmietnika. Ponieważ bioelektryczne żądło nie robi na nim większego wrażenia, Pym znajduje inny sposób, by go unieruchomić - najbliższą pułapkę na myszy. Jednak gdy już rozprawia się z Verminem, jego uwagę zwraca jakiś huk.

To Southpaw właśnie doszła do wniosku, że chce wyjść przez ścianę. Holliway próbuje jeszcze ją zatrzymać, ale ona ostrzega, że może zrobić mu krzywdę, jeśli się nie cofnie. U-Foes tymczasem czekają na swój moment, który nadchodzi, gdy cząstki pyma przestają działać i wracają do właściwego rozmiaru.

To samo dzieje się z grupą łotrów, którą przydybała Shulkie, jednak zanim zdążą urosnąć i jej zagrozić, Jen nokautuje wszystkich, rzucając 8-Ballem.

Andy tymczasem dokładnie analizuje słowa Thinkera, porównując swoje doświadczenia z okresu przed i po zatrudnieniu się w GLK&H. Gdy w końcu Mad Thinker wraca do właściwego rozmiaru i każe mu się zdecydować, Andy podejmuje decyzję i uderza go. Okazuje się, że to był tylko robot, który rozpadł się na kawałki, ale wciąż powtarza, że to co się stało, jest niemożliwe.

Vector każe swoim towarzyszom pochwycić Holliwaya i zmusić go do wyłączenia zabezpieczeń oraz otwarcia sejfu. Jednak, gdy Ironclad wykręca jego rękę, Southpaw doznaje nagłego przypływu uczuć rodzinnych i robi to samo jemu. Atakuje ją Vapour, ale do akcji włącza się Yellowjacket, który detonuje jej rozproszoną postać. Razem rozprawiają się z Vectorem i X-Rayem, ku wielkiej radości Holdena Holliwaya.

Okazało się, że Shulkie musi poradzić sobie jeszcze z Rhino i Powderkegiem, którzy jakoś utrzymali się na nogach. Postanawia więc wykorzystać zdolności drugiego przeciwko pierwszemu, co oznacza wielkie bum i Rhino wylatującego przez ścianę.

Rozwałka była spora, ale na szczęście firma ma dobry kontakt z Damege Control, którzy natychmiast zjawili się, by naprawić uszkodzenia. Shulkie domaga się od Holliwaya wyjaśnień, bo ma dość jego manipulacji, ale gdy widzi, jak ściska się z wnuczką stwierdza, że może odpuścić i pomóc w pojednaniu rodzinnym.

Tymczasem Andy wraca do domu po ciężkiej nocy i ignorując komentarze Ditto, od razu przebiera się w piżamkę i udaje do łódzka. Tym razem przyniósł ze sobą maskotkę - wciąż gadającą głowę Mad Thinkera, która powtarza, że musiał się zepsuć.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.