Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk » She-Hulk #3

She-Hulk #3

She-Hulk #3

"Dead Certain"

Postacie
Cytat

Thing: "If I had a nickel for every time Doc Doom came back from the dead? I could take all a'you out for beer and hoagies. Except for that guy in the back. He looks like he could put away a few."

Streszczenie

Kilka tygodni temu, pracownicy zakładów lotniczych Hammera byli świadkami kłótni między głównym inżynierem, a jego narzeczoną. Poszło o to, że on zapomniał o rocznicowej kolacji i w ogóle cały swój czas poświęca najnowszemu projektowi. Bailey Briggs obiecał, że niedługo skończy to dzieło swojego życia i wszystko będzie jak dawniej, ale Angie była na tyle wściekła by ogłosić, że odchodzi. Briggs nie mógł nawet pobiec za nią, bo zatrzymał go szef - pan Newton, który zaczął robić mu wyrzuty za przeciąganie czasu realizacji projektu i rzekome wyłudzanie funduszy. Tego wieczora, Bailey nie mógł już się skupić na pracy i tylko siedział zamyślony w tunelu aerodynamicznym, wpatrując się w dziób swojego samolotu. Nie zauważył nawet, jak ktoś wszedł do kabiny kontrolnej mamrocząc, że za dużo go to wszystko kosztuje, zamknął tunel i uruchomił wiatrak na wstecznym obrocie. Briggs próbował krzyczeć i dobijać się, ale tamten zignorował to żałując jeszcze, że nie może mu powiedzieć co o nim myśli, przez dźwiękoodporną szybę. Po chwili, Briggs oderwał się od ziemi i tylko chlusnęło, kiedy wpadł w łopaty wiatraka.

Dzień dzisiejszy, w biurze GLK&H trwa debata na temat sprawy o morderstwo Briggsa. Oskarżonym jest pan Newton, a z uwagi na szczególne okrucieństwo, prokurator zażądał dla niego kary śmierci. Obrońcy Newtona zwrócili się z prośbą o pomoc do GLK&H, ponieważ pojawił się świadek, który może oczyścić Newtona z zarzutów, ale jest to świadek nietypowy. Mallory Book nie widzi w tym problemu, ale obecny na sali dr Strange jest przeciwnego zdania, ponieważ prawo nie bierze pod uwagę istnienia takich istot, świadkiem natomiast ma być sam Bailey Briggs, a raczej jego duch, który pojawia się na wezwanie doktora. Okazuje się, że jego duch utknął w tym świecie z powodu niezałatwionych spraw i dlatego chce zeznawać. Pan Holliway pyta Mallory, czy weźmie sprawę, a ona zgadza się, pod warunkiem, że dostanie do współpracy She-Hulk.

Piątkowy wieczór obie panie spędzają w bibliotece, zajadając chińszczyznę wśród sterty książek i komiksów. Jen wciąż jest zaskoczona propozycją, bo była pewna, że Book jej nie cierpi i chce się podzielić swoimi pomysłami na rozwiązanie sprawy. Mallory ma jednak własne pomysły i znalazła kilka precedensów zeznań zza grobu - dosłowne lub w przenośni i każe Jennifer zmienić się w She-Hulk, by sięgnąć po książkę z górnej półki, w której są spisane. Jen obiecała panu Holliwayowi, że nie będzie się zmieniać w biurze, ale skoro i tak nikt nie zobaczy, co będzie sobie żałować. Gdy podaje Book książkę, ta nagle staje się mniej uprzejma i oświadcza, że oprócz ściągania rzeczy z górnych półek, może się przysłużyć firmie ściągając do sądu swoich kolegów superbohatrów. Pospiesznie zbierając się do wyjścia dodaje, że chce mieć jutro Bena Grimma w sali rozpraw. Jen z nerwów niszczy książkę.

Następnego ranka, pod budynek Excelsiora zajechała ciężarówka ze znakiem Fantastic Four, a Ben "Pomocna Dłoń" Grimm wtaszczył na górę połowę rzeczy Jen za jednym razem. Shulkie wzięła oczywiście drugą połowę i przez całą drogę słodziła mu, jakim jest skarbem, skoro zgodził się pomóc w przeprowadzce i zeznawać w sprawie. Umawiają się na czwartek, bo wtedy grupa powinna już wrócić ze Strefy Negatywnej. Na samą myśl o przygodzie w Negative Zone Jen rozpływa się w marzeniach, ale Ben mówi, że powinna cieszyć się każdym dniem i wie co mówi, bo sam niedawno skasował bilet na tamten świat (Fantastic Four #509 - Gil). Rozlega się pukanie do drzwi i pojawia się w nich sąsiad z naprzeciwka - Augustus Pugliese, dla przyjaciół Pug. Jen pamięta go z biura, więc Pug wyjaśnia, że firma wynajmuje tu apartamenty dla swoich specjalnych pracowników, a na tym samym piętrze mieszkają też Ditto i Awsome Andy. Oferuje też pomoc w przeprowadzce, ale Shulkie czuje się urażona słowem "specjalni" i zbywa go. Ben łagodzi jednak sytuację proponując, że sam zajmie się meblami, a oni mogą tymczasem podskoczyć do rezydencji po resztę gratów i przy okazji lepiej się poznać.

Po drodze, Jen przeprasza za swoje zachowanie, ale przez Mallory Book czuje się, jakby była w firmie tylko urządzeniem do kontaktów z superbohaterami. Pug twierdzi, że Book nie jest taka zła, jak się na początku wydaje i naprawdę wierzy w to, co robią w firmie. Shulkie pyta więc, co jego przyciągnęło do działu super-prawa, a wtedy Pug opowiada swoją urzekającą historię: W czasie studiów dorabiał jako bramkarz w nocnym klubie, a pewnego dnia nie spodobał się kilku członkom Maggia i został poważnie pobity. Spider-Man uratował mu wtedy życie, a ponieważ nie mógł mu nawet podziękować, postanowił odwdzięczyć się całej superbohaterskiej społeczności robiąc to, co robi. To nie wyjaśnia jednak, skąd wziął się w Excelsiorze, skoro nie ma żadnych nadludzkich zdolności, więc Pug przyznaje, że poprosił o przeniesienie, kiedy dowiedział się, że ona będzie tam mieszkać. Ubzdurał sobie bowiem, że może jej pomagać kiedy będzie po prostu Jennifer i może zostać partnerem She-Hulk. To stwierdzenie poważnie ją zaskoczyło, ale zanim zdążyła j skomentować zabrzmiał alarm, bo właśnie przeszli przez bramy posiadłości Avengers, a Jen zapomniała, że Pug nie jest wpisany do systemu. Kiedy metalowe ramiona miotają nim w powietrzu, ona rozwala zasilanie systemu i przeprasza za zamieszanie. Pug pyta, czy to samo spotkało Thinga, kiedy przyszedł tu rano, a gdy Shulkie wyjaśnia, że on wciąż jest w systemie, jak każdy były członek Avengers, on wpada na pewien pomysł. W tej chwili, z budynku wybiega Jarvis z bejzbolem w ręku i rondlem na głowie, w pełnej gotowości bojowej. Shulkie przeprasza również jego i wyjaśnia, że domniemany intruz nie jest jej kolejnym kochasiem, ale kolegą z pracy, który pomaga jej się wyprowadzić. Na dźwięk tych ostatnich słów, Jarvisowi spada kamień z serca.

W dniu rozprawy, jako pierwsza zostaje podniesiona kwestia zeznań ducha Briggsa. Oskarżenie uznaje to za absurd, ale Mallory Book twierdzi, że może powołać eksperta, który dowiedzie, że Briggs nie jest permanentnie martwy. Sędzia zgadza się, a na świadka zostaje powołany Ben Grimm. Thing zostaje wypytany dokładnie o swoją niedawną śmierć i zmartwychwstanie, a następnie poproszony o podanie podobnych przypadków. Wymienia kilku znanych bohaterów, a wśród nich również Shulkie, która dwukrotnie zaliczyła zgon [udało mi się ustalić jeden w Sensational She-Hulk #53 - Gil], natomiast jeśli chodzi o złoczyńców, nie jest nawet w stanie tego policzyć. Oskarżenie zgłasza sprzeciw twierdząc, że wszystkie te przypadki dotyczą nadludzi. Wtedy wtrąca się Jennifer, przypominając o wydarzeniach z Infinity Gauntlet, kiedy to Thanos uśmiercił połowę mieszkańców Wszechświata, a następnie zostali oni przywróceni do życia. Ponieważ na sali rozpraw znajduje się wiele z tych osób, sędzia dochodzi do wniosku, że nie można odmawiać praw duchowi, skoro może ponownie stać się kiedyś pełnoprawnym obywatelem. Niemal natychmiast, w sali pojawia się duch Briggsa i zajmuje miejsce dla świadków. Zapytany, czy Newton jest zabójcą zaprzecza, wskazuje natomiast Angie Cryer - swoją byłą narzeczoną i jedyną kobietę, którą kochał.

Trochę później, Jen i Mallory obserwują przesłuchani Angie. Kobieta konsekwentnie twierdzi, że jest niewinna i nie miała nawet motywu, a podejrzenie o zbrodnię z namiętności jest pozbawione sensu, bo od dawna nie czuła nic do Briggsa. Jennifer stwierdza, że coś tu jest nie tak i namawia Book, żeby zbadały miejsce zbrodni. Ta początkowo jest niechętna temu pomysłowi, ale zgadza się, gdy słyszy, że media rozdmuchają sprawę, jeśli okaże się, że coś było nie tak.

Wieczorem zjawiają się w zakładach Hammera i zostają zabrane na miejsce zbrodni, czyli do tunelu aerodynamicznego. Book wykorzystuje legitymację Avengers Jen, aby pozbyć się pilnującego ich policjanta, po czym obie zaczynają szukać śladów. Gdy Mallory zdejmuje osłonę z dziobu samolotu, okazuje się, że Briggs nadał mu imię swojej ukochanej i w tej chwili, Jennifer pojmuje, co się dzieje. Jeśli Briggs był tak oddany jedynej kobiecie, którą kochał, całkiem możliwe, że teraz próbuje wysłać ją na karę śmierci, by mogli razem spędzić wieczność jako duchy. Na ich nieszczęście, duch Briggsa śledzi ich poczynania z kontrolki tunelu, a gdy Jen zgaduje jego plany, zamyka tunel i uruchamia wiatrak. Chwilę później, obie panie zostają uniesione przez prąd powietrza w kierunku wiatraka. Jen zmienia się w locie w She-Hulk i chwyta swoją partnerkę, a już po chwili przebija się przez wiatrak i ścianę jak taran. Zamiast standardowego podziękowania, Book rzuca uwagę, że Shulkie jest świetną ludzką tarczą, za co ląduje na ziemi.

Kilka godzin później, sprawa dobiega ostatecznego końca. Dr Strange instaluje w więzieniu specjalną klatkę, która będzie więzić ducha Briggsa, a ponieważ popełnił sporo złych uczynków, po uwolnieniu i tak trafi do piekła. Ten sam los, zdaniem doktora, czeka również jego zabójcę - Newtona, bo chociaż został oficjalnie uniewinniony, stres spowoduje u niego wylew w ciągu trzech dni i również trafi na dół. Mimo wszystko, Briggs jest przekonany, że zjednoczy się z ukochaną w życiu po życiu, ale i tu doktor mus go rozczarować, bo najprawdopodobniej trafią do zupełnie różnych miejsc. Wcześniej jednak będzie musiał odsiedzieć swoje w klatce, bo nikt bezkarnie nie może zadzierać z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.