Avalon » Serie komiksowe » Imperial Guard » Imperial Guard #2

Imperial Guard #2

Imperial Guard #2

"Up from the Depths"

Postacie
Cytat

Commando: "Get them--Crush them!"
Flashfire: "I don't know who this dervish in Commando's uniform in, Mentor…But I like Him!"
Mentor: "Indeed, Flashfire…He's a lovely chap."

Streszczenie

Członkowie Straży Imperialnej są skrępowani łańcuchami w tajnej bazie Underground Militi. Po przebudzeniu Nightside myśli, że jej największy koszmar w końcu się ziścił i została pochłonięta przez moce ciemności tak jak wszyscy z jej rasy, ale po chwili przypomina sobie, że Straż została pokonana w bitwie. Wszyscy strażnicy są osłabieni przez wpływ specjalnych urządzeń, tylko Commando wydaje się być spokojny. Nagle strażnik rasy Kree słyszy w swojej głowie głos przypominający mu o dziedzictwie władzy.

Nie rozumiejąc, co się z nim dzieje, Commando czuje się silniejszy niż przedtem i jest w stanie rozerwać krępujące go łańcuchy. Uwalnia resztę strażników i wspólnie atakują niczego niespodziewających się członków UM. Chociaż Gladiator nadal jest osłabiony, zespół jest w stanie uciec z kanałów ściekowych, zanim Militia znowu użyje superbroni.

Reporterka, Annie Thomas, prowadzi transmisję na żywo z Washington Square Park. Opowiada widzom o wcześniejszej bitwie pomiędzy Podziemną Milicją, a grupą przybyszy z kosmosu, Strażą Imperialną, i o tym, że żaden z zespołów wydawał się nie zwracać uwagi na przypadkowych, niewinnych ludzi. Thomas kontynuuje, przeprowadzając wywiad z Rickiem Jonesem (pomocnik m.in. Captaina America i Hulka – Gamart), ekspertem od spraw superludzi. Po chwili rozmowy Rick mówi, że cieszy się z obecności Straży Imperialnej na Ziemi w czasie, gdy tak wielu bohaterów nie jest teraz obecnych. Strażnicy bronią planety, a ich celem jest tylko pomoc ludzkości, a nie rządzenie nią tak jak w przypadku UM. Jones próbuje bardziej zagłębić się w szczegóły, ale Annie przerywa nadawanie, mówiąc, że ich czas minął. Chwilę później kobieta pyta Ricka, dlaczego nie napisał książki o swoim bardzo interesującym życiu. Kobieta odchodzi, a Rick pod nosem mówi, że taka książka przypominałaby życie każdego i to, że jest on tylko pomocnikiem, choć co najmniej raz sam chciałby zostać bohaterem.

Primus i Telli rozmawiają o postępujących zabiegach rekrutacji nowych członków. Z ich rozmowy staje się jasne, że oni nie są ludźmi, ale Kree o różowym kolorze skóry, gotowi na zemste za zniszczenie swojej rasy. Różowi Kree nie zginęli podczas wybuchu Nega Bomby w czasie Operacji: Galaktyczna Burza (zdetonowana przez Avengers w Avengers #347 – Gamart). Zostali jednak skazani na wygnanie z Hala.

(retrospekcja)
Różowi Kree zostali wysłani na górniczą planetę Daccara, gdzie musieli pracować dla niebieskoskórych Kree przez wiele pokoleń. Ich myśli były jednak cały czas przy rodzinnej planecie i chociaż potomkowie nigdy nie widzieli Hala, to śnili o powrocie. W końcu dostali swoją szansę. Podczas wojny z Shi'ar większość niebieskich Kree musiała wracać na rodzinną planetę, pomagająć w walkach. Pozostało niewielu oficerów, którzy nie byli w stanie zatrzymać rewolucji prowadzonej przez Primusa. On i paru jego przyjaciół ukradli jeden ze statków kosmicznych i ruszyli w podróż do Hala, ale kiedy trafili na miejsce znaleźli wymarłą planetę, ponieważ Nega Bomba zabiła większość populacji. Pozbawiony możliwości zemsty na niebieskich Kree, którzy więzili ich przez tak długi czas, Primus zdecydował się zniszczyć wrogów Imperium Kree i ponownie odbudować je na swój obraz. Gdy dowiedział się, że Avengers zabili Supreme Intelligence, zdecydował się podbić Ziemię.

(czasy obecne)
Straż Imperialna powróciła do swojej kryjówki, gdzie natrafili na nową wiadomość od Lilandry. Cesarzowa poinformowała zespół, że Imperium jest w stanie wojny z Phalanx, ale nadal życzy sobie, aby strażnicy pozostali na Ziemi, dlatego że została ona poinformowana, iż dziejące się wydarzenia mogą zagrozić tak Shi'ar, jak i Ziemi. Zanim wyjaśni więcej, transmisja zostaje przerwana. Gladiator zastanawia się, co mogłoby grozić Ziemi. Nagle Commando mówi, że jest pewny, iż Underground Militia to tak naprawdę różowi Kree udający ludzi. Zespół nie zna dobrze historii Kree, więc Commando wyjaśnia, że różowoskórzy zostali wygnani z Hala dekady temu, jednak gdy pada pytanie w jaki sposób odkrył ich prawdziwe tożsamości, Commando nie potrafi odpowiedzieć.

Opierając się na nowych informacjach, straż leci na spotkanie z UM. Militia jest zaskoczona i Straż Imperialna rozprawia się z nimi w kilka minut, jednak Primusowi i kilku innych członkom udaje się uciec. Lider Kree jest zły, ponieważ jego plany zostały pokrzyżowane. Jeśli nie może mieć Ziemi, to nikt nie będzie jej miał.

W innym miejscu. Rick Jones właśnie się budzi. Otwierając oczy, zauważa, że płynie poprzez Strefę Negatywną (jedno z pierwszych odkryć Reeda Richardsa z Fantastic Four – fantastyczny Gamart). Zaczyna panikować, gdy nagle słyszy jakiś uspokajający głos, który mówi mu, że nadal śni. Głos kontynuuje, mówiąc, że ludzkość jest gotowa, aby zrozumieć w pełni tkwiący w niej potencjał. Rick Jones będzie pierwszym, który to zrobi. Nagle Jones czuje w sobie moc i zostaje wciągnięty w nieznana zieloną energię. Gdzie indziej zaskoczony Commando tłumaczy Gladiatorowi, iż wyczuł, że przebudziło się coś potężnego.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Imperial Guard #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.