Avalon » Serie komiksowe » Imperial Guard » Imperial Guard #1

Imperial Guard #1

Imperial Guard #1

"Imperious Wrecks!"

Postacie
Cytat

Mentor: "We fail! I knew this would happen. I know."

Streszczenie

26 dzień misji Straży Imperialnej na Ziemi. Mentor wysyła właśnie wiadomość holograficzną, chociaż domyśla się, że nikt jej nie odbierze, ponieważ imperium Shi'ar jest w stanie wojny. Obiecuje kontynuować misję, którą wyznaczyła Lilandra. Straż Imperialna nadal będzie potajemnie strzec planety Ziemia po odejściu herosów (wydarzenia z Onslaught crossover – Gamart), chociaż ich serca nadal należą do Shi'ar. Mentor kontynuuje raport, zdając sprawozdanie z poprzedniego dnia.

Dzięki holoprojektorom członkowie Straży Imperialnej mogą wyglądać jak zwykli ludzie. Pewnego razu podczas obchodu Manhattanu stają się świadkami bitwy między nowo powstałą organizacja przestępczą zwaną Underground Militia (Podziemna Milicja) i Avengers, którzy po wydarzeniach związanych z walką z Onslaughtem występują w okrojonym składzie złożonym z Quicksilvera, Herculesa i Black Widow. Mściciele wyraźnie przegrywają, więc Straż decyduje się pomóc bohaterom. Wyłączając hologramy, Straż Imperialna rusza do walki i w kilka chwil odwraca losy starcia. Underground Militia wycofuje się w momencie, kiedy bohaterowie muszą uporać się z walącym się budynkiem, ratując nieostrożnych gapiów. Hercules chce podziękować bohaterom, ale ci znowu włączyli holoprojektory i wmieszali się w tłum.

Później. Mentor kłóci się z Gladiatorem, mówiąc, że wystawianie się na widok publiczny tak, jak zrobili to w czasie walki, kłóci się z rozkazem Lilandry mówiącym o zachowaniu ich pobytu na Ziemi w tajemnicy. Gladiator ucisza przyjaciela, mówiąc, że to on jest przywódcą, a aktualnie bardziej martwi się o przyszłość imperium Shi'ar.

W tajnej kryjówce w podziemiach Nowego Jorku Primus, lider Underground Militi, jest zadowolony z postępów "Fazy Pierwszej", która sprawiła, że ziemscy superbohaterowie są niepewni. Tellisa, jednego z członków Milicji, zaniepokoiło pojawienie się Straży Imperialnej, a szczególnie potężnego Gladiatora. Primus odpowiada, że ich nowa broń powstrzymałaby nawet Hulka, po czym wykrzykuje w stronę członków UM, że ich nagrodą będzie cała Ziemia.

W kryjówce Straży Imperialnej Gladiator po raz kolejny ogląda ostatnią rozmowę z Cesarzową Lilandrą, która mówi, że Imperium Shi'ar jest atakowane, ale nalega, aby strażnicy pozostali na Ziemi, ponieważ planeta potrzebuje bohaterów po odejściu Avengers i Fantastic Four. Gladiator w rozmowie z Sybil opowiada, jak Lilandra nieumyślnie uwolniła ciemną stronę Profesora X po raz pierwszy (Uncanny X-Men #106 – Gamart) i teraz czuje się odpowiedzialna za niedawne wydarzenia i los Ziemi. Zmartwiona Sybil sugeruje, aby poprosić X-Men o pomoc, oni mogliby udać się do Shi'ar, a Straż Imperialna w tym czasie broniłaby Ziemi, nie sprzeciwiając się rozkazom cesarzowej. Gladiator natychmiast udaje się do Szkoły Xaviera (kontaktuje się z X-Men w Uncanny X-Men #341 – Gamart).

Dzień 28, raport Sibyl. Ostatnie dni były spokojne, ale w końcu ograniczenie daje się we znaki przyzwyczajonym do podróży kosmicznych Flashfire i Commando, którzy zaczynają się sprzeczać. Flashfire przeciwstawia się żołnierzowi Kree, który pogania zespół, i czepia się jego małej świątyni, w której Commando czci obraz Supreme Intelligence. Commando ma dość bycia traktowanym przez resztę jak osoba postronna i zaczyna walczyć z mieszkańcem Shi'ar. Gladiator, który właśnie wraca z solowej misji, rozdziela dwójkę. Ma żal do Flashfire, gdyż ten jako starszy oficer powinien wiedzieć jak się zachowywać, zamiast drażnić nowoprzyjętą osobę. Nagle Sybil informuje o rozmowie z Earthquake, który chroni ich statek kosmiczny ukryty na dnie East River. Sensory statku wykryły Underground Militie, którzy znajdują się w Washington Square Park. Gladiator decyduje się stawić czoło Milicji i prosi Earthquake'a, aby spotkał się na miejscu z resztą zespołu.

W parku Primus mówi o niebezpieczeństwie związanym z nadludźmi i o tym, że populacja nie powinna im ufać. Chce, żeby ludzie podejmowali własne decyzje, zamiast polegać na bohaterach w stylu Avengers, którzy narażają planetę sprowadzając na ziemię np. kosmitów. W tym czasie pojawia się Straż Imperialna, wyzywając Primusa od kłamców. UM atakuje i rozpoczyna się walka ze Strażą. Militia używa swojej specjalnej broni, eliminując po kolei członków Straży Imperialnej. Gladiator nagle, nie wiadomo z jakiego powodu, zaczyna tracić moc i osłabiony zostaje łatwo pokonany. Mentor cały czas powtarza, że wiedział o porażce i o tym, że wszystko skończy się źle. Primus, trzymając za pelerynę nieprzytomnego Gladiatora, oznajmia światu, że rozpoczęła się wojna z nadludzmi, a członkowie Straży Imperialnej są jej pierwszymi ofiarami.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Imperial Guard #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.