Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #45

Cable & Deadpool #45

Cable & Deadpool #45

"Band of (oh) Brothers"

Postacie
Zapowiedź

Żyjąca legenda. Super żołnierz. Tragedia, która wstrząsnęła Marvelem. Co to oznacza? Captain America znajdzie na to odpowiedzi. Chwila moment, ale czy on przypadkiem nie żyje? Tak, to prawda. Dlaczego zatem sprzymierza się z Hydrą?

Cytat

Captain America: "Arnim Zola... your madness ends now!"

Bucky: "Even when the cameras aren't rolling..." 

Streszczenie

Po wypadku z kostiumem Penetraitora, Deadpool i Bob lądują w czasach drugiej wojny światowej, w samym środku walki między Kapitanem Ameryką i Buckym, a niemieckim oddziałem. Wade rzuca się w wir bitewny. Bucky jest zdziwiony jego pojawieniem się, ale nie tak bardzo jak Wilson słysząc niewybredny sposób wyrażania się chłopaka. Przedstawia się i mówi, że jest kanadyjskim bohaterem i podobnie jak Rogers  jest produktem programu super-żołnierza. Kapitan cieszy się z pomocy. Deadpoolowi przypadkiem wymyka się, że Bucky jest inny niż o nim pisali w książkach, więc próbuje wybrnąć z problemu mówiąc o planie Hiltera polegającym na podróż w przyszłość. Steve wspomina, że słyszał takie plotki, więc Wade szybko wyjaśnia, że ich zadaniem jest powstrzymanie nazistów przed mieszaniem w strumieniu czasu. Kapitan mówi, że on i Bucky prowadzą śledztwo w sprawie działalności Arnima Zoli. Deadpool uważa, że powinni pracować razem, kiedy nagle jego i Boba otacza błysk światła. Okazuje się, że Steve i Bucky nie pamiętają ostatnich kilku minut. Wilson stwierdza, że to dobrze na wypadek, gdyby powiedzieli coś, czego nie powinni. Mówi Bobowi, że zna Zolę w ich czasie i być może będzie on mógł im pomóc wrócić do dwudziestego pierwszego wieku. Agent Hydry ma wątpliwości, czy powinni współpracować z nazistą, ale Wade nie widzi problemu: Niemcy i tak nie wygrają wojny, a skoro Kapitan też poszukuje Zoli, to po prostu się zabiorą z nim. Mówi Rogersowi o swojej misji, na co ten proponuje współpracę, ponieważ mają podobne cele.

 

Po wielogodzinnym marszu Bob chce odpocząć i słysząc sposób wyrażania się Bucky’ego komentuje, że nie spodziewał się, że ten tak przeklina. Chłopak rzuca się na niego z nożem i mówi, że jest pewny, że Bob i Deadpool kłamią, więc chce usłyszeć prawdę. Agent szybko wyznaje, że on i jego towarzysz są z przyszłości i liczą na pomoc Zoli w powrocie do ich czasu. Wtedy następuje błysk i Bucky zapomina o tym, co się przed chwilą wydarzyło.

 

Tymczasem Kapitan mówi do Deadpoola, że jego, jako kanadyjskiego super-żołnierza, nie wykorzystują w celach propagandowych. Wade pyta się, czy Steve’owi to przeszkadza. Ten odpowiada, że zawsze chciał walczyć za swój kraj i jeżeli musi to robić ubrany we flagę, to niech tak będzie. Wilson zastanawia się, jak Rogers jest w stanie ciągle robić to, co powinien. Kapitan wyjaśnia, że po prostu nie widzi innego wyjścia. Wystarczy się rozejrzeć po miejscu, w którym przebywają i nie ma lepszego powodu, żeby robić to, co należy.

 

Podczas gdy Bucky wybrał się na rekonesans, pozostali bohaterowie i Bob czekają na niego przed kryjówką Zoli. Chłopak niedługo wraca, przy okazji napędzając stracha agentowi Hydry swym nagłym pojawieniem się. Mówi, że znalazł dwa niepilnowane szyby wentylacyjne prowadzące do środka. Czwórka mężczyzn rozdziela się więc. Bob zauważa, że Deadpool jest niespotykanie poważny, na co ten mówi, że w obecności Kapitana Ameryki nie może się zachowywać inaczej. Agent zastanawia się, czy Zola będzie mógł im pomóc i zaczyna sobie wyobrażać, jakby wyglądało jego życie, gdyby utkwił w przeszłości.

 

Tymczasem w siedzibie Agencji X Weasel bada swój kostium, który wysłał Deadpoola i Boba w podróż w czasie i oznajmia Sandi i Outlaw, że jest całkiem pewny, że oni żyją. Potrzebuje jednak lepszego sprzętu, aby ich odnaleźć.

 

W kryjówce Zoli Kapitan i Bucky przygotowują się do ataku, będą pewnymi, że Deadpool i Bob również zdążyli dostać się do środka. Nie mylą się – przybysze z przyszłości wyskakują z ukrycia niemal równocześnie z nimi. Arnim krzyczy, że nie da się powstrzymać i wypuszcza do walki stwora, któremu dał życie. Monstrum za pomocą swoich rozciągliwych kończyn powala Bucky’ego i nabija Wilsona na wiertło wiszące na ścianie. Czynnik gojący Wade’a szybko leczy jego ranę, więc ten wraca do walki. Mierzy do Zoli w pistoletów i każe mu odwołać stwora, ale kiedy zaczyna strzelać naukowiec zostaje osłonięty przez swój produkt. Monstrum odrzuca Deadpoola na bok, ale wtedy Bucky zaczyna do niego strzelać. Kapitan powstrzymuje go mówiąc, że ich przeciwnik nie kontroluje swoich poczynań i sam jest tu ofiarą. Bob zauważa uciekającego Zolę i biegnie za nim pytając się, czy nie ma przypadkiem wehikułu czasu, który mogliby pożyczyć. Bucky krzyczy do Kapitana, że nazista im ucieka i muszą szybko zakończyć walkę ze stworem. Deadpool czuje, że za chwilę znów nastąpi wyładowanie czasoprzestrzenne, więc rzuca się na przeciwnika. Następuje błysk, przez który Kapitan i Bucky zapominają całej przygodzie w towarzystwie Deadpoola, a stwór zostaje zredukowany do samej głowy, czyli postaci w jakiej był, kiedy Zola rozpoczynał na nim eksperymenty. Zaczyna błagać o śmierć, ponieważ wie, że już nigdy nie będzie normalny. Wade podnosi pistolet chcąc spełnić jego prośbę, ale zostaje postrzelony przez Bucky’ego, który szybko reaguje na wyciągnięcie przez nieznajomego broni. Bob biegnie do Deadpoola i po chwili następuje kolejny błysk, po którym obaj podróżnicy w czasie znikają pozostawiając zdezorientowanych Kapitana i Bucky’ego. Ostatnie wyładowanie Bob odczuwa inaczej niż poprzednie i dedukuje, że ktoś próbuje sprowadzić ich do teraźniejszości.

 

Budynek Baxtera. Outlaw pyta się, dlaczego Deadpool i Bob nie pojawili się. Weasel odpowiada, że wciąż nad tym pracuje. Czekając wraz z resztą Fantastycznej Czwórki na efekty jego pracy, Black Panther mówi, że użyczył Weaselowi sprzętu tylko dlatego, że nie mógł pozwolić, aby Deadpool i agent Hydry mieszali w strumieniu czasowym. Chce wiedzieć, gdzie oni teraz są i jak jego grupa może pomóc rozwiązać ten problem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.