Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Emperor Vulcan » X-Men: Emperor Vulcan #1

X-Men: Emperor Vulcan #1

Postacie
Zapowiedź

Konflikt braci zaważy tym razem na losach miliardów. Vulcan jako cesarz Shi’Ar i Havok na czele rebeliantów. Który z nich ma rację, a który się myli?

Cytat

Havok: "Ch'od, are we ready?"

Ch'od: "Corsair used to sing a song to lead us into battle."

Havok: "Seriously?"

Ch'od: "No."

Streszczenie

Gdzieś w kosmosie, przywódca obcej rasy otrzymuje informację o nowej sytuacji w imperium Shi’Ar i decyduje, że nadszedł czas, aby działać.

 

Kilka tygodni później. Jeden ze statków ochraniających flotę zaopatrzeniową Shi’Ar wykrywa pole elektromagnetyczne, ale nie może zlokalizować źródła. Kapitan szybko orientuje się, że to pułapka i chwilę później oczom Shi’Ar ukazuje się Starjammer. Ch’od otwiera kanał wideo i zaleca przeciwnikom poddanie się, ale ci nie przyjmują propozycji. Wtedy na pokład statku Shi’Ar wpadają Havok, Polaris, Marvel Girl, Korvus i Raza. Alex przypomina, że chce kapitana żywego, na co Lorna stwierdza, że te słowa pewnie skierowane są do Rachel, która najbardziej nienawidzi Shi’Ar. Kapitan statku, nie chcąc aby Starjammers przejęli nad nim kontrolę, ma zamiar uruchomić procedurę autodestrukcji, ale Raza przykłada mu szpadę do gardła i przemyśleć jeszcze raz tą decyzję. Havok każe otworzyć kanał wideo. Kapitan mówi, że przejęcie tego statku nic im nie da, ponieważ jest jeszcze jedenaście innych, ale wtedy na ekranie pojawiają się Lilandra i generał Ka’ardum, który mówi, że Starjammer nie jest sam. Havok proponuje kapitanowi porozmawiać o przyłączeniu się do rebeliantów i o cesarzu Vulcanie.

 

Sala tronowa na Chandilarze, stołecznej planecie imperium Shi’Ar. Vulcan zabija rebelianta, który chciał dokonać zamachu na jego życie. Kontynuując przerwaną rozmowę pyta się Arakiego, czy to prawda, że jego poddani go nienawidzą. Kanclerz odpowiada, że imperium rozpada się od wewnątrz. Zabójstwo D’Kena podzieliło obywateli, a coraz więcej żołnierzy przyłącza się do rebeliantów, ponieważ wśród nich są Lilandra i Ka’ardum. Gladiator stwierdza, że zdrajcy nie mają honoru. Gabriel chce usłyszeć, co Araki naprawdę myśli. Ten po chwili zastanowienia odpowiada, że zwolennicy Vulcana są po jego stronie tylko dlatego, że jego żoną jest członkini rodu królewskiego. Deathbird podchodzi do kanclerza i drapie go pazurami po twarzy, po czym mówi, że dla Arakiego będzie lepiej, jeżeli przypomni sobie, że to Vulcan teraz jest cesarzem. Teraz Gabriel chce usłyszeć nowiny o Starjammers i jego bracie oraz dlaczego oni jeszcze żyją.

 

Na obrzeżach przestrzeni Shi’Ar, Havok zdaje raport. Flota zaopatrująca została przechwycona, a wielu żołnierzy imperium przyłączyło się do rebelii. Cesarstwo jest już osłabione. Kolejnym celem jest Feather’s Edge, którego zdobycie pogrąży imperium jeszcze bardziej. Alex mówi do Ka’arduma, że wreszcie nadszedł czas, aby zebrać jego flotę, a po tym zwycięstwie przyjdzie pora na Chandilar. Obserwujący przemówienie Ch’od wyraża zdziwienie, że Polaris wciąż mówi, że Alex nie wierzy w siebie. Lorna odpowiada, że zaraz zobaczy to na własne oczy, po czym pyta się Rachel, czy ona i Korvus wciąż się kłócą. Marvel Girl odpowiada, że zerwała z obcym, ponieważ za bardzo się od siebie różnili i jeżeli uda jej się powstrzymać żądzę, jaką czuje do niego, będzie dobrze. Ka’ardum chwali Havoka za jego strategię i dziwi się, że taki świetny dowódca nie jest potrzebny na Ziemi. Alex odpowiada, że jego brat Scott jest doskonałym dowódcą, jego ojciec również takim był, ale on nie jest – chce tylko zabić Vulcana.

 

Później, na planecie, która jest kwaterą główną rebeliantów, Korvus mówi Havokowi, że tutejsi mieszkańcy uważają go za zbawcę. Alex sądzi, że nie powinni pokładać w nim tak wielkiej nadziei, ponieważ jest tylko jednym człowiekiem, i to nawet nie nadzwyczajnym. Pyta się Korvusa, czy wciąż kłóci się z Rachel. Ten mówi, że ciągle o niej myśli, ale nie może się z nią dogadać. Pyta się Havoka, jako jej wuja, czy może mu powiedzieć coś więcej o niej. Alex stwierdza, że Marvel Girl lubi cheeseburgery.

 

Gdzie indziej, Rachel tęskni za cheeseburgerami i Ziemią w ogóle. Polaris z kolei jest zdenerwowana, że Havok nie wierzy, że może pokonać Vulcana i będzie go musiała za to sprać. Widzi, że z Rachel jest coś nie tak. Marvel Girl mówi, że w końcu rozmawiała z Lilandrą i dowiedziała się od niej o tajnym stowarzyszeniu wewnątrz imperium, które zleciło zabójstwo jej rodziny. Kiedy pokonają Gabriela, ma zamiar znaleźć ich i się zemścić.

 

Chandilar. Vulcan w przebraniu przechadza się wśród swoich poddanych i słucha tego, jak wyrażają swoją nienawiść do niego. Podchodzi do niego Deathbird, również w przebraniu i mówi, że władca nie powinien opuszczać pałacu bez ochrony. Gabriel mówi, że przy nich również nie jest bezpieczny. Cal’syee mówi, że to prawda, że go nienawidzą, ale to dlatego, że nie znają go tak jak ona i nie wiedzą, że jest prawdziwym Shi’Ar. Przyjdzie czas, kiedy Vulcan pokaże wszystkim, że jest urodzonym cesarzem. A teraz muszą wracać do pałacu, ponieważ szpiedzy mają nowe wiadomości na temat rebeliantów.

 

Feather’s Edge. Starjammer unoszony przez Polaris, niepostrzeżenie zbliża się do stanowisk Shi’Ar. Będąc w odpowiedniej odległości zaczyna kolejno niszczyć. Nagle rozlega się alarm: systemy wykrywają nowe statki Shi’Ar. Rachel wyczuwa obecność Vulcana.

 

Na swoim statku, Gabriel każe zabić X-Men, Lilandrę i Ka’arduma. Reszta rebeliantów powinna przyłączyć się do niego, kiedy ich przywódcy zginą.

 

Flota Vulcana koncentruje się na Starjammerze. Na Ka’arduma Lilandra chce pomóc Starjammers, ale generał uważa, że oni będą następnym celem i jeżeli teraz wkroczą do walki, to wszyscy zginą.

 

Vulcan pyta się Gladiatora, czy może jednak powinni zabić wszystkich, ponieważ jak sam stwierdził, zdrajcy nie mają honoru. Zanim ten zdąży odpowiedzieć, potężna eksplozja niszczy statek Gabriela. Rebelianci zauważają nieznaną flotę, która zaczyna nadawać wiadomość. Ch’od odbiera ją i stwierdza, że obca rasa nazywa się Scy’Ar Tal i uważa, że to bardzo śmiałe z ich strony. Marvel Girl wyjaśnia pozostałym, że ta nazwa oznacza „Śmierć Shi’Ar”.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Emperor Vulcan #1 X-Men: Emperor Vulcan #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.