Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #30

Captain America vol. 5 #30

Captain America vol. 5 #30

"Death of a Dream" - part 6 (Initiative)

Postacie
Zapowiedź

Winter Soldier kontra wszyscy w niespodziewanym zakończeniu "Death of Captain America". Winter Soldier kontra Crossbones - człowiek który strzelał do Captaina. Winter Soldier kontra S.H.I.E.L.D. i Mighty Avengers. Winter Soldier kontra Red Skull i w końcu, Winter Soldier kontra on sam. Musisz to zobaczyć!

Cytat

Tony Stark: "Damn it, Steve... It's all falling apart without you here. Just like I knew it would."

Streszczenie

Tony Stark dowiaduje się z wideo-rozmowy z agentem, który przeszukuje dom, że jego właściciel - doktor Benjamin - był jedynym ogniwem łączącym wszystkich agentów, którzy zniknęli na dzień przed atakiem. Nagle dowódca grupy słyszy, że odnaleźli coś w piwnicy. Krótki ogląd pomieszczenia daje im odpowiedź na nurtujące pytanie - martwy doktor Benjamin leży w lodówce w swoim własnym domu od dobrych kilku miesięcy. Tony nakazuje przeprowadzenie wszelkich badań na zwłokach i wyciągnięcie jak największej ilości dowodów z całego mieszkania. Na drugiej linii zgłasza się Natasha, która najwyraźniej ma jakiś ślad…

Bucky czuje się jak idiota. Aleksander Lukin nakłada maskę, stając się Red Skullem. Crossbones uderza Barnesa w twarz. Winter Soldier wie, że powinien przegrać tą walkę, lecz nie ma zamiaru tego robić - zbiera się do kupy i unika kolejnego ciosu. Na plecy wskakuje mu Sin i atakuje nożem. Błyskawicznie chwyta kobietę za włosy i szarpie, a ostrze odbija się od metalowej ręki i rozpada na kawałki. Przerzuca Sin przez plecy i ciska nią w Rumlowa. Gdy oponenci wstają najpierw wymierza soczysty cios pięścią Crossbonesowi, a potem kopniakiem powala na ziemię kobietę. Podchodzi do Brocka i trzymając za szyję podnosi w powietrze. Strzelił do jego przyjaciela... a nie ma zbyt wielu przyjaciół. Rumlowowi powoli zaczyna coraz bardziej brakować powietrza. Red Skull nie sądził, że kiedykolwiek Barnes będzie w stanie zamordować z zimną krwią. Słysząc te słowa Bucky wypuszcza ledwo żywego Crossbonesa i chwyta za ubranie Skulla. Dla niego zasłużył tylko i wyłącznie na śmierć. Schmidt namawia, by właśnie to zrobił, wtedy na pewno dowie się, kto tak naprawdę zdradził Capa. Dodaje jeszcze jedno słowo: "Sputnik" i Bucky osuwa się nieprzytomny na ziemię. Rumlow chce wiedzieć, dlaczego nie skorzystał z tego wcześniej, cokolwiek by to nie było. Skull oznajmia, że był to stary kod deaktywujący, zaprogramowany przez sowieckich konstruktorów, lecz na nieszczęście był jednorazowego użytku. Nie zrobił tego wcześniej, ponieważ chciał zobaczyć, czy zabije Brocka, czy też może okaże się całkowicie dla niego nieprzydatny.

Poobijanego i obwiniętego bandażem na klatce piersiowej Sama Wilsona odwiedza w domu Black Widow. Przybyła, ponieważ jak twierdzi, szukają tej samej osoby.

Sharon stoi zszokowana, opierając się o zlew w łazience swojego domu, Nie może uwierzyć w to, co widzi. Po twarzy spływają jej łzy. Po raz kolejny bierze do ręki test ciążowy i po raz kolejny wynik nie ulega zmianie - jest w ciąży. Zastanawia się, co ma teraz zrobić.

Tony stoi przy swoim biurku i czyta trzymaną w ręce kartkę, którą zapisał Steve Rogers na kilka dni przed swoją śmiercią, gdy przewidział możliwą wersję wydarzeń, w której sprawy zaszły o dużo dalej niż obaj planowali. W oczy rzuca mu się pogięta, podniszczona fotografia w ramce na ścianie - Cap i Bucky pozują z dwójką amerykańskich żołnierzy. Tony ma w tej chwili poważną ochotę się napić, lecz wie, że Steve nie ucieszyłby się na taką wiadomość. Prosi o wyświetlenie pliku "Fallen Son" na wszystkich ekranach.

Przykutemu Barnesowi odtwarzane są obrazy pokazujące śmierć Capa. Nie mogąc na to patrzeć Bucky zamyka oczy i opuszcza głowę na dół. Później, gdy gasną monitory, do pomieszczenia wchodzi Doktor Faustus ciesząc się, że ten jest przytomny. Wydmuchuje dym z papierosa, mówiąc, że będą mieli sporo czasu na dobre poznanie się.

Sharon kończy przygotowywać się w łazience. W głowie słyszy głos, który, w czasie, gdy wkłada pistolet do kabury, sugeruje, by dobrze przygotowała się do pracy. Spogląda w lustro i widzi obejmującego ją Doktora Faustusa.
Chwilę później przez okno do mieszkania wchodzi Sam Wilson wraz ze swoim jastrzębiem i Black Widow. Sharon prosi o chwilę cierpliwości.

Stark raz kolejny przegląda ujęcia z pamiętnego dnia śmierci Steve'a. Nie może uwierzyć, że spośród setek kamer telewizyjnych żadna nie zarejestrowała chwili wystrzału. Nie wspominając o Sharon, która twierdzi, że nic nie widziała, chociaż... Była tuż obok... Tony prosi sekretarkę o przekazanie listy pacjentów doktora Benjamina włączając w to nieczynnych agentów. Na liście widnieje Sharon Carter... Stark w panice rozkazuje połączenie z Black Widow...

Natasha przez słuchawkę słyszy, by jak najszybciej zabrała Sharon do... Carter w tym momencie wchodzi do pomieszczenia i strzałami z pistoletu powala na ziemię Black Widow i Falcona.

Tony Stark kończy zakładanie zbroi. Nadając na wszystkich kanałach S.H.I.E.L.D. prosi o uformowanie grupy szybkiego reagowania, z którą spotka się w miejscu, gdzie znajduje się Black Widow.

Na biurku leży ostatni list, w którym Rogers powierza w ręce Starka dwie sprawy: musi uratować Bucky'ego i nie pozwolić mu po raz kolejny wrócić w objęcia wściekłości i załamania. Druga sprawa - Ameryka potrzebuje swojego Kapitana. Tak zawsze było i nie można pozwolić na śmierć tej idei.

Autor: Spence

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #30 Captain America vol. 5 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.