Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #12

Young Avengers #12

Young Avengers #12

"Family Matters" - part 4

Postacie
Cytat

Tommy: "Are we going to stand here and bicker all day or are we going to go fight the bad guys?"

Cassie: "We usually manage to do both at the same time. We're that good."

Streszczenie

Young Avengers, Avengers, Skrullowie i Kree - wszyscy biją się na szczycie wieży Starka, podczas gdy Captain America próbuje zająć się rannym Patriotem. Eli ledwie utrzymuje przytomność i zauważa, że musi być z nim źle, skoro Cap nie krzyczy na niego. Steve obiecuje, że Sentry dostarczy go do szpitala, a on skontaktuje się z Jessicką Jones, żeby go przypilnowała. Eli zgadza się, ale zanim Sentry wystartuje, każe jeszcze Kapitanowi obiecać, ze nie pozwoli zabrać Teddy'ego. Obietnica zostaje złożona, a już po chwili Captain i Hulkling walczą ramię w ramię, starając się wymyślić na bieżąco jakiś plan. Teddy konsekwentnie odmawia ukrycia się twierdząc, że jeśli kosmici zaczną go szukać, mogą narobić bałaganu w całym mieście, a tak przynajmniej mają sytuację pod kontrolą. Stwierdzenie to jednak okazuje się przedwczesne, bo chociaż połączone siły Avengers dały radę dwóm niewielkim oddziałom Kree i Skrullów, nad miastem właśnie pojawiły się ogromne krążowniki obu ras. Captain kontaktuje się z Sentrym, każąc mu wracać jak tylko będzie mógł, po czym poleca dzieciakom ukryć się w budynku. Young Avengers odmawiają jednak twierdząc, że zamiast kłócić się między sobą, powinni razem stawić czoła najeźdźcom. Ostatecznie Captain zgadza się i wspólnie z Hulklingiem prowadzą swoje grupy do ataku.

Po chwili, kolejna bitwa rozgrzewa na dachu. Cassie ratuje Spider-Mana z potopu Skrullów, co staje się okazją do pogawędki o obciążeniu dachu i kujonowskiej przeszłości co poniektórych. Obok, Kate osłania plecy Spider-Woman, odbierając broń jednemu z Kree i ponownie zostaje wzięta za nowe wcielenie Hawkeye'a. Tommy obserwuje, jak Wolverine tnie Skrullów na plasterki i gdy słyszy, że i tak się wyleczą, również postanawia się nie powstrzymywać. Radosna rzeźnia w ich wykonaniu zwraca uwagę Kapitana, który każe im przestać i myli przy tym Tommy'ego z Billym. Wiccan wykorzystuje więc chwilę, gdy Tommy oczyszcza okolicę, by wyprowadzić Steve'a z błędu i podzielić się z nim swoją teorią, jakoby byli zaginionymi dziećmi Scarlet Witch. Iron Man upomina Visiona za to, że opuścił laboratorium bez jego zgody i mówi, że nie może dołączyć do Avengers, dopóki nie zbadają go dokładnie, ten jednak oświadcza, że dołączył do Young Avengers i nie podlega już pod jego rozkazy. Cage próbuje nawiązać rozmowę z Teddym na temat nowej wojny między Kree, a Skrullami, ten jednak oświadcza, że zdecydowany jest zakończyć konflikt tu i teraz lub zginąć próbując. Zostaje porwany przez grupę Kree, którzy próbują zaciągnąć go do swojego statku, więc Skrullowie rozkazują zestrzelić ich. Na drodze staje im jednak Super Skrull ze swoim polem siłowym i wdaje się w dyskusję z kapitanem oddziału, który uważa, że chłopak jest niebezpieczny w rękach Kree. Kl'rt obiecuje osobiście go odbić, ale kapitan nie zwraca na niego uwagi i rozkazuje swojemu oddziałowi strzelać tak, aby uważać na dziedzica, sam zaś zamierza pozbyć się Super Skrulla.

Teddy sam zdołał uwolnić się od Kree, więc kiedy Kl'rt dołącza do niego, mogą spokojnie porozmawiać o możliwych rozwiązaniach sytuacji. Super Skrull sugeruje, żeby wrócił do Imperium, bo chociaż to nie zakończy wojny, przynajmniej przestanie ona zagrażać Ziemi. Hulkling wpada jednak na inny pomysł i prosi, by Kl'rt oddał się całkowicie na jego rozkazy. Ten zgadza się, a wtedy Teddy oświadcza, że zamierza się poddać.

Po dłuższej chwili, bitwa zostaje zahamowana i wszyscy ponownie zbierają się na dachu. Rozejm zakłada, że Hulkling spędzi pół ziemskiego roku w imperium Skrullów i pół w imperium Kree - w tym czasie będzie składał regularne wizyty kontrolne na Ziemi i zdecyduje się, w którym świecie zostanie. Jeśli jednak stanie mu się jakakolwiek krzywda, do akcji wkroczą Avengers i upewnią się, że wojna zakończy się ostatecznie. Captain pyta, czy Teddy jest pewien swojej decyzji, ten zaś twierdzi, że nie ma innego wyjścia i przeprasza swoich przyjaciół, a zwłaszcza Billy'ego, który jest wyraźnie zawiedziony.

Kiedy kosmici odlatują z Hulklingiem, Steve pyta Billy'ego, jak się czuje, ale Logan stwierdza, że powinien raczej spytać o to Super Skrulla. Ten początkowo udaje, że nie wie o co chodzi, ale nosa Logana nie da się oszukać i od początku wiedział, że Teddy i Kl'rt zamienili się rolami. Takie rozwiązanie zaskakuje wszystkich Avengers, ale Young Avengers twierdzą, że przejrzeli całą mistyfikację, kiedy zauważyli, że Teddy mówi jakoś dziwnie. Teraz jednak wszyscy zbierają się wokół Billy'ego, który szykuje się, by przenieść ich do szpitala i sprawdzić, jak się czuje Eli. Oczywiście, zapraszają również Kapitana.

Kiedy wszyscy zjawiają się na miejscu, Jessica już na nich czeka i informuje, że Eli stracił dużo krwi i lekarze nie mogą go operować, zanim nie dostanie transfuzji. Steve zgłasza się na ochotnika, ale Jessica mówi, że ubiegł go już inny superżołnierz. Gdy wchodzą do sali, gdzie leży Eli okazuje się, że dawcą jest Isaiah Bradley.

Po upewnieniu się, że wszystko będzie w porządku, Young Avengers, Captain i Jessica wychodzą do szpitalnego ogrodu. Steve ma nadzieję, że po operacji Eli będzie mógł prowadzić normalne życie, ale liczy też na to, że pozostali czegoś się nauczyli i dadzą sobie spokój z zabawą w bohaterów. Kate jednak wyprowadza go z błędu twierdząc, że jak tylko wyzdrowieje, Eli znowu będzie ścigał złoczyńców - z nadludzkimi zdolnościami lub bez - bo taki właśnie jest. Oni wszyscy mają to w sobie, właśnie to ich łączy i czyni podobnymi do Avengers. Wie, że Cap i Iron Man nie pochwalają tego, co robią, ale nie może oprzeć się wrażeniu, że gdyby na początku odpowiedzieli na ich prośby i zajęli się treningiem Young Avengers, Eli nie leżałby teraz w szpitalu, matka Teddy'ego wciąż by żyła, a rodzice Billy'ego nie straciliby mieszkania. Wiec jeśli naprawdę Avengers chcą im pomóc, powinni zaakceptować to, co robią i trenować ich.

Jakiś czas później, grupa zbiera się w starej rezydencji Avengers. Wciąż próbują ich przekonać, żeby pozwolili im wykorzystać to miejsce jako kwaterę główną, ale tymczasem zadowalają się porządkowaniem ogrodu. Billy wykorzystuje swoje zaklęcia, by naprawić pomniki Avengers i uzupełnić ich galerię. Na początek dodaje pomnik Mar-Vella i zauważa, że rzeczywiście jest podobny do Teddy'ego. Tworzy również pomnik Ant-Mana, czym sprawia ogromną przyjemność Cassie. Zastanawiają się, kogo jeszcze, a wtedy zjawia się Eli, dźwigając fragmenty pomnika Mockingbird. Jessica zauważa, że powinien jeszcze leżeć w łóżku, ale Kate odpowiada, że chociaż po transfuzji przybyło mu siły, najwyraźniej zdrowy rozsądek dziadka nie przeszedł na niego. Jess pyta, czy Tommy zdecydował się zostać z grupą, ale Kate mówi, że chyba nie spodobał mu się kostium i pseudonim. Skoro już o tym mowa, Jessica ma dla niej prezent od Kapitana - łuk i strzały Clinta Bartona z adnotacją "dla Hawkeye". Kate mówi, że nie może przyjąć tego pseudonimu, więc Jessica dodaje, że ma więcej wspólnego z Clintem niż tylko łuk i strzały, bo tylko oni dwoje potrafili tak postawić się Steve'owi.

Trochę później wszyscy zbierają się w ogrodzie, by rozsypać prochy pani Altman. Teddy nie wie, co powinien powiedzieć, więc Billy wyręcza go mówiąc, ze jego przybrana matka była prawdziwą bohaterką, która poświęciła się dla dobra całego wszechświata. Na pytanie, co zamierzają stwierdzają, że chyba spróbują poszukać matki Billy’ego, ale Jessica ostrzega, że nie powinni tego robić, a Cassie przyznaje jej rację przypominając, że Scarlet Witch zabiła jej ojca i innych Avengers. Billy ma jednak nadzieję, że wszystko się zmieni, jak Wanda dowie się, że jej dzieci żyją. W tej chwili, Eli słyszy coś dziwnego, a zaraz potem wszyscy dostrzegają wybuch na sąsiedniej ulicy. Vision określa jego naturę jako hiper-kinetyczną, ale zanim ktokolwiek zdąży wyciągnąć wnioski, Tommy zjawia się w ogrodzie mówiąc, że to nie jego wina. Przy okazji dodaje, że teraz nazywa się Speed i wszystko wskazuje na to, że jednak spodobał mu się kostium, który dostał od Kate. Informuje pozostałych, że właśnie wysadził budynek ONZ i Billy będzie musiał poskładać go do kupy, jak tylko uporają się z Zodiakiem. Patriot ponownie wkurza się na niego, ale Speed stwierdza tylko, że pewnie jest zazdrosny o Hawkeye i pogania wszystkich do roboty. Ruszają więc do akcji i chociaż Billy ma przeczucie, że nic dobrego z tego nie wyniknie, Teddy stwierdza w imieniu wszystkich, ze już nie mogą się tego doczekać.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.