Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #7

Young Avengers #7

Young Avengers #7

"Secret Identities" - part 1

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Cap, c'mon... you're not actually calling their parents, are you?"

Captain America: "First I'm calling for backup. If the kids killed Kang the Conqueror, can you imagine what their parents must be like?"

Streszczenie

Na pierwszej stronie Daily Bugle widnieje wielkie zdjęcie Young Avengers zaraz po pochwyceniu Shockera przy okazji jego nieudanego napadu na bank. Czytając artykuł, Steve Rogers kręci się po salonie w wieży Starka, powtarzając: co te dzieciaki sobie wyobrażają. Towarzyszący mu Peter i Luke mają niezłą zabawę, naśmiewając się z Shockera, przy czym ten pierwszy nie przyznaje się, jakoby Schulz należał do jego galerii wrogów, bo przecież jest teraz w Avengers, więc może przyznawać się do przeciwników większego kalibru, jak Galactus albo Kang. Cage mówi, że dzieciaki już zajęły się Kangiem, więc Peter pyta, jak to się stało, ale gdy tylko Steve wspomina, że ma to coś wspólnego z podróżami w czasie, Spidey odpuszcza temat. Captain dla odmiany na nowo podejmuje wątek i powtarza, że przecież kazał im wyraźnie schować kostiumy do szafy i skończyć zabawę w bohaterów. Luke wyraźnie interesuje się Patriotem stwierdzając, że niewielu jest czarnych bohaterów, ale Steve mówi, że niedługo będzie o jednego mniej, bo jak się wcześniej odgrażał, zamierza zakończyć działalność Young Avengers. Cage przypomina, że niewiele mogą zrobić, żeby ich powstrzymać i sugeruje, że mogliby ich trenować, ale Cap już zdecydował i zamierza załatwić całą sprawę przez rodziców dzieciaków. Wcześniej jednak musi zadzwonić po wsparcie, bo sam woli nie ryzykować bezpośredniej konfrontacji.

Billy właśnie stoi przed telewizorem z miską płatków śniadaniowych, oglądając relację z akcji Young Avengers, kiedy do salonu wkracza jego matka i upomina go, żeby zjadł śniadanie przy stole z resztą rodziny. Dzwonek u drzwi oznacza, że zjawił się Teddy, więc pani Kaplan idzie mu otworzyć, każąc synowi dokończyć jedzenie. Na dzień dobry Teddy dostaje zaproszenie na śniadanie, więc po ogólnie panującym dobrym nastroju zgaduje, że Billy jeszcze nie powiedział rodzicom o swoim nowym zajęciu. Ten ma opory, ale w końcu daje się przekonać argumentem, że jak coś pójdzie nie tak, może wymazać rodzicom pamięć zaklęciem. Teddy dodaje, że jak to się uda, będzie mógł spróbować tej sztuczki na jego mamie, bo też jej jeszcze nie powiedział. Akurat gdy dyskusja zbliża się do finału, wtrącają się państwo Kaplan z pytaniem, co takiego Billy chciałby im powiedzieć. Billy zaczyna kręcić i jąkać się, ale ku jego zaskoczeniu rodzice stwierdzają, że od dawna wiedzą o wszystkim i nie musi się obawiać ich reakcji, bo gotowi są przyjąć Teddy'ego do rodziny.

Tę samą relację telewizyjną oglądają także Peggy Lang i jej drugi mąż. Ona poważnie zaczyna się zastanawiać, czy ta dziewczyna z Young Avengers nie jest przypadkiem jej córką, ale on jest przekonany, że to nie Cassie, bo uważa, że nie nadawałaby się ona na bohaterkę, a poza tym wie, jak matka reagowała na zawód jej ojca i z pewnością nie zrobiłaby jej czegoś takiego. Cassie podsłuchuje całą rozmową w drzwiach.

Eli właśnie pakuje swój kostium do torby, kiedy do pokoju wchodzi jego babcia i pyta, dlaczego wczoraj wrócił tak późno. On twierdzi, że musiał zostać dłużej w pracy, ale babcia mówi, że dzwoniła tam poprzedniego dnia i powiedzieli jej, że wyszedł wcześniej. On odpowiada, że nie ma teraz czasu, bo spóźni się do szkoły, ale babcia prosi, żeby najpierw zajrzał do dziadka. Kiedy Eli wchodzi do pokoju, Isaiah siedzi w fotelu z gazetą na kolanach, a gdy podchodzi bliżej, dziadek spogląda na niego ze łzami w oczach i dumą wypisaną na twarzy.

W laboratorium w podziemiach wieży, Tony Stark kończy badanie Visiona, który pozostał pod opieką Avengers. W końcu wyjawia swoje wnioski Steve'owi i Jessice: Chociaż ten Vision posiada taki sam system jak oryginał, całą jego wiedzę i wszystkie umiejętności, wszystko wskazuje na to, że jego świadomość funkcjonuje dopiero od chwili, kiedy Nathaniel zgrał cały system do swojego pancerza. Innymi słowy - ten Vision żyje zaledwie od kilku tygodni, a więc w praktyce jest jeszcze dzieciakiem. Captain nie jest zachwycony tą wiadomością, więc Jessica żartuje, że powinien jego też zamknąć, tak jak chce to zrobić z resztą grupy. Steve pyta, co jej zdaniem powinien zrobić, więc Jess stwierdza, że nie powinni iść z tym do rodziców dzieciaków, bo nie znają ich i mogą poważnie namieszać. W takim razie Cap proponuje, żeby zaczęli od tych, których znają - sam porozmawia z dziadkami Eliego, podczas gdy ona pojedzie do Peggy Lang. Jessica przypomina, że nie zna Peggy, więc Steve proponuje, żeby Tony ją wyręczył, ale ten wykręca się wzajemną niechęcią. Ostatecznie, Jessica musi się zgodzić.

Cassie spotyka się z Kate po szkole i w drodze do kryjówki opowiada jej o tym, co powiedział jej ojczym. Gdy to mówi, zaczyna się denerwować i rosnąć, więc Kate musi sprowadzić ją na ziemię mówiąc, że wszystko będzie dobrze. Pod magazynem już czekają na nie Billy i Teddy, więc Cassie mimochodem stwierdza, że pozostali są w lepszej sytuacji, bo chłopcy zawsze mają siebie, podobnie jak Kate i Eli. To ostatnie stwierdzenie mocno dziwi Kate, która kategorycznie zaprzecza, jakoby cokolwiek ich łączyło poza ciągłymi kłótniami. Na powitanie, Teddy pyta, czy już powiedziały swoim rodzicom i okazuje się, że żadne z nich jeszcze tego nie zrobiło. Najbliżej był Billy, ale w końcu wyszło, że przyznał się nie do tego, do czego zamierzał i teraz boi się, że Captain America przyjdzie do jego rodziców i wszystko popsuje. Kate proponuje pójść do siedziby Avengers i przekonać Kapitana, żeby dał im spokój. Wprawdzie nie wie jeszcze, jak to zrobić, ale gdyby coś poszło nie tak, Billy zawsze może cofnąć mu pamięć. Zanim jednak cokolwiek zrobią, muszą być w komplecie, a Eli znowu się spóźnia.

W innej części miasta, Eli obserwuje zza ciężarówki dwóch dilerów narkotykowych, dokonujących transakcji. Podążając za nimi wchodzi na dach budynku i zauważa, że w mieszkaniu poniżej mieści się całe laboratorium. Zostaje jednak zaskoczony przez dilerów, którzy zaczynają strzelać do niego, i wpada przez świetlik do laboratorium.

Kate próbuje skontaktować się z Elim, ale on nie odbiera komórki. Początkowo wszyscy żartują, że powiedział dziadkom, co robi i go uziemili, ale po chwili dochodzą do wniosku, że coś mogło się stać. Billy próbuje zlokalizować go zaklęciem i udaje mu się to szybko, ale wie też, że ich najgorsze podejrzenia sprawdziły się.

Eli odzyskuje przytomność, leżąc na laboratoryjnym stole, wśród strzaskanego szkła. Słyszy, jak dilerzy tłumaczą się komuś i widzi wielką postać, która skręca kark jednemu z nich. Tą postacią okazuje się Mister Hyde, który teraz zamierza zrobić porządek z nim.

Niemal jednocześnie Steve i Jessica pukają do drzwi dwóch domów. Faith Bradley cieszy się na widok Kapitana i zaprasza go do środka. Peggy Lang na widok Jessicki wie już, ze jej domysły były słuszne i to Cassie widziała w telewizji. Nie jest zachwycona.

W chwili, gdy Mister Hyde chwyta Eliego za głowę, jego ramię zostaje przebite strzałą Kate. Ponieważ kazała mu puścić chłopaka, Hyde rzuca nim w nich, ale Wiccan szczęśliwie chwyta go w locie i zabiera w bezpieczne miejsce, podczas gdy pozostali ruszają do ataku. Widząc, że Eli krwawi pyta, co się stało z jego mocami, ale ten odpycha go i ucieka do sąsiedniego pomieszczenia. Gdy Billy przebija się przez drzwi, znajduje go ze strzykawką w ręku, wstrzykującego sobie Mutant Growth Hormone.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.