Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #1

Young Avengers #1

Young Avengers #1

"Sidekicks" - part 1

Postacie
Cytat

Kat Farrel, pokazując zdjęcie: "…Jessica Jones as Jewel."
Jessica: "Oy... Where did you get that?"
Kat: "Off the net. You've got like two hundred fan-sites…"
Jessica: "That may be the scariest thing I've ever heard."

Streszczenie

Na pierwszej stronie Daily Bugle znajduje się wielkie zdjęcie czterech młodych ludzi w kostiumach, ratujących ludzi z pożaru, opatrzone nagłówkiem: "Young Avengers?". Wymachując gazetą przed nosami Jessicki Jones i Kat Farrel, Jonah Jameson domaga się wszelkich informacji na temat tych młodocianych naśladowców Avengers. Kat, która jest autorką artykułu i była na miejscu wydarzeń, nie może wiele powiedzieć, zauważyła tylko, że chłopak podobny do Thora potrafi ciskać błyskawice, drugi ma lepszy pancerz niż Iron Man, ten podobny do Hulka wydał jej się wyjątkowo uprzejmy, podczas gdy ten ubrany jak Captain America był dla niej niemiły i przepędził ją, kiedy chciała mu zadać kilka pytań. Jessica wcale się nie dziwi, skoro chciała przeprowadzić z nim wywiad podczas akcji ratunkowej i zwraca uwagę, że chłopak ubrany jest bardziej jak Bucky niż Captain. Kat najpierw wyjaśnia, ze grupa wcale nie używa nazwy Young Avengers, tylko ona ją wymyśliła, a potem pyta, kim właściwie był Bucky. Oburzony Jameson udziela jej lekcji historii, pokazując wycinki ze starych gazet i wyznając, ze sam kiedyś chciał być jak Bucky... oczywiście, zanim ten zginął. Jessica ucina domysły, czy ta grupa może być związana z Avengers mówiąc, że Avengers się rozwiązali, a poza tym Captain nigdy nie zgodziłby się na nieletnich pomocników, żeby nie narażać ich na niebezpieczeństwo. Na stwierdzenie Jess, że zna Kapitana osobiście, Kat przypomina o jej krótkim członkostwie w Avengers i zaraz pokazuje na komputerze jej zdjęcia jako Jewel. W tej sytuacji, Jameson uznaje, że Jessica ma najlepsze predyspozycje, by wytropić gang młodocianych bohaterów, a kiedy ona się sprzeciwia twierdzi, ze będzie miała okazję znowu założyć kostium i pobawić się w niańkę, co niedługo jej się przyda, skoro oczekuje dziecka. Nie pomagają tłumaczenia, że nie wie, jak się do tego zabrać, JJJ radzi jej spytać męża, albo kolegów bohaterów, ale chce mieć artykuł na biurku jak najszybciej, bo płaci i wymaga. Jess w końcu musi ulec, ale zastrzega sobie, ze nie włoży kostiumu.

W windzie, Kat proponuje Jess współpracę, ale ona woli załatwić to samodzielnie, bo przypuszcza, ze będzie musiała skontaktować się z wieloma bohaterami prywatnie. Żeby rozładować atmosferę, schodzi na temat młodzieńczych fantazji Jamesona i zostaje zaskoczona stwierdzeniem Kat, że w młodości chciała być taka, jak Jewel. Zapytana, jak zamierza się zabrać do tego zadania odpowiada, że jeszcze nie wie, bo najpierw będzie musiała poszukać kontaktów, co wcale nie jest takie łatwe. Mówi to dokładnie w momencie, kiedy wychodzą z budynku i wpadają na Kapitana oraz Iron Mana, którzy akurat szukają Jess, by porozmawiać na osobności. Jessica przeprasza Kat i odlatuje z nimi w ustronne miejsce. Na pocieszenie, Farrel otrzymuje pochwałę od Kapitana za dobry artykuł.

Na dachu pobliskiego budynku, dwaj członkowie Avengers wyjaśniają, że nie mają nic wspólnego z młodocianymi bohaterami. Iron Man twierdzi, że nie ma pieniędzy na finansowanie Avengers, a co dopiero drugiej grupy, a Steve dodaje, że to zbyt duża odpowiedzialność. Jessica zauważa, że nie ma powodu czuć się odpowiedzialnym, nawet jeśli jeden z dzieciaków stylizuje się na Bucky'ego, ale Captain czuje się odpowiedzialny za każdego młodego bohatera i dlatego twierdzi, że powinni powstrzymać tych Young Avengers zanim coś się stanie. Na pytanie, jak zamierza to zrobić odpowiada, że dowiedzą się kim są i porozmawiają z ich rodzicami. Jessica ostrzega, że to może nie poskutkować, ale wpada na pomysł, że najpewniejszym miejscem, gdzie mogliby się skierować młodociani naśladowcy Avengers jest ich dawna rezydencja. Iron Man twierdzi, ze teren posiadłości jest zabezpieczony i monitorowany, więc mogą tylko czekać, aż dzieciaki pojawią się tam lub gdziekolwiek indziej. Tymczasem muszą się pożegnać, ale proszą Jess, by informowała ich o wszystkim za pośrednictwem Cage'a.

Jakiś czas później, wiele oddziałów policji, tłumy gapiów oraz reporterów zgromadziły się wokół lokalnej katedry. Z tego co udało się dowiedzieć Jess, podczas ślubu jakiejś bogatej pary, wśród gości pojawili się bandyci, którzy najpierw ich obrobili, a teraz trzymają jako zakładników, żądając bezpiecznego wyjazdu z miasta.

W środku sytuacja wygląda dokładnie tak, jak przedstawiła Jessica - pięciu uzbrojonych mężczyzn przetrzymuje dwieście osób. Siostra panny młodej - Kate Bishop po cichu sugeruje, że sami mogliby rozbroić napastników, ale nikt nie chce się tego podjąć i słusznie - jak zauważa jeden z bandytów - bo każdy może zginąć. Nagle, przez główny witraż do środka wpadają Hulkling, Iron Lad, Asgardian i Patriot. Ponieważ pierwszy narobił trochę zamieszania przy lądowaniu, Iron Lad wykorzystuje okazję by rozbroić bandytów z wykorzystaniem pola magnetycznego. Po chwili dołączają do niego pozostali, błyskawicznie obezwładniając napastników. Jeden z bandytów próbował zaskoczyć Hulklinga z nożem, ale został trafiony błyskawicą Asgardiana. Niestety, wywołała ona mały pożar, który odwraca uwagę bohaterów na tyle skutecznie, że bandyci przeprowadzają skuteczną kontrę. Mimo ostrzeżeń siostry, Kate zamierza pomóc swoim wybawcom i sięga po porzuconą broń. Zostaje jednak zatrzymana przez jednego z napastników, który odbiera jej pistolet i bierze na zakładniczkę. Strzałem w powietrze zwraca uwagę wszystkich i ostrzega, że zrobi dziewczynie krzywdę, jeśli nie pozwolą im bezpiecznie się wycofać. Patriot zamierza go zaatakować, ale Iron Lad powstrzymuje go twierdząc, że lepiej będzie oddać sprawy w ręce policji, bo dość już namieszali. Niespodziewanie, Kate wbija w nogę napastnika jedną z gwiazdek Patriota i oswobadza się z jego uścisku. Dzięki temu, Young Avengers mogą skutecznie obezwładnić pozostałych bandytów, ale zaczynają się nowe kłopoty, bo Kate wdaje się w kłótnię z Patriotem.

Po chwili, bohaterowie wyprowadzają napastników i zakładników z katedry przy wtórze pozytywnych i negatywnych reakcji tłumu. Kat Farrel przedziera się przez tłum, by zadać Young Avengers parę pytań, ale jedyne, co dostaje to stwierdzenie Hulklinga, że to głupia nazwa dla grupy. Kate wciąż kłóci się z Patriotem, a tłum napiera, więc Iron Lad decyduje, że pora się wycofać i pociąga go za sobą. Asgardian odciąga Hulklinga, ale wcześniej Jessica wręcza mu swoją wizytówkę. Chłopcy od razu rozpoznają w niej Jewel, co tylko potwierdza jej przypuszczenia, ze są grupą fanboyów. Kat natychmiast zabiera się do notowania, a Jessica dzwoni do Luke'a.

Kiedy docierają na miejsce, czyli do dawnej posiadłości Avengers, Patriot i Iron Lad natychmiast zaczynają się kłócić. Pierwszemu nie podoba się, że uciekli z miejsca wydarzeń, a drugi twierdzi, że nie musieliby tego robić, gdyby postępowali z godnie z planem i nie narobili bałaganu. Poza tym uważa, że nie są jeszcze gotowi do prawdziwych akcji i nie dadzą sobie rady, kiedy pojawi się prawdziwy wróg, czyli Kang The Conqueror. W takim razie Patriot życzy im więcej szczęścia i postanawia wrócić do domu, zanim babcia zacznie się o niego martwić. Iron Lad pyta, czy zobaczą się jutro, ale nie dostaje odpowiedzi. Asgardian twierdzi jednak z całą pewnością, ze Patriot wróci, Iron Lad zaś ma nadzieję, że tak się stanie, bo do walki z Kangiem będą potrzebowali każdej możliwej pomocy. Jeśli o to chodzi, Hulkling przekazuje mu wizytówkę Jessicki, ale wszyscy zgadzają się, że muszą najpierw wymyślić porządną nazwę, zanim skontaktują się z legendarną Jewel. Iron Lad nie jest pewien, czy ktokolwiek uwierzy w jego ostrzeżenia przed Kangiem, dlatego uważa, ze grupa powinna trenować dalej na własną rękę. To jednak musi poczekać, bo Hulkling i Asgardian też muszą wracać do domu, bo jutro wstają do szkoły.

Kiedy zostaje sam, Iron Lad wchodzi do ruin posiadłości, aby poczuć historyczność tego miejsca. Zostaje jednak zaskoczony przez czyjąś obecność, a gdy strzela na oślep, trafia wprost w tarczę Kapitana. On, Iron Man i Jessica przyszli, by zadać nieznajomemu kilka pytań. Po oficjalnym przedstawieniu i wymianie uprzejmości przychodzi pora na szczegóły. Iron Man wciąż pyta o pancerz, ale Iron Lad twierdzi, ze i tak nie uwierzyłby w jego odpowiedź. Kiedy Steve próbuje położyć dłoń na ramieniu chłopaka, jego zbroja reaguje instynktownie, wysuwając kolce, co wprawia Iron Mana w zdumienie. Stwierdza, że ta technologia musi wyprzedzać jego zbroję o kilkadziesiąt lat, ale Iron Lad poprawia go - chodzi o tysiąc lat. Zdejmując hełm oświadcza, ze nazywa się Kang i pochodzi z trzydziestego wieku.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.