Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #5

She-Hulk vol. 2 #5

She-Hulk vol. 2 #5

"New Kid In Town"

Postacie
Cytat

Facet na terapii: "Nobody understands! I got sent forward in time two whole weeks! Now I'm backed up at work. And I missed the last two episodes of Lost and 24. And Desperate Housewives..."

Streszczenie

Kolejnego ranka, Awesome Andy wymyka się z domu z jedną ze swoich tajnych misji, które niezmiennie prowadzą do apartamentu Mallory Book. Okazuje się, że od kilku tygodni pomaga jej w rehabilitacji po urazie kręgosłupa [She-Hulk #12 - Gil] i dzięki wspólnym ćwiczeniach, Book udało się odzyskać część sprawności nóg.

 

She-Hulk i Two-Gun Kid mają właśnie opuścić siedzibę TVA. Matt głośno protestuje, bo wolałby wrócić do swojego czasu, ale Mobius twierdzi, że to niemożliwe, bo jego wiedza nabyta w przyszłości stanowi zbyt duże zagrożenie dla historii.

 

Jeden błysk światła później, oboje pojawiają się na środku ruchliwej ulicy w Nowym Jorku, ale wszystko dookoła stoi w miejscu. To efekt uboczny pobytu poza czasem - podróżnik potrzebuje trochę czasu, żeby zsynchronizować się ze swoją linią czasową. Shulkie decyduje więc, że mogą spokojnie przejść się do Timely Plaza, a po drodze poprzestawiać kilka rzeczy, żeby oszczędzić ludziom problemów. Na miejscu zaś okazuje się, że muszą skorzystać ze schodów, bo windy odmawiają współpracy.

 

W czasie rzeczywistym, Mallory Book właśnie rozmawia z braćmi Gambonno, którzy chcą aby GLK&H bronili ich w sądzie i twierdzą, że przez cały czas współpracy z Circus of Crime byli pod wpływem hipnozy Ringmastera. Book wie oczywiście, że to nie prawda, dlatego nie przyjmuje zlecenia, na co bracia reagują atakując ją i swoich strażników. Na korytarzu, Pug i Zix rozmawiają właśnie o rychłym powrocie Jen, kiedy otacza ich dziwna zielona smuga, która zaczyna tarmosić Augustusa na wszystkie strony. Po chwili jednak zwalnia i udaje mu się złapać Shulkie za rękę, aby przerwać jej dobrą zabawę. Pojawia się także Two-Gun Kid, który zostaje powitany przez Zixa. W tej samej chwili, bracia Gambonno wypadają z biura Book i zaczynają uciekać korytarzem. Matt szybko wyciąga lasso i chwyta jednego, a Shulkie zajmuje się drugim. Sytuacja szybko zostaje opanowana, ale Two-Gun zauważa Mallory, która została przewrócona na plecy i nie może wstać, więc rusza z odsieczą, roztaczając swój urok osobisty i wywołując mieszane uczucia u Andy'ego. Trochę później, gdy Guardsmani zabierają braci, Zix pyta Matta, czym zamierza się teraz zajmować. Ten stwierdza, że oprócz bohaterskich wyczynów przydałoby się poszukać jakiejś uczciwej pracy i pyta, czy znają jakąś firmę, która potrzebuje prawnika. Szybko zostaje uświadomiony, że nie mógł trafić lepiej i otrzymuje ofertę pracy, którą z radością przyjmuje i wszyscy są zadowoleni. Wszyscy, oprócz Andy'ego i tylko Pug zdaje się rozumieć, skąd to się bierze, ale to nie koniec złych wieści, bo okazuje się, że Awesome Andy i Two-Gun Kid mają zostać współlokatorami.

 

Wkrótce potem, w siedzibie Fundacji Marty Stark, Matt otrzymuje z powrotem swoje dokumenty (które są tu przechowywane w ścisłej tajemnicy, razem z resztą dokumentów Avengers). Niestety w zamian musi zostawić swoje colty, przynajmniej do czasu, aż otrzyma nowe zezwolenie na posiadanie broni. Znajduje także nieznanego pochodzenia płytę CD.

 

I w ten oto sposób Two-Gun Kid zmienił się w No-Gun Kida, jak sam zauważa stojąc przed lustrem w swoim nowym mieszkaniu tego wieczora. Nie ma nawet własnej koszuli, więc musi prosić o pożyczkę Andy'ego, a jakby tamten nie dość jeszcze go nie lubił, nie przestaje gadać, chociaż jego współlokator próbuje zasnąć.

 

Rano, Andy znowu wychodzi z tajną misją, więc Matt próbuje dowiedzieć się o co chodzi, przez co ponownie zostaje potraktowany szorstko. Kiedy sam wybiera się do biura, przy windzie dołącza do niego Jennifer. Nie poznaje jej w ludzkiej formie i strasznie się dziwi, w jaki sposób taka mała, wątła panienka zmienia się w dużą, zieloną amazonkę. Jen wyjaśnia mu, że nie może przez cały czas być She-Hulk, zwłaszcza kiedy wybiera się do sądu.

 

Tego dnia rozprawa toczy się o prawo do używania określenia "niestabilne molekuły" przez prywatnego wynalazcę do celów komercyjnych oraz ewentualne monopolistyczne praktyki Fantastic Four. Matthew wyrywa się do głosu i wygłasza długi wywód na temat pionierów, ojców założycieli oraz ograbiania wynalazców z ich dorobku. Sędzia jest zaskoczony brakiem znajomości ustawy antymonopolowej u kogoś, kto twierdzi, że jest mecenasem prawa i odsyła go na egzamin, który ma potwierdzić jego uprawnienia. Po rozprawie, Jen pociesza go, że egzamin nie jest specjalnie trudny, ale Matt jest przybity, bo czuje się nie na miejscu w tym czasie. W tej sytuacji, otrzymuje zaproszenie do specjalnej grupy wsparcia dla przemieszczonych w czasie, prowadzonej przez doktora Samsona.

 

Kilka godzin później, Two-Gun Kid nudzi się w jednym pokoju ze średniowieczną damą, jaskiniowcem pracującym w Wallmartcie i facetem, który użala się, że przeskoczył dwa tygodnie naprzód i przegapił kilka odcinków swoich ulubionych seriali.

 

Wieczorem, Matt i Jen zamykają się w bibliotece GLK&H wśród stert książek, zawierających precedensy prawne od początku ubiegłego wieku. Kiedy pan Zix wpada, by sprawdzić jak im idzie i uświadamia Mattowi, że musi poznać setki tysięcy paragrafów, ten znowu się załamuje. Na szczęście Mallory Book może poprawić mu humor - wie, jak odzyskać jego broń.

 

Zajęło to wprawdzie dwa tygodnie, ale dzięki specjalnej poprawce dotyczącej zbrojenia bohaterów wprowadzonej przez Starka, udało się odzyskać colty i Two-Gun Kid znowu czuje się sobą. Słysząc, jak Mallory mówi, że mógłby w zamian zrobić coś dla niej, Andy wścieka się i idzie na skargę do Jennifer. Ta przypomina Mattowi, że za tydzień ma egzamin, więc powinien odłożyć zabawki na jakiś czas, ale on twierdzi, że nie nadaje się na prawnika w obecnych czasach i woli bronić prawa czynem, nie słowem. Book staje po jego stronie i mówi, że ma dla niego pracę.

 

Tego ranka, Bushwacker ucieka środkiem ulicy przed dwoma Guardsmanami, którzy mieli go pilnować, zanim stanie przed sądem. Bez trudu zestrzeliwuje ich z nieba, ale teraz na drodze staje mu Two-Gun Kid. Słysząc ostrzeżenie, Bushwacker stwierdza, że nikt nie zdoła strzelić szybciej od niego. Myli się.

 

Kiedy Shulkie, Pug i Book docierają do biura, spodziewają się najgorszego. Okazuje się jednak, że Two-Gun poradził sobie świetnie, sprowadzając z powrotem zbiega i przy okazji zostając idolem ochroniarzy. Zbiera zasłużone pochwały także od pozostałych i stwierdza, że powoli przyzwyczaja się do nowego życia, nie może sobie tylko poradzić z jedną rzeczą - tajemniczą płytą, którą znalazł w swoich gratach. Okazuje się, że jego problem wynika z nieznajomości technologii DVD, to jednak daje się załatwić w sali konferencyjnej firmy. Po uruchomieniu płyty, na ekranie ukazuje się Hawkeye, który mówi, że po wycieczce w przyszłość i dziwnej notatce od Shulkie postanowił pozostawić po sobie kilka rzeczy dla przyjaciół. Gdy oboje udają się pod wskazany adres, znajdują magazyn, a w nim prezent dla Matta - odrzutowy motor.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.