Avalon » Serie komiksowe » Decimation: House Of M - The Day After » Decimation: House Of M - The Day After

Decimation: House Of M - The Day After

Postacie
Zapowiedź

House of M dobiegło końca, więc czas obudzić się w nowym świecie. Niestety, jak w przysłowiu, nasi bohaterowie budzą się z ręką w nocniku w świecie nie tylko dalekim od ideału, ale też od wszystkiego, co znali. Ten specjalny numer pomoże Wam zapoznać się z nowymi realiami, ale też jest wprowadzeniem do nowych tytułów Marvela, z których część wciąż pozostaje tajemnicą.

Cytat

Cyclops: "Jamie, We could use your multiples."
Madrox: "(...)My mutant power allows me to form my own mutant team."

Streszczenie

Kasyno w Atlantic City. Blob budzi się, odkrywając, że zwisają z niego płaty skóry. Gdy zasypiał, wszystko było w porządku. Teraz nie jest już gruby. Wrzaski zwabiają obsługę, która z wahaniem wynajęła tu pokój mutantowi-terroryście, woląc nie odmawiać. Teraz widzą Freddiego, który na próżno usiłuje przeciąć nożem wiszącą skórę. Stracił swą moc mutanta. Wstaje świt, a wraz z nim zaczyna się Dzień M.

Dystrykt X. Trish Tilby nadaje na żywo z miejsca, do którego przybyły już organizacje lekarskie. Teren ma zostać objęty kwarantanną, bowiem w ciągu nocy większość mutantów straciła swą moc. Nie jest pewne, czy nie odpowiada za to jakiś wirus, bądź nie wybuchła epidemia. Bishop jest pierwszym mutantem, jakiego widzi od rana policja. XSE ani X-Men nie mogą pomóc, bowiem jak wyjaśnia Lucas, sami odnieśli straty. Trish dopytuje się o Hanka, a słysząc iż jego wygląd się nie zmienił, prosi Bisha, aby przekazał Beastowi, by do niej zadzwonił. Trish przeprowadza wywiady z ludźmi, którzy różnie reagują na tajemnicze wydarzenie, które pozbawiło mutantów mocy. Niektórzy są załamani, a inni cieszą się, że wygrywa silniejszy gatunek - homo sapiens. Wywiady przerywa informacja o tym, co zdarzyło się w Paryżu. Pod budynkiem X-Corp zgromadził się tłum ludzi, którzy wyrażają swe rasistowskie poglądy, korzystając z okazji, iż mutanci na całym świecie stracili swą moc, zaś nieliczni pozostali, jak wierzą, ukrywają się w tym budynku. Wówczas nadjeżdża z dużą szybkością ciężarówka załadowana materiałami wybuchowymi i uderza w budynek. Wieżowiec eksploduje.

W Instytucie Xaviera X-Men śledzą wydarzenia w Paryżu. Havok obawia się, że to dopiero początek, a Emma zastanawia się, co może jeszcze się wydarzyć. Scott podtrzymuje ją na duchu mówiąc, aby miała wiarę. Poleca ewakuować wszystkie siedziby X-Corpu na świecie, a mutantom schronić się w Instytucie. Sunspot pomoże w tym finansowo, tymczasem Sage zbierać będzie informacje, dzięki którym być może uda się wyjaśnić co właściwie się stało - czy moc opuściła mutantów, czy też zniknął gen X, odpowiedzialny za mutację. Karma prosi Scotta o pomoc, bowiem nie daje sobie już rady z telefonami od rodziców. Bobby odbierając je jak sam stwierdza, ma przynajmniej zajęcie, dzięki któremu może nie myśleć o tym, iż nie jest już Icemanem. Drażnią go reakcje rodziców, spośród których niektórzy nie martwią się o stratę jaka dotknęła ich dzieci, lecz mają nadzieję, że stały się one normalne, jak rodzice Surge. Emma zakończyła skan i oznajmia, iż na terenie szkoły spośród 182 mutantów obecnych przed zdarzeniem, swe moce zachowało jedynie 27. Cyclops zwołuje odprawę. Informuje, iż wraz z Emmą podjął decyzję. Wszyscy nie-mutanci opuszczą szkołę dla swojego bezpieczeństwa, bowiem stanie się ona schronieniem dla mutantów. X-Men spoglądają na wciąż uzupełnianą listę tych, którzy utracili swe moce. Rogue zastanawia się, jaki jest los Mystique, a Gambit stwierdza, iż na pewno sobie poradziła. Kurt i Kitty pocieszają się wzajemnie, a Rachel patrząc na Betsy stwierdza, iż czuje, że Alex miał rację. To dopiero początek.

W Waszyngtonie Val Cooper wkracza do silnie strzeżonego oddziału, będącego siedzibą grupy O*N*E. Jest wściekła, iż nie poinformowano jej o aktywowaniu jej własnego projektu, generał Lazer wyjaśnia jednak, iż O*N*E uruchomiono na polecenie prezydenta. Val ostrzega przed reakcją X-Men, co Lazer kwituje stwierdzeniem, iż X-Men już nie istnieją. Prezydent obawia się, jak mutanci zareagują na to co się stało, dlatego O*N*E utrzyma ich w ryzach, a jednocześnie pokój.

W Dystrykcie X policja usiłuje opanować szaleństwo. Bishop i Charlotte Jones wkraczają do mieszkania Hannah Levy, która nie jest już w stanie asymilować robaków. Krzyczy, iż teraz usiłują ją one zjeść. Lucas poleca Charlotte zadzwonić po dezynsekcję, bowiem robaki rozpełzły się po całym budynku, sam zaś wynosi załamaną Hannah na zewnątrz. W innym miejscu miasta mutantów, Madrox odrzuca właśnie ofertę Scotta, aby przybył do Salem pomóc X-Men. Jak wyjaśnia, wraz z Guido i Rahne, kłócącymi się właśnie za jego plecami, bardziej przyda się w tym miejscu. Cyclops kończy rozmowę, a Kurt informuje go o dziwnej wizji, jaką miała Rachel, dotyczącą Londynu, w którym królem był Braddock. O podobnej informowała Nocturne, która tam się znajduje, a X-Men zarejestrowali falę chaosu, która tam się pojawiła. Cyclops obawia się, że to kolejne dzieło Scarlet Witch. Poleca Kurtowi udać się wraz z Rachel do Londynu sprawdzić to na miejscu u Briana Braddocka. Wraz z nimi uda się Betsy, aby odwiedzić swego brata. Tymczasem Emma poszukująca w Cerebro śladu Xaviera wybiega przerażona z urządzenia. Pije wodę i rozbija w bezsilności szklankę o ścianę. Informuje Scotta, iż zniknęło ponad 90% światowej populacji mutantów. Tam, gdzie były wcześniej miliony, zostało ledwie kilkaset, a ci, którzy mieli odziedziczyć ziemię, znaleźli się na skraju zagłady. Scott pociesza ją, mówiąc iż wciąż żyją, a to kolejna zmiana, taka jak jej z wroga X-Men, w ich przywódcę. Teraz jest częścią zespołu, choć wciąż wielu jej nie ufa, lecz chyba nie da się złamać Scarlet Witch. Słowa Scotta odnoszą skutek. Nieopodal Bobby wybucha w rozmowie z jedną z matek, która nie pojmuje, czemu jej dziecko wciąż pozostaje dziwakiem. Polaris przytula go, usiłując podnieść na duchu.

W Londynie Pete Wisdom trenuje swe zdolności. Jest ostatnim agentem-mutantem, który pozostał. Otrzymuje polecenie udania się do premiera, pałacu Buckingham, a wreszcie odnalezienia Captaina Britain. Jego kraj jest w potrzebie. W innym miejscu miasta do Courtney Ross dzwoni Roger MacEwan, błagając o spotkanie. Courtney oznajmia, iż wie że coś jest nie w porządku w jej rachunkach, spotkanie może jednak poczekać do rana. Roger wykrzykuje, iż ci, którzy go ścigają nie są ludźmi, po czym rzuca się do ucieczki.

Tymczasem w tajnym miejscu w USA generał Lazer odprawia swych ludzi. Prezydent obserwuje, jak ruszają na misję zachowania pokoju. Żaden mutant nie jest im w stanie zagrozić. Piloci wchodzą do wielkich Sentineli.

Sage kontaktuje się z Beastem, informując go, że Wanda zrobiła coś znacznie gorszego, niż tylko zmiana mutantów w ludzi. Wymazała w nieznany sposób cały gen z DNA, co sprawia, iż mutanci nie tylko wyginęli, lecz także iż praktycznie nie będą się pojawiać, bowiem szansa wystąpienia genu jest bardzo niska. Hank zabiera się do wyjaśnienia zagadki, ignorując telefony od Trish Tilby. W tym czasie Scott kontaktuje się z Ororo, która oznajmia iż pozostanie w Afryce. Nie zgadza się z działaniami Cyclopsa i White Queen, mówiąc iż ukrywanie się za murami Instytutu czyni z nich cel. Zamiast barykadować się, powinni działać proaktywnie, szczególnie po takim zdarzeniu. Jeśli zmienią swe nastawienie, wiedzą gdzie mogą ją znaleźć. W tym czasie w Kalifornii Jubilation Lee płacze nad utraconą mocą, wyciąga telefon, nie decyduje się jednak zadzwonić do Logana. Ten spogląda właśnie na dzieci opuszczające Instytut, który był ich domem, czujące jakby zostały wyrzucone ponieważ są inne. Logan stwierdza, iż może decyzja jest słuszna, lecz jest błędna. Wandzie udało się to, czego wcześniej nie dokonał Magneto, Sinister, Apocalypse, czy Cassandra Nova. Nikt nie zadał im takiej rany. Pije piwo rozmawiając z Piotrem, który stwierdza, iż nie wie czemu on żyje, a jego siostra nie, czemu on ma moc, a inni ją stracili. Chce walczyć, lecz z czymś takim nie da się walczyć. To jak utrata wiary. Wówczas dobiegają ich krzyki. To mutanci uciekający przed grupą ludzi zwących siebie Sapien League. Granat ogłusza Mammomaxa i Erga, chcących ukryć się w Instytucie, a gdy ludzie zamierzają ich spalić, Logan i Colossus wkraczają do akcji. Udaje im się ocalić mutantów, a ludzie rzucają się do ucieczki. Wolverine zamierza ruszyć za nimi i dowiedzieć się czym jest tajemnicza liga, wówczas jednak wokół szkoły zaczynają lądować Sentinele. O*N*E przybył i otacza posiadłość Xaviera.

Autor: Housefallen Kumos

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.