Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #6

Avengers: The Initiative #6

Avengers: The Initiative #6

"Persons Of Interest"

Zapowiedź

Gauntlet, instruktor należący do Initiative, został pobity i zostawiony aby umrzeć, a wszystkie dowody wskazują na to, iż atakującym był ktoś ze znajdujących się w bazie. Kto to zrobił? Szpieg? Rekrut? Instruktor? Skrull? Wygląda to na robotę dla Camp Hammond's MPs. Przy okazji, zanim to się zakończy, więcej niż jedna tajemnicza zagadka zostanie rozwiązana. Występują Justice, Cloud 9 i... Scarlet Spiders.

Cytat

Gyrich o Sally Floyd: "I frickin' hate that woman. You run a full background check. See if she's paid all of her taxes."

Agent: "I'm afraid we can't do that mr. Secretary."

Gyrich: "Why the hell not? We're the government."

Streszczenie

Na apelu karnym, Gauntlet wydziera się na swoich rekrutów za złamanie rozkazów i samowolne opuszczenie posterunków. Funduje im dodatkową musztrę, cały czas wrzeszcząc, że usunie z nich każdy najmniejszy odrażający pierwiastek New Warriors, który nie pozwala im stać się wzorowymi żołnierzami.

 

Następny ranek, sierżant Joseph Green, znany bardziej jako The Gauntlet, rozpoczyna od utarczki słownej z żoną na temat jej jajecznicy. Woląc nie ryzykować, wychwala ją pod niebiosa. W śniadaniu przeszkadza mu córeczka, która prosi, żeby pokazał jej dwa króliczki więc jak zawsze, małego króliczka udaje ręką, a dużego - rękawicą. Zadowolony, wychodzi do pracy, ale w bocznej uliczce, ktoś zaskakuje go uderzeniem w tył głowy, a następnie zadaje serię ciosów.

 

Tigra i Yellowjacket biegają właśnie wokół bazy i rozmawiają o tym, że on zbyt rzadko opuszcza laboratorium, kiedy nagle, ona wyczuwa świeżą krew. Podążając tym tropem, znajduje Gauntleta, skatowanego i ledwie żywego. Leży pod ścianą, a na jego klatce widać wymalowane krwią litery "NW".

 

Rage siedzi w więziennej celi z innymi byłymi członkami New Warriors. Kiedy stwierdza, że nie obchodzi go, co się stanie z Gauntletem, Ultra Girl przypomina mu, że sierżant może umrzeć, a napis krwią wskazuje, że odpowiedzialny za to jest ktoś z nich. Kiedy pojawia się Justice w towarzystwie strażników, Slapstick już cieszy się, że zostaną uwolnieni, ale ku zaskoczeniu wszystkich, Vance również trafia do aresztu jako podejrzany.

 

Na konferencji prasowej, sekretarz Gyrich wychwala akcję Inicjatywy podczas ewakuacji Manhattanu, przedstawiając ją w taki sposób, jakby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Na jego nieszczęście, wśród dziennikarzy jest Sally Floyd, która pyta, czy nie jest zbyt ryzykowne wysyłać rekrutów na linię frontu. Gyrich twierdzi, że to element ich edukacji, bo przecież nie można niczego się nauczyć bez praktyki, a ich rekruci mają okazję szkolić się pod okiem byłych Avengers. Nie do końca zadowolona, Sally pyta, dlaczego od dwóch dni nikt nie opuszcza bazy i czy istnieje jakiś powód jej zamknięcia. Odpowiedź na to pytanie nie pada, bo konferencja zostaje zakończona. Schodząc z mównicy, Gyrich oświadcza, że nienawidzi tej kobiety i każe swoim strażnikom coś na nią znaleźć. Oni jednak odpowiadają, że są tu w innym celu - to agenci S.H.I.E.L.D. działający pod przykrywką, aby zbadać sprawę usiłowania zabójstwa Gauntleta. Kiedy proszą o pełen dostęp do bazy, Gyrich zacina się na chwilę, ale udaje mu się zyskać na czasie, ponieważ najpierw chcą zobaczyć ofiarę.

 

Pym mówi tylko, że stan Gauntleta jest krytyczny ale stabilny, a więcej zamierza powiedzieć, kiedy jego rodzina opuści salę. Agenci chcieliby jednak zamienić kilka słów z jego żoną. Pytają, czy ktoś w bazie mógłby chcieć jego śmierci, ona zaś odpowiada, że wszyscy jego kadeci powinni tego chcieć. Na tym polega jego praca, żeby traktować ich jak najgorzej, bo to ich utwardza, ale nikomu źle nie życzy i czasami w nocy męczy go to, że któryś z kadetów mógłby zginąć, chociaż coś takiego jeszcze się nie stało. Słysząc to, Pym kontaktuje się z Gyrichem i ostrzega, że muszą uważać na śledczych.

 

Kiedy agenci zabierają Debrii na przesłuchanie, Justice zapewnia, że wszystko będzie dobrze. Ponieważ Slapstick podejmuje wątek i zaczyna głośno śpiewać, Rage nie wytrzymuje i rzuca nim o ścianę. Zarzuca Vance'owi, że jemu nic nie grozi, bo się sprzedał i teraz jest jednym z tamtych. Twierdzi, że nie jest gorszy, bo sam był w Avengers wcześniej, ale Justice przypomina, że okłamał ich mówiąc o swoim wieku, a potem ukradł Quinjeta. W odpowiedzi, Rage przypomina mu, że zabił własnego ojca, ale tamten odpiera, że nie bał się konsekwencji i odsiedział swój wyrok. Elvin przeprasza za ten cios poniżej pasa, ale w tym samym momencie zostaje wezwany na przesłuchanie.

 

W pokoju przesłuchań, Rage oświadcza, że jest nie winny, ale pewnie i tak go zamkną, bo jest młody, gniewny, a do tego czarny. Agenci pytają go o zajście sprzed trzech dni, więc wyjaśnia, że nie mógł znieść tego, jak Gauntlet obraża New Warriors i postawił mu się. W odpowiedzi, Gauntlet potraktował go swoją rękawicą i oświadczył, ze nie jest jeszcze gotowy, by otrzymać licencję. Poradził, żeby opuścił bazę i wrócił jak skończy osiemnaście lat, a do tego czasu jego zdolności zostaną zablokowane. Jeden z agentów oświadcza, że to kłamstwo i przedstawia możliwy scenariusz ataku na Gauntleta, a kiedy Rage zaprzecza, postanawia zostawić go na chwilę z myślami, żeby sprawdzić jego reakcję. Na korytarzu podchodzi do nich von Blitzschlag informując, że zbadali obrażenia Gauntleta i są przekonani, że zostały ona zadane jakimś rodzajem tępego narzędzia prawdopodobnie gładkiego i zaokrąglonego.

 

W Sali gimnastycznej, Hardball demonstruje swoje nowe umiejętności dodając, że zdobył je głównie dzięki Gauntletowi. Cloud 9 nie wykazuje entuzjazmu, więc Comodo zwraca jej uwagę, że powinna docenić swoje szczęście, bo uszła im płazem samowolka i nie wylądowali w areszcie z byłymi New Warriors. Abby stwierdza jednak, że i tak są zamknięci w bazie, a chciałaby się wyrwać i spotkać z MVP, bo widziała go żywego. Hardball twierdzi, że to niemożliwe, bo widział jego ciało, ale natychmiast poprawia się, że wszyscy widzieli jak zginął. Zanim Comodo pociągnie go za język, między nimi pojawia się Yellowjacket, który przypomina, że zostali zobowiązani do zachowania tajemnicy i tylko dlatego nie znaleźli się w areszcie z innymi.

 

Korzystając z okazji, że Slapstick zasnął, Ultra Girl pyta Justice'a czy on to zrobił, obiecując dochować tajemnicy. On dobrze o tym wie, bo od dłuższego czasu trzymają w sekrecie swój związek, zanim jednak odpowie, zostaje wezwany na przesłuchanie.

 

W pokoju przesłuchań, jeden z agentów oświadcza, że od Debrii dowiedzieli się o jego starciu z Gauntletem i chcę wiedzieć, o co poszło. Justice odmawia odpowiedzi twierdząc, że to tajne informacje. Przypomina sobie jednak niedawną rozmowę z Gauntletem, w której powiedział mu, że widział MVP żywego, zanim zostali wezwani do akcji z Hulkiem. Gauntlet zapewnił jednak, że to niemożliwe, bo widział ciało i dodał, że to był wypadek. Vance odgadł, ze stało się to podczas jego ćwiczeń, ale Gauntlet odebrał to jako zarzut i zaczęli się kłócić, dopóki kadeci ich nie rozdzielili. Justice przyznaje, że groził mu śmiercią, ale dodaje też, że Gauntlet słyszy to codziennie od kilku osób, więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jeden z agentów kreśli scenariusz, a jaki Vance mógłby go zaatakować, ten zaś potwierdza, że teoretycznie jest to możliwe i proponuje, żeby przeszukali teren w poszukiwaniu narzędzia zbrodni.

 

Wieczorem, strażnicy pod dowództwem agentów S.H.I.E.L.D. dokładnie przeczesują bazę, ale nie znajdują nic, co mogłoby być narzędziem zbrodni. W pewnym momencie natrafiają jednak na zakopany kombinezon strażnika i postanawiają sprawdzić, czy nie ma na nim śladów DNA. Widząc to, Hardball kontaktuje się z kimś, prosząc o instrukcje i otrzymuje polecenie odwrócenia uwagi śledczych.

 

Później, kiedy agenci przeszukują szatnię rekrutów w poszukiwaniu śladów, znajdują coś, czego się nie spodziewali - wyciętą z gazety wiadomość, która każe im sprawdzić laboratorium Pyma.

 

Kiedy agenci szykują się do wejścia siłą do laboratorium, von Blitzschlag kontaktuje się z Gyrichem ostrzegając, że ma ostatnią szansę, żeby ich powstrzymać i powinien zrobić to szybko. Nagle, zjawia się żona Gauntleta, która ogłasza, że Gyrich i Pym chcą coś zrobić z jej mężem. Mimo ryzyka, Gyrich wydał polecenie wybudzenia go ze śpiączki, a Pym zdążył z powodzeniem przeprowadzić proces, więc kiedy agenci docierają na miejsce, Gauntlet zaczyna już mówić. Ku zaskoczeniu wszystkich oświadcza, że zaskoczył go jeden ze starych przeciwników Iron Mana - The Ghost. Zaraz potem, ponownie traci przytomność, a Gyrich oświadcza śledczym, że ich usługi nie będą dalej potrzebne.

 

Chociaż nie wierzą do końca w tą wersję, agenci muszą zamknąć śledztwo i opuścić Camp Hammond. Kiedy to robią, Slapstick obserwuje ich, śmiejąc się od nosem i przypominając sobie, jak skatował Gauntleta swoją różdżką za znieważanie New Warriors.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #6 Avengers: The Initiative #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.