Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #3

Iron Man vol. 4 #3

Iron Man vol. 4 #3

"Extremis" - part 3

Postacie
Cytat

Tony przebierając się w hangarze: "I try to buy more remote hangars but there's always some kid with a digital camera, Usually a Stark camera."

Streszczenie

Tony i Maya są w drodze powrotnej do Austin. Kobieta jest pewna, że to co widzieli to dzieło Extremis, potwierdza to komputerowa analiza jakiej dokonał jej zespół i czas ataku. Stark pyta czym dokładnie jest Extremis. Odpowiedź jest dla May'i widocznie ciężka, ponieważ prosi o drinka, którego nie ma na pokładzie. Extremis okazuje się być roztworem super-żołnierza, bioelektronicznymi urządzeniami w surowicy odpowiedzialnej za transport. Wprowadzony do ludzkiego organizmu działa na ośrodek naprawczy, w którym przetrzymywany jest plan ciała. Kiedy jesteśmy ranni ta cześć nadzoruje proces gojenia się. Extremis zastępuje plan swoim własnym co zmienia całe ciało w otwartą ranę. Wszystkie narządy zostają uznane za chore i zastąpione nowymi i lepszymi. By pokazać prawdziwą potęgę takiego osobnika Hansen wspomina o hipotezie, według której trzy osobowy oddział byłby w stanie zdobyć Fallujah [miasto w Iraku – Snak3]. Tony słysząc to łapie się za głowę. Dzwoni do swojego znajomego, którego kilka godzin temu prosił o złamanie hasła. Dowiaduje się,że Extremis jest w rękach terrorystów, dziewczyna usłyszawszy to zakrywa twarz dłońmi. Nie widzi jak jej rozmówca wykonuje kolejny telefon w celu złapania tropu osoby odpowiedzialnej za atak.

Po dotarciu na lotnisko Tony każe Mayi wsiąść do auta, które odwiezie ją do Futurepharmu. Sam wykręca się mówiąc, że musi pomóc wystartować Iron Manowi i rusza do hangaru zbywając w drodze pilota drugiego samolotu. Będąc w środku otwiera kontener, w którym znajduje się zbroja Iron Mana. Przebiera się narzekając na podglądaczy.

W domu, przed którym stoi zaparkowany stary samochód trwa kłótnia. Jeden z mężczyzn oskarża A.T.F. [Biuro do spraw alkoholi, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych - Snak3] o zorganizowanie kontrolowanej transakcji - pułapki w czasie, której kupił broń. Uciekając zabił jednego z nich. Dom zostaje otoczony, więc domownicy postanawiają się bronić. Pierwsza pada kobieta, która otwarła drzwi. Kula dosłownie przedziurawia jej czaszkę. W kilka sekund padają pozostali mężczyźni. Świadkiem strzelaniny jest siedzący w kącie, młody chłopak. W dłoni trzyma plastikowy pistolet na sprężynę.

Koledzy pytają się wspominającego przeszłość Mallena czy wszystko w porządku. Na jego twarzy maluje się smutek. Iron Man skanuje auto, w którym znajduje się ta trójka. Siedzący z tyłu Mallen widocznie odbiega od normy. Tony decyduje się atakować. Ustawiony na 40% repulsator z łatwością przecina samochód. Z tylnej połowy wyskakuje wściekły Mallen. Iron Man rozkazuje mu się poddać, ale widząc, że ten wcale nie ma zamiaru tego zrobić strzela do niego z repulsatora ustawionego na 80%. Chłopak przyjmuje strzał na klatkę, ale po chwili uchyla się i dzięki swojej szybkości skraca dystans dzielący go od przeciwnika. Będąc blisko Starka zionie ogniem więc Tony ściska go za szyję. Po chwili jego zbroja zostaje potraktowana pazurami, co wywołuje spięcie. Zostaje podniesiony i rzucony w kierunku autostrady, gdzie wbija się w auto powodując karambol i wybuchy. Mallen jest już przy nim, ale zostaje potraktowany dawką decybeli. Pomimo tego łapię pięść Iron Mana i zgniata ją. Następuje wymiana ciosów, która owocuje złamanym kolanem i naruszeniem części zbroi ochraniającej tors Starka, na którego wizjerze pojawia się krew. Mallen odchodzi i wraca z samochodem uniesionym nad głową.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.