Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #2

Iron Man vol. 4 #2

Iron Man vol. 4 #2

"Extremis" - part 2

Postacie
Cytat

Dr. Maya Hansen: "Zipsat?"
Tony Stark: "My own constellation of Satellites providing wireless broadband internet."
Dr. Maya Hansen: "You know, the papers call you a ladies' man, but I really can’t imagine that makes girls lay down..."

Streszczenie

Prywatny odrzutowiec właśnie wystartował z Lotniska JFK [John Fitzgerald Kennedy – Snak3]. Obecny na jego pokładzie Tony Stark odbywa wideo konferencję, dotyczącą nowego telefonu komórkowego noszącego nazwę ”Stark Beam 01”, którego główną funkcją jest szerokopasmowy dostęp do Internetu Broadband [transmisja danych nie mniejsza niż 1.544 mb\s – Snak3]. Kolejnym tematem rozmowy jest fakt, iż zarząd firmy chce wyznaczyć kogoś nowego na stanowisko Dyrektora. Zrezygnowany Tony pyta czy pierwszym krokiem nowego dyrektora będzie ponowne przyjęcie kontraktów od wojska. W odpowiedzi słyszy, że przecież sam cały czas utrzymuje kontakty z S.H.I.E.L.D. Odpowiada, że to co innego, a dzięki telefonowi, który trzyma w dłoni nie potrzebują pieniędzy od wojska. Nie zgadza się nawet słysząc, że większa cześć z trzydziestu projektów, nad którymi obecnie pracują nie przyniesie żadnych pieniędzy w przeciągu trzech lat. Dalsze tłumaczenia nie interesują milionera, który bez słowa kończy konferencję.

Budynek Futurepharm. Tony wita się z roztrzęsioną Mayą, która od razu mówi mu o wydarzeniach sprzed kilku godzin. Jej przełożony popełnił samobójstwo, po tym jak ukradł i oddał w nieznane ręce jej projekt [Iron Man #1- Snak3]. Okazuje się, że komputer samobójcy znajduje się cały czas w budynku, ponieważ policja nie potrafiła złamać zabezpieczeń. Stark dzwoni do swojego znajomego prosząc go o przysługę, jaką jest złamanie hasła, po czym przesyła wszystkie dane z dysku swoim telefonem, tłumacząc jednocześnie Mayi co robi. Ta znając jego etykietę kobieciarza jakoś nie może uwierzyć, że takim gadaniem zdobywa kolejne kobiety. Tony widząc jej przygnębienie proponuje wizytę u Sala, który zawsze potrafił poprawić jej humor. Dodaje, że jego samolot czeka w pogotowiu i jest szybszy od Quinjeta, którego zbudował dla Avengers.

W międzyczasie czarny Van podjeżdża pod budynek FBI w Houston.

Tony i Maya znajdują się przed drewnianym domem wymieniając swoje poglądy na temat alkoholi. W drzwiach wita ich starszy, uśmiechnięty mężczyzna z iPodem na szyi, proponując im Bombera [Likier Bailey's,sok pomarańczowy i Grand Marnier – Snak3 :) ] Obydwoje odmawiają, więc Sal zmuszony jest poczęstować ich sokiem jabłkowym. W jego oczach są pierwszymi ludźmi, którzy będą musieli zmierzyć się z przyszłością tego świata. Przypominając to, czym zajmowali się na przełomie lat porównuje ich do Edwarda Tellera [ojciec bomby wodorowej – Snak3] i Deana Kamena [wynalazca aparatów do dializ, automatycznych strzykawek i beznadziejnego pojazdu S.H.T. – Snak3]. Stark mówi, że to niesprawiedliwe, ponieważ Kamen przysłużył się nauce, na co Sal przytakuje jednocześnie przypominając o Segway’u. Ma to na celu ostrzec ich przed  sytuacją w której zostaną zapamiętani jako "prawie użyteczni". Na pytanie, co sam porabia odpowiada, że sprawdza działanie D.M.T. [Dimetylotryptamina, halucynogenny związek chemiczny – Snak3]. Fascynują go możliwości ludzkiego mózgu, który jest zdolny do przyjmowania tej substancji. Tony zapytany o swoje kontakty z narkotykami odpowiada, że zawsze wolał Whisky. W tym samym momencie w budynku FBI trwa masakra – rozszalały Mallen szatkuje gołymi rękami funkcjonariuszy. Kule nie są w stanie go zranić. Zionie ogniem podpalając cały budynek. Sal właśnie udowodnił swoim gościom, że wszystko co robią ma na celu pomoc gatunkowi ludzkiemu w taki czy inny sposób. Maya przybyła po radę, ponieważ ma problem, ale tak naprawdę to Tony też go ma – jest inteligentny i bogaty, ale dla niego to cały czas za mało. Hansen twierdzi, że osiągnie tą pozycje kiedy znajdzie lek na raka, ale Sal odpowiada, ze to jej nie wystarczy. Sam Tony cały czas tworzy nowe zbroje i w dodatku nie wie czemu tak naprawdę służy Iron Man. Rozmowa zostaje przerwana przez telefon. Maya proszona jest o włączenie telewizora, więc Tony włącza swój telefon wyposażony w tuner TV. Prezenter stacji CNN mówi o masakrze, jaka rozegrała się w budynku FBI. Świadkowie mówią o nieuzbrojonym mężczyźnie, który zionął ogniem, by po chwili emitować czymś z rąk. Maya wyjaśnia, że wszystko to potwierdza jej obawy - ktoś przeżył podanie Extremis, a to co widzą to jego robota. Tony rozkazuje przygotować się pilotowi do szybkiego powrotu do Austin gdzie ma czekać na niego samochód.

Mallen wsiada do auta zaparkowanego w bocznej uliczce koło budynku FBI. Na pytanie kolegów, co narobił odpowiada, że to dopiero początek.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.