Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #1

Iron Man vol. 4 #1

Iron Man vol. 4 #1

"Extremis" - part 1

Postacie
Cytat

Tony Stark: "Bite me"
Mrs.Rennie: "Young men like you used to respect their elders Mr. Stark"
Tony Stark: "Two thousand years ago we used to send our elders into the desert to die when they started bugging us."

Streszczenie

7 Listopad. Trzech mężczyzn przemierza korytarze opuszczonej rzeźni. Po znalezieniu odpowiedniej sali zatrzymują się i wyjmują z walizki nowoczesny dozownik. Jeden z nich, noszący imię Mallen zapewnia towarzyszy, że wie co robi decydując się na zastrzyk. Tajemnicza substancja zostaje wstrzyknięta do jego ciała, którym po chwili wstrząsają konwulsje. Oczy zmieniają kolor, a żyły rosną do niebotycznych rozmiarów. Przerażeni mężczyźni uciekają zamykając za sobą drzwi.

9 Listopad. Zaspany Tony Stark ucina sobie telefoniczną pogawędkę ze swoją sekretarką. Głupie uwagi i fakt, że Tony został obudzony o ósmej rano powodują, że rozmowa nie przebiega w przyjacielskiej atmosferze. Zrezygnowany Stark prosi o świeże ubranie, galon kawy i kroplówkę. Za dwie godziny czeka go wywiad.

Biura Futurepharm. Dr. Aldrich Killian nie reaguje na zamieszanie za drzwiami tylko spokojnie piszę swój ostatni list pożegnalny. Nienawidzi tego miejsca, pełnego pychy źle zorganizowanych ludzi. Wie, że postąpił źle, a wiedza ta nie pozwoli mu dalej żyć. Upewniwszy się, że jego ostatnia wola została wydrukowana wyciąga pistolet z szuflady biurka i popełnia samobójstwo. Dr. Maya Hansen jest pierwszą, która znajduje ciało i list. Przerażona wybiega na korytarz krzycząc o samobójstwie. Większą uwagę poświęca jednak kartce, którą znalazła. To Dr. Killian jest odpowiedzialny za kradzież dozownika z Extremis.

Coney Island. Stark International. Przed budynkiem zebrali się ludzie protestujący w związku z faktem, iż zakłady Starka zaopatrują wojsko w broń. Obserwujący ich Tony znajduje się w biurze, w którym zaraz odbędzie się wywiad. John Pillinger z programu „Duchy dwudziestego wieku” podaję dłoń Tonemu i zaczyna zadawać pytania. Wszystko sprowadza się do jednej rzeczy: czy Tony nazywany sprzedawcą broni zdaje sobie sprawę ile zła wyrządziły jego wynalazki? Miny, których sam padł ofiarą i wszystkie gadżety wykorzystane w zbroi Irona Mana cały czas służyły jednemu celowi – niszczeniu. Podenerwowany milioner przypomina, że masa z tych urządzeń została wykorzystana w przemyśle medycznym. Nie imponuje to jednak Jonhowi, który nie widział wykorzystania tych rzeczy w Iraku gdzie posługują się bronią od Starka. Tony kończy wywiad zarzucając reporterowi, że ten nie jest od niego lepszy.

W opuszczonej rzeźni leży nieprzytomny Mallen, którego ciała przypomina teraz człowieka obdartego ze skóry.

Wściekły Tony odwołuje swoje spotkanie i udaje się do garażu. Słysząc zarzuty Johna jakoby ekwipunek Irona Mana był zwykłą bronią odpowiedział, że ten się myli. Teraz musi tylko pokazać i udowodnić samemu sobie, że ma rację. Zakładając zbroję przypomina sobie jak kilka lat temu wybuch umieścił w jego ciele odłamek zagrażający życiu. Wtedy po raz pierwszy zaprojektował coś, co miało ratować, a nie niszczyć. Po chwili Tony, już jako Iron Man śmieje się lecąc w kierunku słońca. Ponad chmurami przypomina sobie jak poznał Maye Hansen, będącą projektantką sprzętu medycznego. Lot przerywa mu telefon od dziewczyny, która koniecznie chce z nim porozmawiać. Bohater decyduje się zobaczyć z nią osobiście w Austin [Stolica stanu Texas - Snak3]. Załatwienie transportu, na który mało kto mógłby sobie pozwolić trwa dosłownie kilka sekund.
 
Pod rzeźnię podjeżdża samochód. Koledzy Mallena otwierają metalowe drzwi wyglądające tak jakby coś chciało się przez nie przebić. W środku znajdują swego kolegę, który zmienił się po podaniu Extremis.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.