Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #-1

X-Man #-1

X-Man #-1

"Breeding Ground"

Postacie
Cytat

Sinister: "Control must be mine... mine alone."

Streszczenie

Zapomnijcie o świecie jaki znacie, pełnym superbohaterów i złoczyńców. Powróćcie pamięcią do Wieku Apocalypse'a. Świata bez Charlesa Xaviera, bez marzenia o pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów. W tym świecie żyje człowiek, który utożsamia pierwotną siłę zła.

Opuszczony sierociniec w Omaha w stanie Nebraska. Na zewnątrz szaleje burza. Wewnątrz Nathaniel Essex kontroluje postępy najtajniejszego i najbardziej śmiałego ze swoich projektów. W sercu laboratorium we wnętrzu kapsuły rozwija się życie. Dziecko, które wyhodował ze ściśle wyselekcjonowanego materiału genetycznego. Sinister otwiera kapsułę, z której wyłania się mały chłopiec. Chłopiec jest nagi. Sinister daje mu dziecięcą pidżamkę. Gdy się ubiera, jego stwórca zastanawia się nad imieniem dla swego dzieła. Albinos chrzci chłopca swoim imieniem - Nate i nadaje mu nazwisko biologicznej matki, a raczej nieświadomej dawczyni materiału genetycznego - Grey. Nagle rozlega się sygnał nadchodzącego wideo-połączenia. Essex chowa Nate'a za plecami. Rozmowa z Dark Beast'em (bo to on połączył się laboratorium genetyka) nie trwa długo, ale gdy Nathaniel odwraca się, spostrzega, że chłopiec zniknął.

Tymczasem Nate, nie zwracając uwagi na odgłosy burzy ani na nawoływania swojego "ojca", przechadza się po starym sierocińcu. Dzięki swoim mocom widzi sceny sprzed wielu lat, bawiące się dzieci, a wśród nich (choć Nate nie może o tym wiedzieć) Scott Summers - jego prawdziwy, biologiczny ojciec.

Sinister wykrzykuje imię chłopca, ale odpowiada mu tylko odbite echem od pustych ścian jego własne imię. Wzburzony zaczyna demolować kolejne pomieszczenia. Wpada do kuchni, gdzie zaskoczony zastaje Nate'a. Chłopiec z niewinną miną przeprasza, tłumacząc, że sie zgubił. Essex zastanawia się.

W pełnym ekranów telewizyjnych pokoju Sinister pokazuje Nate'owi świat Wieku Apocalypse'a. Świat pełen niebezpieczeństw. Młody mutant widzi Wielki Mur Morski, odcinający Amerykę od reszty świata, widzi siedzibę Apocalypse'a - Manhatan, fabryki, w których ludzie są żywym surowcem i zagrody hodowlane, gdzie silni są oddzielani od słabych. Na jednym z ekranów Nate dostrzega bezbronną kobietę i dziewczynę, kurczowo przytulającą do siebie pluszowego misia, do których zbliżają się Infinites. W oku chłopca pojawia się pojedynczy błysk. Perorujący Sinister przerywa ze zdziwienia monolog, spostrzegłszy, że niewiadomym sposobem obaj znaleźli się wśród zagród hodowlanych w jakiejś fabryce Apocalypse'a i stoją między dwójką Infinites, a dwójką kobiet (ich niedoszłymi ofiarami). Sinister jest nadal zdezorientowany, ale wysuwa się do przodu, zdecydowany bronić Nate'a. Ale Infinites przechodzą przez niego i chłopca, wcale ich nie zauważając. Essex już rozumie, są tylko astralnymi projekcjami, niewidzialnymi i niedotykalnymi. Ale jego twór znowu go zaskakuje. Nate łapie jednego z Infinites za pasek i zatrzymuje go w miejscu. Nathaniel widząc, że moce chłopca wymykają się spod kontroli telepatycznie zakłóca częstotliwość jego fal mózgowych i obaj są z powrotem w opuszczonym sierocińcu, którego przecież wcale nie opuścili. Chłopiec pyta Sinistera, dlaczego to zrobił. Zdziwiony samym faktem zadania pytania Essex wyjaśnia Nate'owi, że wszystko robi dla niego. Chłopiec już go jednak nie słucha. Jak zahipnotyzowany wpatruje się w ekran, na którym nadal widać dziewczynę z misiem. Pluszowym misiem. Sinister to dostrzega i za pomocą plazmowego reproduktora materii tworzy dla Nate'a identycznego misia. Chłopiec uśmiecha się, przytula do misia. Burz cichnie. Noc właśnie się skończyła. Nadchodzi świt. Sinister prowadzi Nate'a z powrotem do kapsuły, którą opuścił ledwie kilka godzin temu. Gdy kapsuła się zamyka, Nathaniel Essex wraca do pracy. Jego twór pokazał dzisiaj, że włada potężną mocą. Mocą tak potężną, że zniszczy jego ciało przed osiągnięciem dorosłości. Sinister o tym wie, ale to mu nie wystarcza. Ma zamiar dokonać ostatniej zmiany w strukturze DNA swojego "syna", umieścić w nim "bombę zegarową", która eksploduje, gdy jego plany zostaną zrealizowane.

Autor: Toranga

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.