Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #9

Cable & Deadpool #9

Cable & Deadpool #9

"The Burnt Offering" - part 3: "When The Whip Comes Down"

Postacie
Cytat

Rachel: "I... I don't know if we should be doing this."
Iceman: "Ah, Rachel, it's just a twisted 'pseudo - sibling - brother - and - sister - from - the - future - born - of - different - cloned - mothers' kind of thing. We get that all the time.

Streszczenie

Waszyngton. Prezydent jest mocno zaniepokojony, bo od ogłoszenia przez Cable'a ultimatum rozbrojeniowego minęła już doba, a nie uczyniono tego, o co prosił Nathan i teraz wszyscy przywódcy trzęsą portkami, nie wiedząc, jak może zareagować. Obecny w astralnej postaci Charles Xavier z cieżkim sercem potwierdza, że jeśli zajdzie taka potrzeba, Summers rozbroi mocarstwa siłą.


Wydany zostaje odpowiedni rozkaz, a kilka minut później z lotniskowca USS Ronald Reagan startuje doborowa eskadra bombowców, których celem jest Providance. Cable uspokaja jednak sumienie admirała dowodzącego operacją "Szarlatan", ponieważ nawet taka ilość rakiet nie stanowi zagrożenia dla niego i jego miasta.


Czujniki w kwaterze głównej SHIELD potwierdzają detonację, ale odczyty wskazują, że cała energia ponad dwustu eksplozji została skumulowana i wydalona z atmosfery Ziemi. Nathan wie, że jest obserwowany, więc ostrzega Nicka Fury, że może odeprzeć każdy atak. Zauważa też, że takie marnowanie arsenałów tylko ułatwi jemu zadanie po upływie ultimatum. Fury odwdzięcza się informacją, że wkrótce może spodziewać się kolejnego ataku, ale Nate dobrze o tym wie. Agenci SHIELD zauważyli jednak coś, co daje im nadzieję na sukces: po wysiłku przy obronie miasta, Cable dostał krwotoku z nosa - to znaczy, że jednak jego potencjał jest ograniczony.


Tymczasem, X-Men szykują się do akcji dywersyjnej, która ma umożliwić Deadpoolowi przedostanie się do Providance niezauważonym. Beast z góry przeprasza za to, co za chwilę zobaczą, ale Wade postawił pewien warunek co do stroju i musiał mu ustąpić. Chwilę potem, zaskakuje ich Wilson, który pojawia się w starym kostiumie Jean Grey i wygłasza tyradę na temat obowiązków Ludzi X. Na szczęście szybko przechodz mu ochota na przebieranki [podejrzewam, że spódniczka była za krótka i mu wiało ;) - Gil], więc mogą załadować się do samolotu i ruszać.


Na pokładzie, Emma i Rachel delikatnie pilnują, co robi Cable, podczas gdy Storm przygotowuje odpowiednie warunki pogodowe. Nightcrawler teleportuje się do miasta i zostawia ładunek wybuchowy w jego maszynowni. Wtedy do dzieła rusza grupa uderzeniowa, której zadaniem jest odwrócić uwagę Nathana, przy okazji głośno rozważając moralne aspekty swojego i jego postępowania. W tym samym czasie, grupka złożona z Wilsona, Logana i Bishopa, próbuje zaskoczyć Summersa, który zdaje się niczego nie spodziewać. Jednak w ostatniej chwili, Deadpool obezwładnia swoich towarzyszy i ostrzega Nathana przed atakiem. On jednak dobrze wie o wszystkim, co się dzieje i wygląda na to, że ma jakiś plan.


Tymczasem, zaniepokojeni brakiem wieści od X-Men agenci SHIELD, postanawiają skontaktować się z Reedem Richardsem i poprosić o cieżką artylerię.


Cable zaskakuje pozostałych X-Men, oświadczając, że nie zamierza z nimi walczyć, ale przekonać ich do swoich racji. W tej chwili zjawia się Kurt, który zdążył rozejrzeć się po mieście i znalazł uśpionych członków Six Pack. Nathan poprawia go, mówiąc, że uśpił tylko Hammera i Bridge'a, podczas gdy reszta grupy dobrowolnie przeszła na jego stronę (chociaż nie ukrywa, że niektórzy zrobili to dla pieniędzy) i właśnie w tej chwili włącza się do walki.


Gdy wywiązuje się potyczka, Nathan opuszcza pole bitwy, żeby porozmawiać z Wilsonem, którego zatrzymał w polu kinetycznym. Chociaż Deadpool się zapiera, Summers domyśla się, że postanowił w końcu stanąć po jego stronie, bo uwierzył w to, co Cable oferuje światu. Problem w tym, że jego plan zakładał sukces tej misji, a Wade wszystko popsuł. Nathan wiedział, że przyrost mocy jest tylko chwilowym efektem ubocznym zarażenia Facade Virusem i kontaktu z czynnikiem regeneracyjnym. Wiedział też, że skutek może być dla niego śmiertelny, dlatego postanowił wykorzystać te zdolności, żeby zjednoczyć świat i pokazać ludziom inną drogę. Niestety, Cyclops, który właśnie przybył, nie podziela entuzjazmu swojego syna, twierdząc, że te działania zmierzają do nikąd. Nate przypomina, że zna przyszłość i to daje mu wiarę w sukces, a w odpowiedzi Scott zwraca mu uwagę, że tamta przyszłość została wymazana wraz ze śmiercią En Sabah Nura. Cable nie jest jednak tego pewien - a przynajmniej nie bardziej, niż swoich planów i intencji w tej chwili. Nie chce zbawiać świata, ale skoro ma moc, może ją wykorzystać, by coś zmienić. Wie, że Scott mu wierzy i dlatego ściąga mu wizjer i telekinetycznie blokuje promienie optyczne, by mogli spojrzeć sobie w oczy. Cyclops ostrzega go jednak, że realizacja tego planu nie będzie łatwa, bo podjęto już działania, by go powstrzymać, a X-Men byli tylko pierwszym rzutem.


W tym samym czasie SHIELD otrzymują niepokojącą wiadomość od Richardsa. Ten, z którym miał się porozumieć, wysłuchał jego prośby, ale zaraz potem odleciał, nie mówiąc, czy zgodzi się pomóc.


Chwilę później dzieje się coś, czego Cable nie przewidział w najśmielszych oczekiwaniach: Potężny wystrzał niszczy sporą część Providance, a oczom zebranych ukazuje się Silver Surfer.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.