Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #7

Cable & Deadpool #7

Cable & Deadpool #7

"The Burnt Offering" - part 1: "Headless Horsemen"

Postacie
Cytat

Deadpool: "Don't you ninja monks ever shower? I mean, what are you... French? Give my nostrils a fighing chance... some cologne..."

Streszczenie

Hong Kong. Wade włamał się do świątyni, gdzie przechowywany jest pewien przedmiot, z zamiarem przejęcia go w posiadanie. Trafił na całą hordę dobrze wytrenowanych, choć wyjątkowo mało rozmownych strażników i już zaczynał się nudzić, kiedy zauważył, że znajduje się tu ktoś jeszcze. To światowej sławy złodziej, znany jako the Cat. Obaj panowie znają dokonania tego drugiego i cieszą się ze spotkania. Zwłaszcza Wilson jest zachwycony, bo od dawna chciał zrobić dwie rzeczy: zobaczyć słynny tatuaż Kota i zabić go. Ciąg wzajemnych komplementów szybko zostaje jednak przerwany, kiedy gwiazdka Chińczyka przebija tchawicę Deadpoola. Cat zdobywa przewagę i wbija Wilsonowi w plecy jego własny miecz, informując przy tym, że pierwszy ukradł to, czego szukał i ostrzegając, by nie próbował go ścigać, ani odnaleźć, bo to się może źle skończyć. Chwilę to trwa, zanim Wade wyciągnie miecz, a czynnik regeneracyjny wyleczy rany. Wreszcie może powiedzieć to głośno: To wszystko wina Summersa i za to go nienawidzi. Tymczasem musi wziąć się w garść i zdobyć potrzebne informacje, a do tego potrzebny jest mu Weasel. Przeciskając się przez tłum na ulicy, zauważa w kiosku gazetę z Cablem na pierwszej stronie. To jeszcze jeden powód, żeby go nienawidzić.


W tejże gazecie ukazał się obszerny wywiad z Nathanem, przeprowadzony przez Irene Merryweather. Cable przedstawia w nim swój punkt widzenia, komentuje swoje ostatnie poczynania i przedstawia plany na przyszłość. Najkrócej mówiąc: zamierza zbawić świat. [cały wywiad do wglądu obok - Gil]


Wszystkie poczynania Summersa są pilnie obserwowane przez SHIELD. Teraz na przykład Fury, Bridge i Dugan przyglądają się jego kolejnej wizycie w Czeczenii, gdzie stara się załagodzić konflikt dzięki negocjacjom i demonstracji siły. Raporty wskazują, że do tech chwili w latającym mieście, które zbudował na bazie Greymalkinu, schroniło się około trzech tysięcy uchodźców. Bridge twierdzi, że powinni zniszczyć miasto i uwolnić tych ludzi, ale Fury zauważa, że oni są tam z własnej woli. Wszystko co zrobił dotąd Cable przyniosło pożytek, nawet jeśli powstrzymał wyrąb lasów w Amazonii, znalazł drwalom pracę w lasach Kanady. Prawdopodobnie nikt na ziemi nie uważa go za zagrożenie, ale jeśli popełni jakiś błąd, powinni być na to gotowi. Patrząc na ekran, gdzie Cable rozbraja Czeczenów i Rosjan, tworząc z ich broni pomnik uściśniętych rąk, Bridge mówi, że będzie przygotowany na chwilę, kiedy popełni on błąd. W tej chwili Nate spogląda na niego z ekranu i podkreśla, że Nicholas powiedział jeśli. A tymczasem postanawia udać się do strefy Gazy.


Wolverine i Cyclops są właśnie w środku bitwy. Obaj jednak padają przed potężniejszym przeciwnikiem, którym okazuje się być Cable. Beast wyłącza symulację w Sali Ćwiczeń. Na siedemdziesiąt pięć prób, ani razu nie udało im się pokonać Nathana. Próby wydają się bezcelowe, skoro żaden wariant taktyczny nie jest skuteczny, a to wciąż tylko symulacja. Cyclops jest jednak zdecydowany próbować do skutku. Musi być jakiś sposób, by powstrzymać jego syna, zanim posunie się za daleko.


Wilson wrócił do swojego pokoju hotelowego, gdzie kontaktuje się z nim Weasel. Mówi, że Kot pracuje dla jakiejś chińskiej firmy z siedzibą w Japonii i teraz znajduje się w Tokyo. W takim razie Wade każe sobie zarezerwować bilet na samolot. Weasel ostrzega go jednak, że ta sprawa również może mieć jakiś związek z Cablem.


Kilka godzin później, Deadpool przedziera się przez ochronę korporacji Roxxon. Chociaż strażnicy dosłownie siedzą mu na plecach, znajduje chwilkę, żeby wypytać się sekretarki o drogę, a w końcu dociera do biura gdzie Kot spotyka się z pracodawcami. Z miejsca krzyczy, że chce w końcu zobaczyć ten jego tatuaż. Dostaje to czego chciał, kiedy Cat zrzuca ubranie przed walką, ale już po chwili zostaje przyciśnięty do ziemi. Złodziej wyjaśnia, że pracuje dla chińskiego rządu i wykonuje tajną misję, ważną dla całego świata. Wade chciał tylko dostać to małe urządzonko, ale skoro sprawa jest tak poważna, znaczy, że trzeba zagrać ostro i wziąć zakładniczkę. To wyhamowuje walkę i pozwala dojść do kompromisu. Po chwili Deadpool zostaje zabrany do laboratorium, gdzie znajduje się druga część urządzenia, które miał ukraść. Okazuje się, że jest ono częścią czegoś bardziej złożonego, co podobno może powstrzymać Summersa. Dostaje propozycję przyłączenia się do grupy, której celem jest powstrzymanie go, ale ponieważ sam nie wie, czy chciałby, żeby ktoś powstrzymał Nathana, szybka zabiera urządzenie i wzywa teleportację.


Sekundę później w mieszkaniu Wilsona na Manhattanie pojawia się zarówno on sam, jak i Cable, ponownie zespoleni w jedno. Nate się denerwuje, bo wyraźnie prosił go, żeby więcej tego nie robił, ale Wade tłumaczy, że nie miał innego wyjścia. Na szczęście te same zmiany na poziomie komórkowym, które scalają ich przy teleportacji, nie pozwalają też Nathanowi czytać jego myśli, więc nic nie wie o urządzeniu. Poza tym nie ma ochoty na dyskusje, bo spieszy się ratować świat, więc rozbiera telekinetycznie ścianę i odlatuje. Zaraz potem, Wade odbiera telefon od swoich tajemniczych pracodawców. Proszą go, żeby odnalazł pozostałe części maszyny, ale w tym celu musi udać się do Savage Land.


Obecność Summersa na Manhattanie została odnotowana w kwaterze SHIELD. Po sprawdzeniu właściciela lokalu, Bridge szybko domyśla się, że to jeden z pseudonimów Deadpoola. To błąd, na który czekał on i jego nowa Six Pack.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.