Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #3

Cable & Deadpool #3

Cable & Deadpool #3

"If Looks Could Kill" - part 3

Postacie
Cytat

Cruch: "His sacrifice will be remembered forever."
Wade: "Did someone say sacrifice?"
Cruch: "I said 'This artifice will be a dismembered endeavour'."
Wade: "Oh, well... That makes no sense."

Streszczenie

Ze swojej kryjówki w Alpach szwajcarskich, Cable kontaktuje się telepatycznie z Irene. Uspokaja ją, że nic mu się nie stało, bo w porę zatrzymał kulę i skończyło się na lekkim draśnięciu, ale pod naciskiem przyznaje, że wolał na jakiś czas się usunąć i odpocząć. Pyta też, czy przycisnęła laboratoria Sunic w sprawie wirusa, a kiedy dziennikarka odpowiada pytaniem, po co właściwie to robiła, Nathan twierdzi, że powinni obmyślać dziesięć ruchów naprzód.


Gdy zrywa połączenie, jakiś głos z boku pyta go, jak często tu bywa? Nate radzi mu sprawdzić datę w kalendarzu, a tymczasem musi przeprowadzić kolejną rozmowę, dla odmiany telefoniczną. Kontaktuje się z Hammerem i prosi o komplet informacji o Kościele Jedności Świata. Ten odpowiada, że go nienawidzi, ale Cable wie, że i tak zrobi to dla niego i zainkasuje czek. Gdy odkłada telefon, gość mówi mu, że w ciekawy sposób postępuje z ludźmi, podając właśnie przykład Hammera, za którego kalectwo odpowiada Nathan. Ten stwierdza, że nie potrzebuje terapeuty, na co wychodzący z kuchni Charles Xavier odpowiada, że wygląda raczej jakby potrzebował konsultanta od spraw kariery. Wie, że Nate znalazł się na osobistym rozdrożu, a jego ciało właśnie w tej chwili postanowiło zawieść. Nie musiał czytać jego myśli, aby zobaczyć, że fizycznie nie radzi sobie z przyrostem mocy. Cable potwierdza to. Wcześniej wszystkie swoje zdolności skupiał na kontroli technowirusa, który zmieniał jego ciało. Kiedy wreszcie pozbył się wirusa, nastąpił eksponencjalny przyrost mocy, lecz kiedy on odtworzył się z zachowanych fragmentów kodu, okazało się, że potrafi powstrzymywać jego dalszy rozwój podświadomie, dzięki czemu dalej mógł rozwijać swoje telekinetyczne umiejętności. To zaś okazało się wyniszczać jego biologiczne ciało bardziej niż wirus. Nie zaprosił tu jednak Charlesa po to, żeby rozmawiać o swoim stanie zdrowia, ale po to, żeby poprosić o radę, jak wykorzystać posiadane zdolności, póki jeszcze może? Od ostatniej konfrontacji z młodymi anarchistami we Frankfurcie, zastanawia się, czy nie powinien zająć się sprawami globalnej wagi. Wie, że Charles, jako najpotężniejszy telepata na ziemi, również musiał rozważać takie możliwości, ale zdecydował się na dosyć skromne działania. To mówiąc, sprawia, że wszystko dookoła unosi się i cała chatka zaczyna rozpadać się na czynniki pierwsze. Unosząc się, wraz ze wszystkim, Xavier mówi, że jeśli w podobny sposób chciałby rozłożyć struktury społeczne i polityczne, żeby zacząć wszystko od nowa, wizja ta wydaje mu się raczej apokaliptyczna. Przypomina, że posiadanie mocy, która pozwala wszystko zniszczyć, nie daje do tego prawa, ani też pewności, że właściwie poskłada to potem w nową całość. Poza tym, zawsze znajdą się ludzie, którzy zechcą go powstrzymać. "Albo oddadzą życie, próbując" - dodaje po cichu Nathan.


Stojąc przed kamerą, Deadpool we właściwy sobie sposób ogłasza, że uwierzył w ideały Kościoła Jedności Świata i jego Najwyższego Kapłana, który głosi zjednoczenie ponad podziałami. Aby tego dokonać, planują udoskonalić skradziony przez niego Facade Virus i po połączeniu z jego unikalnym metabolizmem, wykorzystać go do zmiany wyglądu ludzi bez używania środków chemicznych oraz bez efektów ubocznych. W rzeczywistości jednak nie jest to takie proste i wkrótce Wade zostaje podłączony do wielkiej machiny z mnóstwem rurek i kabelków. Poza zasięgiem jego słuchu (no, prawie), kapłani rozmawiają o tym, że to poświęcenie przysłuży się dla dobra całej wspólnoty, po czym Najwyższy nakazuje rozpocząć eksperyment. Gdy wychodzi z laboratorium, mija na korytarzu Nathana, który telepatycznie nakazuje mu zapomnieć, że go widział. Ukrywając się z ten sposób, zakrada się do Wilsona i przeprasza, że nie może mu teraz pomóc, ten zaś, słysząc jego słowa, myśli, że to głos Boga. Gdy Cable uruchamia łącze telepatyczne, Wade pyta, czy ma szansę dostać się do nieba, gdyby operacja się nie udała. W tej chwili proces zostaje uruchomiony, a Nate może tylko wyrazić nadzieję, że wszyscy mają jeszcze szanse.


Przez kolejnych kilka dni, Cable krążył wśród wiernych, ukrywając się przed ich wzrokiem dzięki telepatii, przyglądał się ich pracy i podsłuchiwał rozmowy. Pewnego razu trafił na kazanie, na którym Najwyższy Kapłan mówił o zjednoczeniu ludzkości, ujednoliceniu potrzeb i zbawieniu. Ogłosił w końcu, że chciałby podziękować temu, który przybliżył ich do zbawienia i nawrócił się na dobrą drogę. Tym człowiekiem jest Wade Wilson, który staje teraz przed zgromadzeniem w zakonnej szacie i z błękitną twarzą i mówi, że odnalazł wreszcie spokój, wyzbywając się nienawiści i gniewu. Następnie wskazuje wprost w miejsce, gdzie siedzi Nathan i mówi, że on również powinien tego spróbować. Cable ujawnia się, pytając w jaki sposób go odkryli, na co Najwyższy Kapłan odpowiada, że od początku wiedzieli o jego pobycie wśród nich i pozwolili na to, aby mógł poznać prawdę. Zapytany, co zamierza teraz uczynić, Nathan odpowiada, że chciałby zobaczyć więcej.


Minęło kilka następnych dni. Nate i Wade przechadzają się po kładce nad jeziorem, rozmawiając o przemianie tego drugiego. Cable jest zdziwiony, że taki zatwardziały cynik mógł wstąpić do sekty wyznającej dosyć proste ideały. On zaś odpowiada, że sam powinien odpowiedzieć na to pytanie, skoro potrafi czytać w myślach i powinien dostrzec, że Anton Cruch chce dla nich dobrze. Nathan odpowiada, że Hitler także chciał dobrze i odchodzi. Wada przyznaje, że to kwestia wiary; on znalazł tutaj swój spokój i ukojenie. To mówiąc zabija kamieniem ważkę, która latała nad wodą i dogania swojego rozmówcę. W tej chwili jeden z wiernych przynosi wiadomość on Najwyższego, który zaprasza ich na prezentację Zbawienia.


W rzeczywistości, owo Zbawienie okazuje się być maszyną, służącą do przenoszenia zmodyfikowanego wirusa za pomocą światła, aby mógł dostawać się do ludzkich ciał przez nerw wzrokowy. Dla przykładu, Cable zostaje oświecony i jego skóra zaczyna przybierać niebieski odcień. Poznawszy możliwości maszyny i wirusa, Nathan oświadcza zebranym, że będzie lepiej, jeśli to on będzie sprawował nad tym kontrolę, po czym używa telekinezy, aby oderwać machinę od podstawy. Cruch twierdzi, że spodziewał się takiego obrotu sprawy i dlatego przygotował zapasowy plan. Nagle maszyna opada z hukiem, a Cable zauważa, że technoorganiczne macki zaczynają wychodzić z jego ciała. Ten pokaz został przygotowany specjalnie dla niego, a wirus był tak zmodyfikowany, żeby zablokować źródło jego mutacyjnych zdolności. Stojący nad nim Wilson przypomina, że niedawno Cable pytał, czy nie ma ochoty kogoś zabić, a on odpowiedział, że nie. Wyciąga dwa ukryte miecze i rzuca się z nimi na Nathana, krzycząc, że skłamał.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.