Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #5

Cable & Deadpool #5

Cable & Deadpool #5

"If Looks Could Kill" - part 5: "Not That There's Anything Wrong With That"

Postacie
Cytat

Cable: "You're an interesting mix. Part Charlatan, part savior."
Cruch: "No more so than you, G.I.Jesus."

Streszczenie

Sytuacja nie wygląda dobrze: Cable został sparaliżowany przez macki technowirusa, które oplotły jego ciało, a Deadpool zaczął się roztapiać od pasa w dół. Jedyne co może pomóc im obu, to wymiana płynów ustrojowych. Tylko wtedy technowirus Summersa będzie mógł poskładać Wilsona do kupy, zaś czynnik regeneracyjny, który ma Wade może odblokować telekinetyczne zdolności Nathana. Największy zaś problem stanowi teraz zbliżenie, bo jeden jest unieruchomiony, a drugi zmienił się w ledwie pełznący budyń.


Tymczasem Najwyższy Kapłan kontaktuje się ze swoim człowiekiem w laboratorium Sunic, który potwierdza, że wirus Facade działał nie prawidłowo i teraz ostatnie próbki zostały przewiezione do Singapuru, gdzie maja zostać udoskonalone. I chociaż szpieg ostrzega go, że wynajęto specjalną ochronę, Cruch decyduje się udać do Singapuru.


Irene zdobyła numer telefonu Hammera i przedstawiając się jako przyjaciółka Nathana prosi go o pomoc. Ten nie jest specjalnie chętny, ale przekonuje go argument, że może obudzić się któregoś ranka z błękitną twarzą.


Deadpool już ledwie może się poruszać, a od Cable'a wciąż dzieli go kilka metrów. Pozostali na miejscu wyznawcy Kościoła Jedności Świata nie zamierzają mu pomóc, więc w końcu poddaje się, nie mogąc zrobić żadnego ruchu i zaczyna paplać, póki nie rozpływa mu się głowa. W tym czasie, Cable zaczyna drżeć, a jego oko błyszczy. Po chwili płynne ciało Wilsona unosi się i oblewa go, wnikając w jego ciało wszystkimi otworami. Metalowe macki zaczynają się rozpadać i po chwili odzyskuje ludzki wygląd. Pozostaje tylko zwymiotować Wade'a, który po chwili także zaczyna odzyskiwać właściwy kształt. Gdy już dochodzi do siebie, od razu dziękuje za uratowanie życia w tak obrzydliwy sposób, uderzając Nathana. Ten przyjmuje to spokojnie, oświadczając, że musi się upewnić, czy Cruch nie będzie szukał drugiej szansy. Wilson, znajduje swój strój i ubierając się, zauważa, że zniszczyli jego maszynę, więc nie powinien próbować. Nate przerywa mu, bo odzyskał telepatyczne połączenie z Irene, która od razu poinformowała go, że Cruch wykupił bilet do Singapuru. Dzieli się tą informacją z Deadpoolem, który nagle zapałał żądzą zemsty za niespodziewaną zamianę w budyń. Niestety, Cable postanawia udać się tam sam, korzystając z transportu telekinetycznego, Wilsonowi pozostawiając tradycyjne środki komunikacji. Ten denerwuje się, bo najbliższy samolot odlatuje za siedem godzin, ale wtedy zauważa w kawałkach lustra, że odzyskał dawną twarz, więc może jakoś wypełni sobie ten czas.


Kilka godzin później, w singapurskiej siedzibie laboratoriów Sunic, zebrano nadzwyczajne zebranie. Mimo ostrzeżeń szefa ochrony, prezesi nie spodziewają się w najbliższym czasie żadnych ataków. W tej właśnie chwili, wszystko zaczyna się unosić, zwiastując nadejście Nathana, który oświadcza, że przybył by ocalić wirus przed niepowołanymi rękami. Nagle zostaje zaatakowany przez kogoś, kto uważa, że również on nie jest właściwą osobą by władać wirusem. Napastnik zbliżył się na tyle szybko, że uniknął telepatycznego wykrycia, gdyż zbudowany jest z czystego światła. Cable rozpoznaje go z łatwością, to doktor Edward Lensky - Lightmaster. Nie wie on jednak, że Nate wciąż ma w sobie czynnik regeneracyjny, który radzi sobie z szybko zadawanymi ranami. Udaje mu się powstrzymać przeciwnika, oplątując go przypadkowymi materiałami, po czym oświadcza, że Facade jest zbyt niebezpieczny, aby ktokolwiek inny mógł go posiadać, w związku z czym musi usunąć z drogi Lightmastera. Przeniesienie go na ciemną stronę księżyca zajmuje zaledwie parę minut.


W tym czasie, Cable dostaje się do laboratorium i zaczyna wymontowywać zbiorniki z wirusem, z których składa nową maszynę zbawienia. Z ukrycia wychodzi Cruch, który próbuje go przekonać do swojego celu: jednolity kolor to początek, końcem zaś będzie pokój na świecie. Nathan zgadza się, podkreślając jednak, że nie będzie to dziełem Crucha. Nie zdąży jednak dodać nic więcej, gdyż jego uwagę rozprasza nadlatujący z prędkością światła Lightmaster. Anton ujawnia, że początkowo zamierzał rozprowadzić wirus za pomocą fal telewizyjnych, ale ponieważ wielu ludzi na świecie nie ma dostępu do telewizji, postarał się o inny ośrodek dla wirusa - czyste światło, jakim jest Lensky. Nathan nie jest zaskoczony, bo wiedział o tym od dawna i postanowił wykorzystać ten plan do własnych celów. Teraz tworzy telekinetyczną soczewkę, przez którą wprowadza Lightmastera do zbiornika z wirusem. Po chwili maszyna zostaje uruchomiona i rozprzestrzenia rozbłysk po całym świecie, chociaż przy tym zostaje zniszczona. "Przywitajcie się z nowym światem" mówi Cable.


W samolocie zbliżającym się do lotniska w Singapurze, Wade i inni pasażerowie zostają oślepieni przez światło. Gdy otwierają oczy, okazuje się, że wszyscy mają różową skórę.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.