Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #6

Cable & Deadpool #6

Cable & Deadpool #6

"If Looks Could Kill" - part 6: "I've Got You Under My Skin"

Postacie
Cytat

Deadpool: "Where's Cable? [nikt nie wie o co chodzi] Big Howie Long-looking guy with scars and flashing eye that always seem to switch sides..."

Streszczenie

Na międzynarodowym lotnisku w Singapurze panuje spore zamieszanie. Jedynie Wade Wilson przechadza się spokojnie, nie wiedząc, o co tyle hałasu, chociaż wydaje mu się, że coś w tym obrazku się zmieniło. Kiedy próbuje wsiąść do taksówki, kierowca na jego widok odjeżdża z piskiem opon. Teraz wszyscy przyglądają się jemu, aż w końcu ktoś pyta, dlaczego tylko on nie zmienił koloru na różowy. Wade właśnie poczuł się dyskryminowany z powodu koloru skóry i bardzo go to dotknęło.


W pozostałościach laboratoriów Sunic, Anton Cruch również nie jest zachwycony. Bardziej niż nagła zmiana koloru z niebieskiego na różowy, denerwuje go fakt, że Cable wykorzystał go, by odnaleźć to miejsce i przejąć kontrolę nad wirusem. Nathan twierdzi, że nie planował tego od początku, a dopiero od chwili, kiedy dowiedział się jaki potencjał kryje Facade. Cruch domyśla się, że teraz Summers zechce zapanować nad światem, ale on spokojnie składa cały budynek w całość i odpowiada, że ma nieco inne plany. Potem odlatuje.


Chwilę potem, przed tłumem zdziwionych szefów i pracowników Sunic, zatrzymuje się taksówka. Wyskakuje z niej Wilson, domagając się, by ktoś szybko podał mu broń. Ponieważ odpowiadają mu tylko zdziwione spojrzenia, próbuje chociaż dowiedzieć się, gdzie jest Cable. Na to pytanie też nie dostaje odpowiedzi, ale kiedy już ma się poddać, zauważa Crucha, próbującego ulotnić się chyłkiem.


W budynku Daily Bugle, Irene odbiera telefon. Hammer jest chyba rozczarowany, że stał się różowy, a nie niebieski i podejrzewa, że Irene od początku wiedziała, co zamierza Cable. Ona odpowiada, że tylko się domyślała. Teraz domyśla się, że Nathan będzie próbował zbawić świat i prosi o pomoc w powstrzymaniu go, co będzie wymagało włamania się do kilku komputerów i rozmów z wieloma nieprzychylnymi ludźmi. Hammer zgadza się, choć bardzo niechętnie.


Przez kilka kolejnych dni Cable przeszukiwał południową półkulę ziemi, w poszukiwaniu szczątków swojej dawnej orbitalnej bazy [Graymalkin stał się częścią Avalonu, a potem spadł wraz z nim - Gil]. Odnajduje je na dnie Pacyfiku, na australijskiej pustyni i w Ameryce Południowej. Cała ta operacja obserwowana jest przez SHIELD, chociaż Nick Fury nie rozumie, do czego dąży jego stary znajomy.


Kiedy Graymalkin został poskładany do kupy, Nathan może wreszcie odetchnąć i wykorzystuje tą chwilę, by skontaktować się z Irene i wyperswadować jej próby powstrzymania go. Dziennikarka mówi, że próbuje tylko pomóc mu zrozumieć, że robi coś niewłaściwego, ale on wyjaśnia, że zabawa w kolory jest tylko chwilowa, a wszelkie próby odebrania mu kontroli nad wirusem są stratą czasu. Irene twierdzi, że telepatyczna rozmowa ją meczy i prosi go, żeby przyleciał do niej. Cable nie zamierza jednak marnować energii na latanie, bo właśnie poskładał swoją jednostkę teleportacyjną. Teraz wystarczy tylko słowo, żeby przenieść się do redakcji Bugle.


Tymczasem Wade i Cruch dogadali się i razem wyskoczyli do knajpki, gdzie zabawiają się w odgadywanie narodowości gości. Nagle Wilson zaczyna się rozpływać i znika w błysku.


W ułamku sekundy Cable i Deadpool zjawiają się w redakcji gazety, zespoleni w jedno ciało. Wilson zaczyna się miotać i w końcu odrywa się od Summersa, a czynnik regeneracyjny, wzmocniony przez wirusa, szybko odbudowuje ciała ich obu. Irene mówi, że Hammer przewidział to, bo od chwili, kiedy połączyli się na poziomie tkankowym, teleporter widzi ich jako jedną osobę. Teraz zaś zamierza wykorzystać osłabienie Nathana i ostatnią szansę, by go powstrzymać. To mówiąc, wyciąga pistolet, ale Cable twierdzi, że i tak nie zdobędzie się na strzał. Na szczęście w pobliżu jest Wade, który nie ma takich oporów. Zatrzymanie kuli nie jest jednak problemem dla Summersa, tak samo jak bolesna jednoosobowa teleportacja na stację i dwuosobowa powrotna, która znowu ich rozdziela. Deadpool nie zamierza odpuścić, więc Cable strzela do niego z jego własnego pistoletu, co wywołuje u gapiów większe wrażenie niż fakt, że przed chwilą rozerwali się z jednego ciała. Teraz Nate zamierza udowodnić, że wcale nie jest złym facetem i wyłącza wirusa, przywracając wszystkim właściwy kolor skóry. Wszystko to miało jeden cel, który właśnie osiągnął. Następnego dnia Cable jest na okładkach wszystkich gazet, z nagłówkiem "Zbawiciel".


W następnym tygodniu, Cable przychodzi do mieszkania Wilsona. Ten siedzi w ciemności i zgaduje, że przyszedł tu śmiać się z niego. Nathan mówi, że przyszedł go przeprosić, bo wiedział, że kiedy wyłączy wirusa, jego twarz znowu pokryją blizny. Wade znowu zakłada maskę Deadpoola i mówi, że zawsze tak jest. Cable został bohaterem, a wszystko, co jemu z tego przyszło to możliwość jazdy na gapę jego teleporterem, z której teraz korzysta, przenosząc ich obu na Greymalkin. Summers obiecuje wkrótce zająć się tym problemem, ale Wilson twierdzi, że to wcale nie jest problem, bo dzięki temu może go pilnować i w razie potrzeby powstrzymać. Cable uprzedza go, że groźby nic tu nie pomogą, więc Deadpool wyjaśnia, że to wcale nie są groźby. Mówi, że zna go dość dobrze i wie, że to dopiero początek zabawy w zbawiciela. Wie też, że taką zabawę trudno przerwać, a jeśli Summers sam nie da sobie rady, może pomóc. Potem przenosi ich obu z powrotem do swojego mieszkania, tylko po to, by pokazać Nathanowi drzwi. Kiedy ten wychodzi, dzwoni telefon. Wade podnosi słuchawkę, ale odmawia rozmówcy.


Na pokładzie Hellicarriera, pułkownik Fury jest rozczarowany jego odmową. Hammer i generał Bridge spodziewali się takiego obrotu sprawy, chociaż ten drugi wciąż twierdzi, że Wilson byłby wartościowym współpracownikiem, z uwagi na więź, jaka łączy go teraz z Cablem. Ktoś, kto właśnie wchodzi do biura, mówi, że istnieją więzy bliższe. Więzy krwi na przykład. Charles Xavier ostrzegał, że Cable może planować coś takiego, więc jeśli to prawda, Cyclops i jego grupa gotowi są go powstrzymać.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.