Avalon » Serie komiksowe » Cable » Cable #20

Cable #20

Cable #20

"An Hour of Last Things"

Postacie
Cytat

Domino: "Sometimes you can be a bull headed, short sighted, chauvinistic, egoistical lout, but i guess what I'm trying to say is, I can't think of anybody. I'd rather spend my last hour on Earth with..."
Cable: "Domino, shut up and kiss me."

Streszczenie

Egipt. Cyclops stoi przed swoim synem podłączonym do maszyny, która wysłała jego umysł w przeszłość i próbuje dotrzeć do niego. Zagłębiony w transie Cable mamrocze coś o Bishopie i nieświadomie poraża swego ojca energią ze swojego bionicznego oka. Na szczęście strzał jest niegroźny. Asekurujący Scotta Gambit i Domino łapią go, a Nathan wraca do siebie. Po chwili zarówno on, jak wspomagający go Profesor X i Phoenix zostają odłączeni od urządzenia i cała zgromadzona w Egipcie drużyna zastanawia się, czy misja Cable'a się powiodła. Sam Nathan jest dość rozkojarzony i prosi Xaviera, by telepatycznie wysondował jego umysł w poszukiwaniu odpowiedzi. Wspólnie ustalają, że przeniesieni w przeszłość X-Men uznali Nathana za wroga i atak Icemana uniemożliwił mu pełne wykonanie misji. Zdołał tylko przekazać Bishopowi informacje o Legionie i krysztale M'kraan, po czym powrócił do teraźniejszości. W tej sytuacji Jean jest przekonana, że misja zakończyła się sukcesem. Beast zastanawia się, dlaczego Cable zdołał nawiązać kontakt z Bishopem a nie z Psylocke, która jest telepatką. Xavier przypuszcza, że stało się tak dlatego, bo Bishop jest anomalią czasową. Gambit jest sfrustrowany przebiegiem całej misji. Pomimo wyprawy Cable'a nic się nie zmieniło, prawdopodobnie koniec świata nadal się zbliża. Nathan nie ma zamiaru słuchać narzekań cajuna i mężczyźni rzucają się sobie do gardeł. Rogue ma zamiar się wtrącić, ale zatrzymuje ją Domino. Obie kobiety również są o krok od kłótni, ale wszystkich uspokaja Cyclops, strzelając promieniem optycznym. Gambit odchodzi z rezygnacją, stwierdzając, że i tak wkrótce wszystko zginie. Jego obawy potwierdza Lilandra, oznajmiając w holoprojekcji, że kryształ pochłania kolejne galaktyki i zniszczy Ziemię w przeciągu godziny.


Mając przed sobą godzinę życia, wszyscy X-Men rozmyślają. Beast nie chce się pogodzić z faktem, że umrze niespełniony. Tyle sekretów nauki czeka na odkrycie, cała jego praca nad szczepionką na Legacy Virus okazała się niepotrzebna. Patrząc na szybującego Warrena zazdrości mu takiego dystansu od odpowiedzialności za ludzkość. Archangel ląduje przy nim i zwierza się ze swoich trosk. Jego życie właśnie zaczęło wychodzić na prostą. Pozbył się mroku zaszczepionego przez Apocalypse'a, związał się z Psylocke, a teraz wszystko to się kończy. W ostatniej godzinie świata Worthington po prostu dziękuje McCoyowi za to, że był dobrym przyjacielem. A Beast po raz pierwszy w życiu nie znajduje w odpowiedzi bardziej wyszukanych słów niż "dzięki".


W innym miejscu Gambit z ponurą miną pali papierosa. Podchodzi do niego Rogue. Remy oznajmia jej, że jeśli jest tu w sprawie jego kłótni z Cablem, to wie, że zachował się jak dureń. Ona jednak ma inne zmartwienie. Pyta LeBeau, czy zastanawiał się, jak mogłoby wyglądać ich życie gdyby świat toczył się dalej. Remy odpowiada, ża nie warto myśleć o czymś, czego nie można mieć. Zawiedziona dziewczyna odchodzi, a cajun zastanawia się, co kosztowałoby go powiedzenie prawdy. Po chwili namysłu dołącza do ukochanej.


Cable podchodzi do czyszczącej broń Domino i oznajmia jej, że ostatnio myśli o niej jak o kimś więcej niż przyjaciółce. Niestety, kobieta bierze to za żart. Nathan odchodzi, mówiąc, że rzeczywiście jego życie zawsze było pełne humoru.


Jean mówi Scottowi o tym, że chciałaby się pożegnać z rodziną i Loganem. Mąż doskonale rozumie jej uczucia. Małżeństwo po raz kolejny wyznaje sobie miłość. Podczas, gdy Beast obserwuje postępującą krystalizację wszechświata, Summersowie zastanawiają się, czy powinni wyznać Nathanowi, że byli jego przybranymi rodzicami w przyszłości ["The Adventures of Cyclops & Phoenix" - Christoff]. Zbliża się do nich Xavier. Profesor zastanawia się, czy przez całe życie zbliżył się do realizacji swego marzenia. Jego pierwsi uczniowie mówią mu, że bez niego nie byłoby przecież X-Men, więc nie może wątpić w wartość swego snu.


Cable samotnie sączy ostatnie piwo w życiu. Scott i Jean podchodzą do niego i wyznają mu prawdę o Dayspringach. Nathan przyznaje się, że o wszystkim wiedział i długo wyczekiwał momentu, kiedy będą gotowi mu o tym powiedzieć. Teraz może im tylko podziękować. Po jego rodzicach przychodzi kolej na Domino. Oboje odchodzą na bok i Dom niezręcznie wyznaje, że to właśnie z nim pragnie spędzić ostatnie chwile życia. Para zastyga w namiętnym pocałunku.


Chwilę później wszyscy zbierają się w jednym miejscu. Profesor telepatycznie łączy się z przebywającymi w różnych miejscach byłymi studentami i żegna się z nimi po raz ostatni. Potem cała dziewiątka razem obserwuje koniec świata...

Autor: Christoff

Galeria numeru

Cable #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.