Avalon » Serie komiksowe » Cable » Cable #47

Cable #47

Cable #47

"Man To Man"

Postacie
Streszczenie

Stojąc z pistoletem wycelowanym w Bastiona, Cable pyta wroga, dlaczego nie miałby go zabić na miejscu? Po wszystkim co zrobił jego przyjaciołom i innym mutantom, wychodzi do niego bez broni, proponując rozmowę jakby byli starymi przyjaciółmi. Bastion obcesowo stwierdza, że jego śmierć oznacza to samo dla wielu tak cennych dla Summersa mutantów. Jego informatycy skopiowali przecież całą bazę danych Cerebro. Ten program może służyć do śledzenia linii genetycznej wszystkich ludzi spokrewnionych z członkami X-Men ze śladem mutacji w genach. Xavier używał go do pozyskiwania nowych wykonawców swojego marzenia. Misją Bastiona jest ochrona ludzkości za wszelką cenę, nawet własnego życia. Dlatego wydał swoim ludziom rozkaz systematycznej eliminacji wszystkich osób z listy w razie jego śmierci. Przypomina Nathanowi o jego pradziadkach z Alaski. Czy warto oddać ich życie za jego? Cable zgadza się i opuszcza broń. Bastion żąda zwrotu kopii plików Podziemia, które ukradł i zniszczył. Bez nich cała posiadłość nie ma dla niego wartości. Nathan jest ciekaw, skąd przeciwnik zna jego nazwisko, które starał się utrzymać w tajemnicy. Bastion stwierdza, że byłby zaskoczony wiedzą, jaką posiada o każdym żyjącym mutancie. Wie o nim, że jest synem Cyclopsa, który w jakiś sposób został zabrany do przyszłości i wyszkolony na żołnierza. Wie także o trapiącym go technowirusie. Zagadką jest tylko cel, z jakim powrócił do przeszłości. Cable przyznaje, że jego wróg wie więcej niż powinien. Bastion przekonuje go, że nie ma jak uciec. Nathan słyszy myśli żołnierzy nadciągających tunelem, którym on sam tu dotarł. Kiedy więc wyskakują i otwierają ogień, ma czas żeby się uchylić i przyjąć pociski na swoje bioniczne ramię. Potężnym kopnięciem powala najbliższego przeciwnika. Bastion próbuje ostrzec swoich żołnierzy, ale Cable jest szybszy. Za pomocą telekinezy niszczy wsporniki podtrzymujące sufit i pomieszczenie zaczyna się walić. Bastion naciska guzik zamykający drzwi i rzuca się do ucieczki. Na jego nieszczęście Nathan zdąża prześlizgnąć się pod opadającą grodzią i łapie go na schodach.

 

U podnóża schodów żołnierze słyszą hałas, ale zgodnie z rozkazami czekają. Wiedzą, że Bastion nie włączyłby się do akcji gdyby nie był pewny jej wyniku. Rzeczywiście, powyżej ich przywódca zyskuje przewagę w przepychance z Cablem. Na dół spada zniszczony przez nich monitor i dowódca oddziału melduje Bastionowi, że ruszają mu na pomoc. Ten gwałtownie zakazuje im tego. Nathan właśnie przyłożył mu pistolet do brody i Bastion uważa, że wszyscy powinni się odprężyć. Cable oznajmia mu, że na kilometr czuł myśli ludzi, którzy mieli go zaskoczyć przez dziury w podłodze. Siłując się z nim, Bastion odpiera, że mimo wszystko odcięli mu tę drogę ucieczki i teraz musi się przedzierać przez główny korytarz, gdzie czeka na niego cała armia. Zdesperowany Nathan pyta go, dlaczego to robi. Próbuje odczytać jego myśli, ale nie może, jakby nikogo tam nie było. Bastion oświadcza, że jest zwykłym człowiekiem, który wie że mutanci to odmieńcy, swym istnieniem zagrażający ludzkości. Przyznaje jednak, że choć nienawidzi jego rodzaju, lubi Cable'a, który jest podobnym mu żołnierzem, tyle że walczącym po przeciwnej stronie. Nathan ostrożnie zaczyna schodzić po schodach, prowadząc przeciwnika jako żywą tarczę. Ostrzega czekających na niego komandosów, że jeśli wystrzelą, przestrzeli Bastionowi kręgosłup. Z nosa cieknie mu krew. Żołnierze nie mają zamiaru go słuchać, ale coś blokuje ich ruchy. Ku zdumieniu Bastiona, Nathan zdołał przełamać psycho-tarcze w ich kombinezonach. Cable tłumaczy mu, że zdecydował się wymazać to miejsce z pamięci jego ludzi, żeby już nigdy tu nie wrócili. Wysiłek jest wielki, ale na jego polecenie wszyscy komandosi niczym zombie wychodzą z budnku. Bastion pyta, jak wiele ciała oddał wirusowi w zamian za ten wysiłek? Nathan przyznaje, że wolałby tego nie powtarzać. Przeciwnik chce wiedzieć, jak zamierza go powstrzymać przed powrotem tutaj? Tracąc powoli siły, Cable oznajmia mu, że jego ludzie będą przez dłuższy czas niezdolni do akcji. Wie też, że Bastion nie jest zwykłym człowiekiem i prędzej czy później odkryje jego sekret. Jego dni są policzone. Pistolet wypada z jego słabnącej dłoni. Bastion podnosi broń i wycelowuje ją w półprzytomnego Nathana.


Później, przy piwie Bridge wypytuje Cable'a co było dalej? Summers wyjaśnia, że ostatnie co pamięta to zaskoczenie Bastiona, kiedy przekonał się że był trzymany na muszce pustego pistoletu. Potem stracił przytomność. Kiedy się obudził, nie było nikogo. Gromady zmienionych w zombie komandosów powoli wędrowały pobliskimi drogami. Kiedy się obudzą, będą pamiętali wszystko oprócz położenia i wydarzeń w Szkole Dla Młodych Talentów. G.W. przekazuje mu najnowsze wiadomości - senator Kelly przekonuje prezydenta żeby zakończył O:ZT, która wymyka się spod kontroli.


W Bostonie pewien człowiek niecierpliwie oczekuje spotkania z Nathanem Summersem. Wierzy, że inni członkowie Tajnego Kręgu - Shaw i Fitzroy pomogą mu, ale sam chce zadać ostateczny cios. Nienawidzi go już tak długo, że nie może pozwolić na inny koniec.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Cable #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.