Avalon » Serie komiksowe » Cable » Cable #34

Cable #34

Cable #34

"Loosecannons"

Postacie
Cytat

Hulk: "What... frozen in midair?!"
Cable: "It's called telekinesis ugly. Maybe your master should've clued you in!"

Streszczenie

Casablanca, Maroko. Milę pod powierzchnią ziemi istota o imieniu Ozymandias wykuwa w skale przyszłe losy ludzkości. Kluczową rolę pełni w nich Nathan Dayspring Summers, nazywany przez starca Wybrańcem. Ścieżka Cable'a prowadzi nieuchronnie do konfrontacji z panem Ozymandiasa, Apocalypse'm, lecz póki to spotkanie nastąpi, Nathan musi przejść najpoważniejszy test w swoim życiu. Sprawcą tej próby będzie Onslaught, który w obawie przed psionicznymi zdolnościami swego przeciwnika posiadł kontrolę nad istotą o największej sile fizycznej z możliwych. Przepowiednie Ozymandiasa spełniają się nawet w chwili gdy starzec wykuwa swe wizje w kamieniu podziemnej jaskini.


Baltimore. Słaniający się po walce z Postem, Cable stara się odzyskać kontrolę nad swoim ciałem i przejmującym nad nim kontrolę technowirusem. Mutant, wyczuwając obecność nadchodzącego przeciwnika, zmierza jak najszybciej do swego motocykla, by przygotować broń do nadchodzącej walki. Technologia jednak zawodzi i Cable staje zupełnie bezbronny przed ogromnym, zielonym siłaczem - Hulkiem. Pamiętając o tym jak Onslaught przejął kontrolę nad Postem, Nathan obawia się, że to samo stało się z Bannerem. Analizując ostatnie zdarzenia mężczyzna dochodzi do wniosku, że jeszcze nigdy nie spotkał przeciwnika znającego tak doskonale wszystkie jego słabości. Przywodząc na myśl przepowiednie Bishopa o zdrajcy, który uderzy X-Men od wewnątrz, Cable coraz bardziej obawia się, że wie kim jest ten zdrajca. Mutant zapewnia Hulka, że nie chce go skrzywdzić, na co ten odpowiada, że też nie ma takich zamiarów i namawia Nathana do opuszczenia broni. Zaskoczony Cable orientuje się, że umysł Bannera jest mentalnie chroniony i dokładnie wie czyja to zasługa. Zanim jednak jest w stanie zareagować siłacz wymierza mu potężny cios, przekazując pozdrowienia od Onslaughta. Hulk nia daje swemu przeciwnikowi chwili wytchnienia, atakując raz za razem. Nathan jest jednak w stanie zebrać dość energii, by uderzyć w Bannera siłą telekinetyki. Podnosząc się po bolesnym upadku, Cable spogląda w ruiny powstałe po kolizji Hulka z pobliską budowlą. Ku zaskoczeniu mutanta z gruzów wyłania się ogromna, ciemna ręka a przed nim staje szara wersja przeciwnika, z którym jeszcze przed chwilą walczył. 'Szary' jest trzecią świadomością ukrytą w umyśle Bruce'a Bannera, która teraz daje o sobie znać. Cable podejmuje próbę przemówienia do Bannera, lecz Hulk ucisza go kilkoma szybkimi ciosami i oznajmia, że jest zdolny zrobić wszystko by na dobre go usunąć z drogi Onslaughta.


Niebo nad Manhattanem. W latającej siedzibie S.H.I.E.L.D. komandor G.W. Bridge obserwuje wydarzenia z Baltimore. Na ekranie pojawia się twarz Contessy de Fontaine, jednej z szefów S.H.I.E.L.D. Nakazuje ona Bridge'owi i innemu agentowi, Duganowi, niezwłoczne udanie się w miejsce walki.


Baltimore. Cable nie jest w stanie stawić czoła potędze Hulka, więc stara się dotrzeć do umysłu Bannera. Siłacz nie zaprzestaje jednak ataków - unosi małą, fastfoodową budkę i zrzuca ją wprost na Nathana. Zadowolony ze swego dzieła stwierdza nagle, że temperatura drastycznie się obniżyła. Nieoczekiwany mróz okazuje się być sprawką przybyłej na pole walki Storm. Ororo nie tracąc ani chwili uderza w zaskoczonego Hulka potężnym podmuchem wiatru, który zwala siłacza z nóg. Chwilę potem używa tej samej zdolności do oswobodzenia przygniecionego Cable'a. Serce Nathana przestało bić, co zmusza Ororo do użycia swoistych elektro-wstrząsów, wytworzonych przez przywołanie energii błyskawic. Po kilku takich próbach Cable wreszcie podrywa się z ziemi. Mutantka oznajmia swemu towarzyszowi, że to Xavier okazał się być Onslaughtem, lecz dla Nathana nie jest to wiadomość nowa. Jedyne co się teraz liczy to pokonanie Onslaughta, lecz na drodze do tego nadal stoi przed dwójką mutantów Hulk, który po dojściu do siebie ponownie atakuje, z jeszcze większą furią. Cable nawiązuje mentalną łączność ze Storm co pozwala mu na efektywne wykorzystanie swoich mocy jak i mocy Ororo. Hulk zostaje trafiony przez wiązkę błyskawic po czym dzieła dopełnia uderzenie telekinetyczne Cable'a. Kolor skóry ogłuszonego siłacza zmienia się z powrotem na zielony, co utwierdza Nathana w przekonaniu, że tym atakiem nie udało im się dotrzeć do świadomości Bannera. Wręcz przeciwnie - stoją teraz przed jeszcze potężniejszym przeciwnikiem. Hulk wyprowadza dwa błyskawiczne ciosy, które powalają dwójkę X-Men. Bestia, którą Banner zawsze potrafił trzymać w ryzach, teraz jest poza wszelką kontrolą a jedynym słowem wydobywającym się z jej ust jest 'ZABIĆ'.


Tymczasem w podziemnej grocie w Maroku Oyzmandias, zdający się widzieć własnymi oczami walkę toczoną w Baltimore, stwierdza, że nadzieja na przetrwanie ludzkości jest tak mała i nietrwała jak płomień świecy na wietrze. Zza jego pleców odzywa się głos jego pana. En Sabah Nur widzi w nadchodzącym kryzysie szansę dla swego wielkiego planu. Gdy jego największy przeciwnik, Cable, jest bliski śmierci, a ludzkość przeżywa swą najczarniejszą godzinę, nie ma lepszego czasu na wcielenie swych marzeń w życie. Oto nadchodzi wschód ery Apocalypse'a!

Autor: capulet

Galeria numeru

Cable #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.