Avalon » Serie komiksowe » Cable » Cable #35

Cable #35

Cable #35

"It Is Always Darkest..."

Postacie
Cytat

Cable: "Nothing is going to stop me from... What the...?"
Apocalypse: "And yet, something has."

Streszczenie

Nowy Jork. Cable wraz z Susan Richards zmierzają ku cytadeli Onslaughta, gdzie uwięziony jest Franklin, syn Invisible Woman. W samym środku psionicznej burzy nawet niewidzialna tarcza Sue i osłona telekinetyczna Cable'a nie są w stanie zapewnić na dłuższą metę bezpieczeństwa tej dwójce. Susan nie chce jednak zaprzestać walki o uwolnienie syna, choćby szansa na powodzenie była bardzo mała. Nathan zdaje sobie sprawę, że nie zdoła odwieść kobiety od jej zamiarów, więc postanawia jej pomóc w desperackiej próbie odbicia Franklina. Zza ich pleców dobiega aż nadto znajomy głos i chwilę później ukazuje im się Apocalypse. Cable w mgnieniu oka wyprowadza kilka szybkich ciosów, lecz jest zbyt osłabiony by stawić czoła En Sabah Nurowi. Po odparciu wściekłego ataku Cable'a pradawny mutant oświadcza, że nie przybył tu by z kimkolwiek walczyć ale by zaoferować swą pomoc w oswobodzeniu młodego Richardsa. Nathan pozostaje nieufny i podejrzliwy w stosunku to zaskakującego oświadczenia Apocalypse'a, lecz Sue przekonuje Summersa, że jest w stanie przyjąć pomoc nawet od samego diabła jeśli okaże się ona skuteczna. Cable z niechęcią przyznaje Susan racje i postanawia odłożyć swój spór z En Sabah Nurem na czas akcji ratunkowej.


Apocalypse ujawnia dwójce swój plan. Wynika z niego, że jedyną skuteczną drogą, którą można dotrzeć do Onslaughta jest obszar astralny - miejsce, z którego mutant czerpie swoją ogromną energię. Apocalypse oświadcza, że obecność Susan nie jest potrzebna. Kobieta nie zamierza oddać losów swego syna w cudze ręce, lecz nie ma ona wyboru. Po tej krótkiej rozmowie dwójka znienawidzonych przez siebie wrogów wyrusza w drogę.


Obszar astralna. Od samego początku swej misji mutanci nie mogą znaleźć wspólnego języka, lecz odkładają swoją wzajemną nienawiść dla dobra losów całego świata, który leży teraz w ich rękach. Cable, korzystając z przewagi jaką daje mu, jako telepacie, obecność w obszarze astralnym, cofa działanie techno-wirusa, który ostatnimi czasy zaczął przejmować kontrolę nad jego ciałem. Po pewnym czasie dwójka podróżników dociera do miejsca, które jest psioniczną manifestacją cytadeli Onslaughta.


Podczas gdy Cable i Apocalyspe zmierzają na spotkanie z potężnym mutantem, ten ze szczytu swej siedziby lustruje wzrokiem rozciągający się krajobraz Nowego Jorku. W swoistej komorze, wewnątrz swego pancerza, gdzie jeszcze niedawno więził Charlesa Xaviera, teraz przetrzymuje młodego Franklina Ricahrdsa, którego moce mają mu posłużyć w ukształtowaniu świata według swoich upodobań. Onslaught stara się uspokoić chłopca i opisać mu jego znaczącą rolę w kreacji nowej rzeczywistości, lecz jego przemowa zaostaje nagle przerwana przez pojawienie się Cable'a i Apocalypse'a. W mgnieniu oka naokoło wyrastają sylwetki Posta, Hulka i Magneto. Okazują się być one jedynie psionicznymi projekcjami, lecz pomimo to wymagają one użycia znacznych sił przez dwóch intruzów.


Podczas gdy Nathan jest pochłonięty odpieraniem ataków sług Onslaughta, Apocalypse zmierza w stronę Franklina. Chłopiec jest przekonany, że nadchodząca postać przybyłą by go uwolnić, lecz mutant szybko rozwiewa nadzieje młodego Richardsa, oświadczając, że jedynym sposobem na przerwanie połączenia między Franklinem i Onslaughtem jest śmierć chłopca. Nieoczekiwanie En Sabah Nur zastyga w bezruchu. Jego nagła bezsilność jest efektem niewidzialnego uchwytu Invisible Woman, która przez cały czas była skutecznie maskowana przez telepatyczne zdolności Cable'a. Wspólnymi siłami Nathan i Sue powstrzymują Apocalypse'a przed uśmierceniem Franklina. Ta decyzja ma jednak swoje konsekwencje: cała trójka zostaje w mgnieniu oka przeniesiona przez Onsalughta z powrotem na zniszczone ulice Nowego Jorku. Przed tym Sue zdąża jeszcze zapewnić swego synka, że nigdy nie zaprzestanie prób uwolnienia go z niewoli. En Sabah Nur, oswobodzony z uścisku Cable'a, wybucha gniewem. Nie jest w stanie zrozumieć jak dwójka jego towarzyszy mogła zaprzepaścić szansę na osłabienie siły, która zagraża całemu światu. Wskazując oskarżająco palcem na Invisible Woman znika, pozostawiając swych niedoszłych sprzymierzeńców samych. Sue nie jest w stanie zapanować nad łzami. Zwierza się Nathanowi, że będąc tak blisko syna i czując tak wielką bezsilność niemal straciła nadzieję na pokonanie potężnego przeciwnika przed jakim przyszło jej stanąć. Cable zapewnia Susan, że znajdą sposób na uwolnienie jej syna i zażegnanie kryzysu, który zawładnął światem.


Podczas gdy dwójka super-bohaterów pozostaje na ulicach Nowego Jorku, w wyższej części miasta Apocalypse toczy rozmowę z Uatu - przedstawicielem rasy Watcherów. Pomimo zapewnień towarzysza o szacunku jaki należy się dwójce mutantów En Sabah Nur dostrzega w nich tylko słabość, która może doprowadzić do końca świata jaki wszyscy znają.


Cytadela Onslaughta. Mutant analizując zdarzenia ostatnich godzin nie zdaje sobie sprawy, że w istocie, którą więzi zaszła zmiana. Zainspirowany heroiczną walką swej matki i towarzyszącego jej Cable'a, Franklin odnalazł w sobie iskrę, która zmieni dotychczasową bezsilność w walce z Onslaughtem. Iskierką tą jest nadzieja.

Autor: capulet

Galeria numeru

Cable #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.