Avalon » Serie komiksowe » Civil War: The Return » Civil War: The Return

Civil War: The Return

Civil War: The Return

"Captains courageous. The return of Captain Marvel"

Postacie
Zapowiedź

W środku Civil War, dwaj bohaterowie muszą zmierzyć się ze sobą i swoją przeszłością. Sentry jest rozdarty... być może dosłownie. Natomiast w tajym więzieniu w Strefie Negatywnej powraca jeden z największych bohaterów Marvela, którego dawno nie widzieliśmy. Niech podpowiedzią będzie gwiazda na okładce.

Cytat


Marvel o sobie: "You're the first person ever to get a second chance to make a first impression."
Cytat numeru:
Creel: "... I said not to tuch me."
Sentry: "Strictly speking Creel my foot crushing your neck isn't considered ."

Streszczenie

Strefa negatywna. Fantasy Island - więzienie o zaostrzonym rygorze. W bazie włączył się alarm. Zewnętrzna powłoka została naruszona. Z głośników słychać polecenie każące ewakuować się personelowi.


W biurze strażnik prosi naczelnika o informację. Mówi, że wszyscy więźniowie są wolni. Prosi o instrukcje. W odpowiedzi słyszy, że mężczyzna namyśla się. Strażnik nie oczekiwał takiej odpowiedzi. Mówi, że on i pozostałe osoby z personelu zginą, jeśli żadne działanie nie zostanie podjęte. Więzienie dryfuje w kierunku zagłady, a wszystkie możliwości ucieczki zostały zniszczone. Naczelnik ponownie prosi o czas, w samotności, na zastanowienie się.

Naczelnikiem jest Captain Marvel. Mówi do siebie, że czas jeszcze nie nadszedł.


Captain rozmyśla. Nie spodziewał się, że będzie musiał wrócić do prawdziwego świata tak wcześnie. Wie, że ta decyzja przewróci świat do góry nogami. Będzie także musiał wytłumaczyć reszcie gdzie był i dlaczego się ukrywał. Dla niego minęło kilka dni, ale dla nich były to lata.


Mar-vell wspomina wydarzenie jakie doświadczył. Pewnego dnia spędzał czas w przestrzeni strefy negatywnej, aby pomedytować. Dziwny punkt światła widniejący w oddali zakłócił jednak jego zamyślenie. Kiedy podleciał bliżej, aby zbadać tę anomalię, niespodziewanie został przeniesiony w inne miejsce. Na ziemię. Pojawił się tuż przed zaskoczonym Sentrym.

Mar-vell poznał Sentry'ego. Spytał się czy jest w jego wieży. Powiedział mu, że wygląda starzej. Ten nie odzywał się. Zidentyfikował tylko, czy Captain jest tym, na kogo wyglądał i wyszedł z pomieszczenia. Po chwili wrócił w towarzystwie Reeda i Iron Mana. Trójka mężczyzn rozmawiała ze sobą przez dziesięć minut. Następnie podeszli do Marvela i Iron Man poinformował go, że chcą mu zadać pytanie. Jak twierdził, jest to być może najważniejsze pytanie jakie usłyszy w życiu. Captain rozmyślał. Złamał prawa kosmosu i czasu. Eksperyment prowadzony przez gospodarzy w jakiś sposób stworzył portal w strefie negatywnej, który przeniósł go w to miejsce w czasie. Przeniósł go we własną przyszłość.

Sentry poprosił go, aby pozostał w strefie negatywnej i aby zarządzał więzieniem. Mar-vell spytał się dlaczego nie poproszą o to jego, istniejącego w tej lini czasowej. Po chwili domyślił się. Spytał się czy nie żyje. Poprosił Roberta, aby powiedział mu jak zginął. Sentry powiedział, iż go potrzebuje. Od ich ostatniego spotkania działo się z nim coś niemożliwego do opisania. Kazał mu wyobrazić sobie samo-wybuchającą bombę z krótkim zapalnikiem. Dodał, że Captain jest jedyną osobą, która może zapobiec katastrofie, kiedy go zabraknie.

Mar-vell chciał wiedzieć jak zginął. Sentry, ignorując na te słowa prosił go o wypełnienie ich prośby. Mówił, że to czas ich największej desperacji.


Captain dowiedział się, że został zarażony rakiem, poprzez kontakt z toksyczną substancją podczas walki z Nitro. Później pewnego dnia odkrył, iż jest umierający. Pogodził się z przyjaciółmi, wrogami, Elysius i z Bogiem. Zmarł otoczony przyjaciółmi, którzy kochali go i ufali mu jak nikomu innemu.


Teraz jest w swoim biurze w Fantasy Island. Wie, że za chwilę przestrzeń strefy negatywnej zmiażdży ściany więzienia. Wie, że świat będzie inny. Bohaterowie będą walczyć między sobą. Ujawnione zostaną tożsamości. Wielu zginie, inni powrócą, tak jak on. Wie, że jest potrzebny, Zastanawia się więc, czemu się waha. Patrzy na zdjęcie Elysius. Widział ją cztery dni temu według własnego czasu. Dla niej zginął na jej oczach lata temu. Zastanawia się, czy uwierzy, że jest sobą. Możliwe, że poślubiła innego. Będzie musiał jej wytłumaczyć, dlaczego nie było go tak długo. Zastanawia się, czy kobieta przyjmie go z powrotem wiedząc, że niedługo zginie.


To jest sedno sprawy. Los przywiódł go w przyszłość, aby poznał swój los i aby wypełnił obowiązek, który mógłby powierzyć innemu. Wie, że umrze w cierpieniu. Zna nawet dokładną datę. Ale poczucie obowiązku przeważa. Nadszedł czas zrobienia tego, co należy.

Zakłada swoje bransolety i wylatuje z więzienia. Jest pierwszą osobą, która dostała drugą szansę na wywarcie pierwszego wrażenia."The decision"


Postacie:

* Sentry

* Absorbing-Man


Sentry lecąc nad miastem rozmyśla. Kilka lat temu podjął decyzję o byciu bohaterem. Teraz czeka go inny wybór. Musi wybrać, jakim chce być bohaterem - zarejestrowanym, czy wręcz przeciwnie. Wiedział, że dzień wyboru nadejdzie.


Rozmyślania przerywa wybuch bomby w pobliskim budynku. Sentry każe Cloc'owi zrobić analizę miejsca wybuchu. Niestety napastnik pozostaje nie wykryty. Najwyraźniej przejął on moce Sentry'ego pozwalające mu pozostać niewidocznym i niewykrywalnym. Reynolds ogląda miejsce wybuchu z bliska. Domyśla się, że sprawca zamieszania jest gdzieś blisko. Nagle za jego plecami pojawia się Creel. Atakuje go swoją kulą, która odrzuca Roberta. Carl triumfuje. Nie trwa to długo. Robert pojawia się po chwili cały i zdrowy[patrz cytat - redevil]. Creel mówi mu, żeby nie czuł się za pewnie. On potrafi wszystko to, co jego przeciwnik. Sentry nie czeka na koniec wywodu Absorbing-Mana. Chwyta go i kieruje się wraz z nim w stację benzynową, która wybucha.


Ekspozja jednak nie szkodzi żadnemu z mężczyzn. Creel mówi, że nigdy nie czuł takiej siły. Ma zamiar jej używać póki może. Wzbija się w powietrze. Robert prosi swoje urządzenie o analizę. Cloc informuje Sentry'ego, że przeciwnik posiada wszystkie jego moce. Dodatkowo cierpi na paranoję. W wyniku jego działań mogą zginąć miliony.


Sentry leci za Creel'em. Cloc każe utrzymać mu bliski kontakt do czasu opracowania strategii. Robert łapie przeciwnika za nogę. Ten odpowiada kolejnym ciosem swojej kuli. Mężczyźni zaczynają okładać się pięściami. Creel mówi, że moc, którą czuje daje poczucie uniesienia. Pyta się przeciwnika jak można rezygnować z takiego narkotyku, z takiej mocy. Sentry odpowiada, że prawdziwa moc boli, ale on tego nigdy nie zrozumie - to właśnie ich różni. Każe Creelowi poddać się lub ponieść konsekwencję. Uderza go, ale ten tylko śmieje się na takie ostrzeżenie. Mówi Robertowi, że nie może go pokonać kiedy jest nim. Ten każe wyjść mu z jego głowy, z jego myśli. Mówi Carlowi, że ten nie chciałby poznać jego wszystkich myśli. Absorbing-Man powtarza, że nie może przegrać bo ma teraz taką samą siłę jak Sentry. Ten jednak wyprowadza go z błędu. Mówi, że Creel nie rozumie mocy. Nie potrafiłby zaabsorbować energii nawet jednej planety. Teraz Robert pokaże mu energię tysiąca słońc. Moc jaką Carl wysysa od Sentry'ego pali go. Nie jest w stanie jej przyjąć. Topi się, a z jego ciała nie pozostaje nawet proch. Mimo to Sentry wie, że Absorbing-Man powróci.

Sentry rozmyśla, jak będzie wyglądał świat, kiedy Creel wróci. Gdzie wpasuje się on sam. Ileż razy ocalił świat, a wciąż nie ma pewności, że nie będzie sprawcą jego zagłady. Dlatego należy podjąć decyzję. Dla dobra ludzkości.


Posterunek policji. Do siedzącego za kontuarem oficera podchodzi Sentry. Pragnie zarejestrować swoje moce i tożsamość.

Autor: redevil

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.