Avalon » Serie komiksowe » Blink » Blink #2

Blink #2

Blink #2

"Through The Looking Glass"

Postacie
Cytat

Starzec: "We would not desire to seem ungrateful to Annihilus for granting us the gift of your protection. For him to send tou in his absence to defend us from the wrath of Blastaar, is more than we deserve."
Blink: "What's a Blastaar?"

Streszczenie

Blink obudziła się w obcym świecie dosłownie przed chwilą, a pierwszą rzeczą, jaką zobaczyła, była broń jakiegoś obcego, wycelowana w jej stronę. Może nie pamięta swojego imienia, ale lekcje pana Creeda weszły jej w krew na tyle, że zareagowała instynktownie. Kilka szybkich ciosów rozbroiło i obezwładniło nieznajomego, i po chwili to on zaglądał w lufę własnego karabinu. Musiał przyznać, że został zaskoczony, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Teraz, równie szybką sekwencją ciosów, rozbraja Clarise i sytuacja wraca do punktu wyjścia. To jednak również chwilowa sytuacja, bo Blink szybko znajduje jego najczulszy punku i przechodzi do kontry, przypominając zaskoczonemu przeciwnikowi, że to on zaczął jej grozić. On postanawia zakończyć wreszcie walkę i szybkim rzutem, posyła ją na sąsiednią skałę, zawieszoną w przestrzeni. Lądowanie nie było najłagodniejsza, a gdy tylko Blink się podnosi, obcy rzuca się na nią z nożami, nazywając zabójczynią. Kolejna wymiana ciosów doprowadza do sytuacji patowej: jedno trzyma nóż na gardle drugiego. Clarise proponuje, zakończyć pojedynek remisem i wyjaśnić sobie, co tu się dzieje i gdzie właściwie są. W tej samej chwili odrzucają noże, a wojownik zaczyna się śmiać, uznając, że znalazł sojusznika i już zabiera się do uścisków na zgodę, kiedy skałą wstrząsa wybuch. Lawa wystrzeliwuje w niebo i skała zaczyna się rozpadać, więc muszą czym prędzej ją opuścić. Mężczyzna chwyta Blink w pół i zeskakuje w otwartą przestrzeń. W chwili, gdy Clarise zaczyna panikować, on wzywa swojego rumaka [jeśli można tak nazwać krzyżówkę wielbłąda ze smokiem - Gil] i lądują bezpiecznie na jego grzbiecie.


Trochę później i trochę dalej, Blink zdążyła już wyjaśnić, że nie pamięta nic, ale domyśla się, że nie pochodzi stąd. Tego akurat jej towarzysz zdążył się domyślić. Słysząc, że zdarzają jej się przebłyski wspomnień, opowiada o wizjach, które prześladują również jego - obrazach przywódcy, który stracił swój tron. Wywalczył go honorowo, lecz uległ korumpującej sile absolutnej władzy i został obalony przez czwórkę ludzi w błękitnych strojach. Te wizje zdają się pochodzić z innej rzeczywistości, jednak ta wcale nie jest lepsza, bo na miejsce tyrana pojawiło się coś gorszego. Nie zdąży jednak wyjaśnić, co to takiego, bo nagle rumak robi się niespokojny i staje dęba. Używając specjalnych okularów, Ahmyor dostrzega, że na przypominającej oazę wyspie poniżej, toczy się bitwa.


Nie wadzący nikomu osadnicy zostali zaatakowani przez żołnierzy Blastaara, więc należy im pomóc. Ahmyor rzuca się w wir walki, zostawiając Blink na grzbiecie zwierzaka, który gna przed siebie, przestraszony. Clarise zeskakuje po chwili, wprost na plecy jednego z drabów. Zauważa, że jest uzbrojony w rękawicę z trzema ostrzami, a wtedy nachodzi ją wizja pierwszego spotkania z Weapon X. Tą chwilę nieuwagi wykorzystuje inny z żołnierzy, by zajść ją od tyłu, ale w ostatniej chwili Ahmyor odstrzeliwuje mu głowę. Blink wraca do walki, zdając się na swoje instynkty i nieświadomie teleportuje kilku napastników w nieznane. Bardziej od niej, zdziwiony jest tylko jej nowy partner, który chciałby usłyszeć jakieś wyjaśnienie, ale skoro nie jest to możliwe, przechodzi nad tym do porządku dziennego. Tymczasem Clarise zauważa, że osadnicy zaczynają bić im pokłony i składać dary. Chcąc być uprzejmą, odwzajemnia ukłon, ale wtedy starzec mówi jej, że nie godzi się tak czynić tej, którą Annihilus wysłał, by bronić ich przed Blastaarem. Ahmyor wyjaśnia wreszcie, że to Blastaar jest następcą władcy, który chce zniszczyć ten świat i wypowiedzieć wojnę ludziom z Ziemi. Ahmyor wygłasza mowę, w której obiecuje obalić Blastaara i przywrócić prawowitego władcę, by ocalić oba światy. Blink czuje jednak, że bardziej interesuje ją los Ziemi.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Blink #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.