Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #9

Bishop: The Last X-Man #9

Bishop: The Last X-Man #9

"Locomotive Breath"

Postacie
Cytat

Michael: "They're called train tracks, Scorch."
Scorch: "Well, I call them painful Michael... As do my three stubbed toes!"

Streszczenie

Po czterech dniach i trzech odwiedzonych w trakcie tego czasu miastach, grupa natrafia na tory kolejowe. Bishop informuje, że powinni dotrzeć do najbliższego miasta przed zmierzchem. Może odnajdą w nim kolejnego sojusznika. Zza nich dobiega głos stukoczących kół i głos pytający, kto próbuje tędy przejść. To osobnik z gatunku Noma, o imieniu Tull i to są jego tory. Pytają się czy może udostępnić im pojazd, na co Tull odpowiada, że owszem, pod warunkiem, iż go naprawią. Pojazd znajduje się w wiosce, więc podążają za nim. Scorch mu nie ufa - widział w jaki sposób patrzył na Noma. Stwór mówi, że pozwoli im przejść przez most, który też jest jego własnością. Lokomotywa jest za nim, on poczeka tutaj. Po przejściu na drugą stronę mostu, mutanci napotykają salwę kamieni skierowaną w Noma. Bishop stara się uspokoić miejscowych, tłumacząc, iż gigant mieszkający po drugiej stronie mostu poinformował, że tutaj znajdą pojazd. Lider wieśniaków - Williams John - mówi, że potwór jest zbyt głupi, by go naprawić. Zamiast tego, stoi tam cały czas i nie pozwala im przejść przez most, żądając opłaty, na którą nie stać mieszkańców wioski. Lucas odpowiada, że im pomoże, ale najpierw muszą zająć się parowozem.


Nom tymczasem przechodzi na drugą stronę mostu, do miejsca, w którym mieszka Tull. Tam dostrzega rycinę przedstawiającą gigantów-sługi przed władcą. Powracający do siedziby gigant opowiada pobratymcowi o innych czasach, gdy ich gatunek był liczny i potężny. Wtedy to, w czasach największej potrzeby, pojawił się największy władca - Azeroch. Lecz król zmarł i nadeszły złe czasy.


Mutanci wyczyścili co się dało i wypełnili kocioł węglem. Bishop mówi, że będą kontynuować podróż na północ o wiele szybciej niż planowali. Scorch zapala w piecu i lokomotywa powraca do życia. Czarnoskóry mutant swierdza, iż czas przekonać się jak trudne będzie wydostanie się stąd. Prosi młodzieńca, by zawołał Noma.


Tull uświadamia towarzysza, że giganci przybyli północy. Wierzy, że może kiedyś zobaczy następcę Azerocha, przywracającego chwałę gatunkowi. Zawsze myślał, iż jest ostatnim ich przedstawicielem, aż do przybycia Noma. Teraz jednak jest miejsce tylko dla jednego ostatniego giganta i nawet legendarny władca go nie uratuje. To mówiąc, bierze zamach pałką. Nom sprawnie unika wszelkich ciosów rywala, który sarka z niego, bo jest taki niski i jeszcze zawiera przyjaźnie z ludźmi. Po dłuższej wymianie ciosów, Tull strąca przeciwnika z mostu.


Inni obserwują starcie z drugiej strony mostu. Wydostając się z lokomotywy, Michael trąca stopą dźwignię i pociąg rusza.


Tull chce wykończyć zwisającego z przeprawy rywala mieczem, lecz przeszkadza mu w tym Scorch. Po chwili Nom podciąga się i chwyta oponenta w pasie. Teraz to on jest na moście, a ten drugi zwisa nad przepaścią. Gigant obiecuje mu, że jeżeli mu pomoże to opowie o ich gatunku rzeczy, których nie słyszał. Młody nachyla się i wyciąga go, tamten jednak ponownie go strąca i naśmiewa się z jego głupoty. Jego radość nie trwa długo - rozpędzony pociąg strąca go w przepaść. Nom zostaje wyciągnięty i karawana, do której przyłączyli się ludzie Williamsa, rusza w dalszą drogę. Gigant wpatruje się w swą dłoń, na której znajduję się wytatuowany Azeroch.


Forteca Chronomancera. Władca cieszy się, że Shard towarzyszy mu w posiłku. Wie, że Bishop bardzo wiele dla niej znaczył, ale zostali tylko oni dwoje, prosi by się zrelaksowała. Kobieta mówi, że ona nie je. Trevor uświadamia sobie swój błąd - ona już nie żyje, jest teraz istnieniem opartym na fotonach, gdyż tak przywrócono ją do życia. Informuje, że jeśli chce poczuć dotyk lub smak czegoś to on może jej to umożliwić. Prosi, by to przemyślała.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.